Difference between revisions of "Baltic Sea Cup"

From Hattrick
m (Robot: Automated text replacement (-\{\{[Ff]lag/(?P<nat>...)\}\} +{{Flagicon|\g<nat>}}))
 
(3 intermediate revisions by 2 users not shown)
Line 9: Line 9:
 
!Semifinalists
 
!Semifinalists
 
|- align="center" bgcolor=#f9f9f9
 
|- align="center" bgcolor=#f9f9f9
|[http://www.cupmanager.org/files/index.php?nCupId=98069 1st]
+
|[http://www.cupmanager.org/files/index.php?nCupId=98069 1st]<br><small>10.02.09-28.04.09</small>
|{{Flag/LVA}} FK Zenit
+
|{{Flagicon|LVA}} FK Zenit
|{{Flag/ARG}} Astroboy
+
|{{Flagicon|ARG}} Astroboy
|{{Flag/FIN}} Karkkilan Dynamo<br>{{Flag/LVA}} FK Bulterjers
+
|{{Flagicon|FIN}} Karkkilan Dynamo<br>{{Flagicon|LVA}} FK Bulterjers
 
|- align="center" bgcolor=#dddddd
 
|- align="center" bgcolor=#dddddd
|[http://www.cupmanager.org/files/index.php?nCupId=101854 2nd]
+
|[http://www.cupmanager.org/files/index.php?nCupId=101854 2nd]<br><small>03.06.09-29.07.09</small>
|{{Flag/ITA}} VILLA D'ADDA
+
|{{Flagicon|ITA}} VILLA D'ADDA
|{{Flag/LVA}} FK Zenit
+
|{{Flagicon|LVA}} FK Zenit
|{{Flag/POL}} FC Salomei<br>{{Flag/LVA}} FK Bulterjers
+
|{{Flagicon|POL}} FC Salomei<br>{{Flagicon|LVA}} FK Bulterjers
 
|}
 
|}
  
 
===Countries preferred to participate===
 
===Countries preferred to participate===
*{{Flag/DEN}} [[Denmark]]
+
*{{Flagicon|DEN}} [[Denmark]]
*{{Flag/EST}} [[Estonia]]
+
*{{Flagicon|EST}} [[Estonia]]
*{{Flag/FIN}} [[Finland]]
+
*{{Flagicon|FIN}} [[Finland]]
*{{Flag/GER}} [[Germany]]
+
*{{Flagicon|GER}} [[Germany]]
*{{Flag/LVA}} [[Latvia]]
+
*{{Flagicon|LVA}} [[Latvia]]
*{{Flag/LTU}} [[Lithuania]]
+
*{{Flagicon|LTU}} [[Lithuania]]
*{{Flag/POL}} [[Poland]]
+
*{{Flagicon|POL}} [[Poland]]
*{{Flag/RUS}} [[Russia]]
+
*{{Flagicon|RUS}} [[Russia]]
*{{Flag/SWE}} [[Sweden]]  
+
*{{Flagicon|SWE}} [[Sweden]]  
  
[[Category:Friendly cups]]
+
[[Category:Friendly cups|Baltic sea cup]]
 +
[[Category:Baltic sea cup|*]]

Latest revision as of 20:22, 24 May 2010

Baltic sea cap 02.jpg

Baltic Sea Cup is a friendly cup managed by Latvian manager Gragox.

Edition Winner Runner-up Semifinalists
1st
10.02.09-28.04.09
Latvia FK Zenit Argentina Astroboy Finland Karkkilan Dynamo
Latvia FK Bulterjers
2nd
03.06.09-29.07.09
Italy VILLA D'ADDA Latvia FK Zenit Poland FC Salomei
Latvia FK Bulterjers

Countries preferred to participate