Difference between revisions of "Ca/Copa del món Sub-20"

From Hattrick
m (Robot: Automated text replacement (-\{\{[Ff]lag/(?P<nat>...)\}\} +{{Flagicon|\g<nat>}}))
Line 6: Line 6:
 
! '''País''' ||width="50"| {{U-20WC1}} ||width="50"| {{U-20WC2}} ||width="50"| {{U-20WC3}} ||width="50"| '''Total'''
 
! '''País''' ||width="50"| {{U-20WC1}} ||width="50"| {{U-20WC2}} ||width="50"| {{U-20WC3}} ||width="50"| '''Total'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/ROU}} Romania || 3 || 0 || 1 || '''4'''
+
|align="left"| {{Flagicon|ROU}} Romania || 3 || 0 || 1 || '''4'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/SWE}} Suècia || 3 || 0 || 1 || '''4'''
+
|align="left"| {{Flagicon|SWE}} Suècia || 3 || 0 || 1 || '''4'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/EST}} Estònia || 2 || 1 || 2 || '''5'''
+
|align="left"| {{Flagicon|EST}} Estònia || 2 || 1 || 2 || '''5'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/NOR}} Noruega || 2 || 0 || 0 || '''2'''
+
|align="left"| {{Flagicon|NOR}} Noruega || 2 || 0 || 0 || '''2'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/GER}} Alemanya || 1 || 0 || 3 || '''4'''
+
|align="left"| {{Flagicon|GER}} Alemanya || 1 || 0 || 3 || '''4'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/ESP}} Espanya || 0 || 3 || 0 || '''3'''
+
|align="left"| {{Flagicon|ESP}} Espanya || 0 || 3 || 0 || '''3'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/POL}} Polònia || 0 || 2 || 0 || '''2'''
+
|align="left"| {{Flagicon|POL}} Polònia || 0 || 2 || 0 || '''2'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/AUT}} Àustria || 0 || 1 || 2 || '''3'''
+
|align="left"| {{Flagicon|AUT}} Àustria || 0 || 1 || 2 || '''3'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/ENG}} Anglaterra || 0 || 1 || 2 || '''3'''
+
|align="left"| {{Flagicon|ENG}} Anglaterra || 0 || 1 || 2 || '''3'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/NED}} Països Baixos || 0 || 1 || 1 || '''2'''
+
|align="left"| {{Flagicon|NED}} Països Baixos || 0 || 1 || 1 || '''2'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/MEX}} Mèxic || 0 || 1 || 0 || '''1'''
+
|align="left"| {{Flagicon|MEX}} Mèxic || 0 || 1 || 0 || '''1'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/OCE}} Oceania || 0 || 1 || 0 || '''1'''
+
|align="left"| {{Flagicon|OCE}} Oceania || 0 || 1 || 0 || '''1'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/USA}} Estats Units || 0 || 0 || 3 || '''3'''
+
|align="left"| {{Flagicon|USA}} Estats Units || 0 || 0 || 3 || '''3'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/BEL}} Bèlgica || 0 || 0 || 2 || '''2'''
+
|align="left"| {{Flagicon|BEL}} Bèlgica || 0 || 0 || 2 || '''2'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/CZE}} República Txeca || 0 || 0 || 1 || '''1'''
+
|align="left"| {{Flagicon|CZE}} República Txeca || 0 || 0 || 1 || '''1'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/DEN}} Dinamarca || 0 || 0 || 1 || '''1'''
+
|align="left"| {{Flagicon|DEN}} Dinamarca || 0 || 0 || 1 || '''1'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/FIN}} Finlàndia || 0 || 0 || 1 || '''1'''
+
|align="left"| {{Flagicon|FIN}} Finlàndia || 0 || 0 || 1 || '''1'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/ITA}} Itàlia || 0 || 0 || 1 || '''1'''
+
|align="left"| {{Flagicon|ITA}} Itàlia || 0 || 0 || 1 || '''1'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
|align="left"| {{Flag/SUI}} Suïssa || 0 || 0 || 1 || '''1'''
+
|align="left"| {{Flagicon|SUI}} Suïssa || 0 || 0 || 1 || '''1'''
 
|}
 
|}
  
Line 55: Line 55:
 
|
 
|
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
| '''Seus''' || || {{Flag/GER}} Alemanya
+
| '''Seus''' || || {{Flagicon|GER}} Alemanya
 
|-
 
|-
 
| '''Número d'equips''' || || 40
 
| '''Número d'equips''' || || 40
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/SWE}} Suècia
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flagicon|SWE}} Suècia
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/OCE}} Oceania
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flagicon|OCE}} Oceania
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/USA}} Estats Units <br /> {{Flag/ENG}} Anglaterra
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flagicon|USA}} Estats Units <br /> {{Flagicon|ENG}} Anglaterra
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 75: Line 75:
 
|
 
|
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
| '''Seus''' || || {{Flag/OCE}} Oceania
+
| '''Seus''' || || {{Flagicon|OCE}} Oceania
 
|-
 
|-
 
| '''Número d'equips''' || || 40
 
| '''Número d'equips''' || || 40
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/SWE}} Suècia
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flagicon|SWE}} Suècia
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/ENG}} Anglaterra
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flagicon|ENG}} Anglaterra
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/DEN}} Dinamarca <br /> {{Flag/USA}} Estats Units
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flagicon|DEN}} Dinamarca <br /> {{Flagicon|USA}} Estats Units
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 95: Line 95:
 
|
 
|
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
| '''Seus''' || || {{Flag/ROU}} Romania
+
| '''Seus''' || || {{Flagicon|ROU}} Romania
 
|-
 
|-
 
| '''Número d'equips''' || || 40
 
| '''Número d'equips''' || || 40
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/ROU}} Romania
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flagicon|ROU}} Romania
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/POL}} Polònia
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flagicon|POL}} Polònia
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/EST}} Estònia <br /> {{Flag/AUT}} Àustria
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flagicon|EST}} Estònia <br /> {{Flagicon|AUT}} Àustria
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 115: Line 115:
 
|
 
|
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
| '''Seus''' || || {{Flag/EGY}} Egipte
+
| '''Seus''' || || {{Flagicon|EGY}} Egipte
 
|-
 
|-
 
| '''Número d'equips''' || || 40
 
| '''Número d'equips''' || || 40
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/NOR}} Noruega
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flagicon|NOR}} Noruega
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/ESP}} Espanya
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flagicon|ESP}} Espanya
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/NED}} Països Baixos <br /> {{Flag/ROU}} Romania
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flagicon|NED}} Països Baixos <br /> {{Flagicon|ROU}} Romania
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 135: Line 135:
 
|
 
|
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
| '''Seus''' || || {{Flag/CHI}} Xile
+
| '''Seus''' || || {{Flagicon|CHI}} Xile
 
|-
 
|-
 
| '''Número d'equips''' || || 82
 
| '''Número d'equips''' || || 82
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/ROU}} Romania
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flagicon|ROU}} Romania
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/NED}} Països Baixos
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flagicon|NED}} Països Baixos
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/EST}} Estònia <br /> {{Flag/GER}} Alemanya
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flagicon|EST}} Estònia <br /> {{Flagicon|GER}} Alemanya
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 155: Line 155:
 
|
 
|
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
| '''Seus''' || || {{Flag/ITA}} Itàlia
+
| '''Seus''' || || {{Flagicon|ITA}} Itàlia
 
|-
 
|-
 
| '''Número d'equips''' || || 92
 
| '''Número d'equips''' || || 92
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/EST}} Estònia
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flagicon|EST}} Estònia
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/ESP}} Espanya
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flagicon|ESP}} Espanya
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/USA}} Estats Units <br /> {{Flag/GER}} Alemanya
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flagicon|USA}} Estats Units <br /> {{Flagicon|GER}} Alemanya
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 175: Line 175:
 
|
 
|
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
| '''Seus''' || || {{Flag/MEX}} Mèxic
+
| '''Seus''' || || {{Flagicon|MEX}} Mèxic
 
|-
 
|-
 
| '''Número d'equips''' || || 102
 
| '''Número d'equips''' || || 102
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/NOR}} Noruega
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flagicon|NOR}} Noruega
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/AUT}} Àustria
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flagicon|AUT}} Àustria
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/SWE}} Suècia <br /> {{Flag/BEL}} Bèlgica
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flagicon|SWE}} Suècia <br /> {{Flagicon|BEL}} Bèlgica
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 195: Line 195:
 
|
 
|
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
| '''Seus''' || || {{Flag/ISR}} Israel
+
| '''Seus''' || || {{Flagicon|ISR}} Israel
 
|-
 
|-
 
| '''Número d'equips''' || || 108
 
| '''Número d'equips''' || || 108
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/SWE}} Suècia
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flagicon|SWE}} Suècia
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/EST}} Estònia
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flagicon|EST}} Estònia
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/AUT}} Àustria <br /> {{Flag/BEL}} Bèlgica
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flagicon|AUT}} Àustria <br /> {{Flagicon|BEL}} Bèlgica
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 215: Line 215:
 
|
 
|
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
| '''Seus''' || || {{Flag/MAS}} Malàisia
+
| '''Seus''' || || {{Flagicon|MAS}} Malàisia
 
|-
 
|-
 
| '''Número d'equips''' || || 114
 
| '''Número d'equips''' || || 114
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/GER}} Alemanya
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flagicon|GER}} Alemanya
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/MEX}} Mèxic
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flagicon|MEX}} Mèxic
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/CZE}} República Txeca <br /> {{Flag/FIN}} Finlàndia
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flagicon|CZE}} República Txeca <br /> {{Flagicon|FIN}} Finlàndia
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 235: Line 235:
 
|
 
|
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
| '''Seus''' || || {{Flag/PER}} Perú
+
| '''Seus''' || || {{Flagicon|PER}} Perú
 
|-
 
|-
 
| '''Número d'equips''' || || 118
 
| '''Número d'equips''' || || 118
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/EST}} Estònia
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flagicon|EST}} Estònia
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/POL}} Polònia
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flagicon|POL}} Polònia
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/ENG}} Anglaterra <br /> {{Flag/SUI}} Suïssa
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flagicon|ENG}} Anglaterra <br /> {{Flagicon|SUI}} Suïssa
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 255: Line 255:
 
|
 
|
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
 
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" width="100%" style="margin: 0em; border-style=none; border-width=0px; background:#efefef;"
| '''Seus''' || || {{Flag/FIN}} Finlàndia
+
| '''Seus''' || || {{Flagicon|FIN}} Finlàndia
 
|-
 
|-
 
| '''Número d'equips''' || || 122
 
| '''Número d'equips''' || || 122
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/ROU}} Romania
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flagicon|ROU}} Romania
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/ESP}} Espanya
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flagicon|ESP}} Espanya
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/GER}} Alemanya <br /> {{Flag/ITA}} Itàlia
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flagicon|GER}} Alemanya <br /> {{Flagicon|ITA}} Itàlia
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}

Revision as of 20:22, 24 May 2010

Rànquing

País Champion Runner-up Semi-finalist Total
România Romania 3 0 1 4
Sverige Suècia 3 0 1 4
Eesti Estònia 2 1 2 5
Norge Noruega 2 0 0 2
Deutschland Alemanya 1 0 3 4
España Espanya 0 3 0 3
Polska Polònia 0 2 0 2
Österreich Àustria 0 1 2 3
England Anglaterra 0 1 2 3
Nederland Països Baixos 0 1 1 2
México Mèxic 0 1 0 1
Oceania Oceania 0 1 0 1
USA Estats Units 0 0 3 3
Belgium Bèlgica 0 0 2 2
Česká republika República Txeca 0 0 1 1
Danmark Dinamarca 0 0 1 1
Suomi Finlàndia 0 0 1 1
Italia Itàlia 0 0 1 1
Schweiz Suïssa 0 0 1 1

Edicions de la Copa del món Sub-20

Copa del món Sub-20 I

Copa del món Sub-20 I

(Temporada global 16)

Seus Deutschland Alemanya
Número d'equips 40
Campió Champion Sverige Suècia
Finalista Runner-up Oceania Oceania
Semi-finalistes Semi-finalist USA Estats Units
England Anglaterra

Copa del món Sub-20 II

Copa del món Sub-20 II

(Temporada global 18)

Seus Oceania Oceania
Número d'equips 40
Campió Champion Sverige Suècia
Finalista Runner-up England Anglaterra
Semi-finalistes Semi-finalist Danmark Dinamarca
USA Estats Units

Copa del món Sub-20 III

Copa del món Sub-20 III

(Temporada global 20)

Seus România Romania
Número d'equips 40
Campió Champion România Romania
Finalista Runner-up Polska Polònia
Semi-finalistes Semi-finalist Eesti Estònia
Österreich Àustria

Copa del món Sub-20 IV

Copa del món Sub-20 IV

(Temporada global 22)

Seus Misr Egipte
Número d'equips 40
Campió Champion Norge Noruega
Finalista Runner-up España Espanya
Semi-finalistes Semi-finalist Nederland Països Baixos
România Romania

Copa del món Sub-20 V

Copa del món Sub-20 V

(Temporades globals 23-24)

Seus Chile Xile
Número d'equips 82
Campió Champion România Romania
Finalista Runner-up Nederland Països Baixos
Semi-finalistes Semi-finalist Eesti Estònia
Deutschland Alemanya

Copa del món Sub-20 VI

Copa del món Sub-20 VI

(Temporades globals 25-26)

Seus Italia Itàlia
Número d'equips 92
Campió Champion Eesti Estònia
Finalista Runner-up España Espanya
Semi-finalistes Semi-finalist USA Estats Units
Deutschland Alemanya

Copa del món Sub-20 VII

Copa del món Sub-20 VII

(Temporades globals 27-28)

Seus México Mèxic
Número d'equips 102
Campió Champion Norge Noruega
Finalista Runner-up Österreich Àustria
Semi-finalistes Semi-finalist Sverige Suècia
Belgium Bèlgica

Copa del món Sub-20 VIII

Copa del món Sub-20 VIII

(Temporades globals 29-30)

Seus Israel Israel
Número d'equips 108
Campió Champion Sverige Suècia
Finalista Runner-up Eesti Estònia
Semi-finalistes Semi-finalist Österreich Àustria
Belgium Bèlgica

Copa del món Sub-20 IX

Copa del món Sub-20 IX

(Temporades globals 31-32)

Seus Malaysia Malàisia
Número d'equips 114
Campió Champion Deutschland Alemanya
Finalista Runner-up México Mèxic
Semi-finalistes Semi-finalist Česká republika República Txeca
Suomi Finlàndia

Copa del món Sub-20 X

Copa del món Sub-20 X

(Temporades globals 33-34)

Seus Perú Perú
Número d'equips 118
Campió Champion Eesti Estònia
Finalista Runner-up Polska Polònia
Semi-finalistes Semi-finalist England Anglaterra
Schweiz Suïssa

Copa del món Sub-20 XI

Copa del món Sub-20 XI

(Temporades globals 35-36)

Seus Suomi Finlàndia
Número d'equips 122
Campió Champion România Romania
Finalista Runner-up España Espanya
Semi-finalistes Semi-finalist Deutschland Alemanya
Italia Itàlia

Vegeu també

Consulteu la versió anglesa per veure tots els resultats de les diferents edicions.