Difference between revisions of "Ca/Copa del món Sub-20"

From Hattrick
m
Line 4: Line 4:
 
{| cellspacing="1" cellpadding="3" border="0"
 
{| cellspacing="1" cellpadding="3" border="0"
 
|- align="center" bgcolor="#cccccc"
 
|- align="center" bgcolor="#cccccc"
! '''País''' ||width="50"| [[Image:P1_blue.gif]] ||width="50"| [[Image:P2_blue.gif]] ||width="50"| [[Image:P3_blue.gif]] ||width="50"| '''Total'''
+
! '''País''' ||width="50"| {{U-20WC1}} ||width="50"| {{U-20WC2}} ||width="50"| {{U-20WC3}} ||width="50"| '''Total'''
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|- align="center" bgcolor="#eeeeee"
 
|align="left"| {{Flag/ROU}} Romania || 3 || 0 || 1 || '''4'''
 
|align="left"| {{Flag/ROU}} Romania || 3 || 0 || 1 || '''4'''
Line 59: Line 59:
 
| '''Número d'equips''' || || 40
 
| '''Número d'equips''' || || 40
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || [[Image:P1_blue.gif]] || {{Flag/SWE}} Suècia
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/SWE}} Suècia
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || [[Image:P2_blue.gif]] || {{Flag/OCE}} Oceania
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/OCE}} Oceania
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || [[Image:P3_blue.gif]] || {{Flag/USA}} Estats Units <br /> {{Flag/ENG}} Anglaterra
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/USA}} Estats Units <br /> {{Flag/ENG}} Anglaterra
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 79: Line 79:
 
| '''Número d'equips''' || || 40
 
| '''Número d'equips''' || || 40
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || [[Image:P1_blue.gif]] || {{Flag/SWE}} Suècia
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/SWE}} Suècia
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || [[Image:P2_blue.gif]] || {{Flag/ENG}} Anglaterra
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/ENG}} Anglaterra
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || [[Image:P3_blue.gif]] || {{Flag/DEN}} Dinamarca <br /> {{Flag/USA}} Estats Units
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/DEN}} Dinamarca <br /> {{Flag/USA}} Estats Units
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 99: Line 99:
 
| '''Número d'equips''' || || 40
 
| '''Número d'equips''' || || 40
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || [[Image:P1_blue.gif]] || {{Flag/ROU}} Romania
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/ROU}} Romania
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || [[Image:P2_blue.gif]] || {{Flag/POL}} Polònia
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/POL}} Polònia
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || [[Image:P3_blue.gif]] || {{Flag/EST}} Estònia <br /> {{Flag/AUT}} Àustria
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/EST}} Estònia <br /> {{Flag/AUT}} Àustria
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 119: Line 119:
 
| '''Número d'equips''' || || 40
 
| '''Número d'equips''' || || 40
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || [[Image:P1_blue.gif]] || {{Flag/NOR}} Noruega
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/NOR}} Noruega
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || [[Image:P2_blue.gif]] || {{Flag/ESP}} Espanya
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/ESP}} Espanya
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || [[Image:P3_blue.gif]] || {{Flag/NED}} Països Baixos <br /> {{Flag/ROU}} Romania
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/NED}} Països Baixos <br /> {{Flag/ROU}} Romania
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 139: Line 139:
 
| '''Número d'equips''' || || 82
 
| '''Número d'equips''' || || 82
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || [[Image:P1_blue.gif]] || {{Flag/ROU}} Romania
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/ROU}} Romania
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || [[Image:P2_blue.gif]] || {{Flag/NED}} Països Baixos
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/NED}} Països Baixos
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || [[Image:P3_blue.gif]] || {{Flag/EST}} Estònia <br /> {{Flag/GER}} Alemanya
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/EST}} Estònia <br /> {{Flag/GER}} Alemanya
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 159: Line 159:
 
| '''Número d'equips''' || || 92
 
| '''Número d'equips''' || || 92
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || [[Image:P1_blue.gif]] || {{Flag/EST}} Estònia
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/EST}} Estònia
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || [[Image:P2_blue.gif]] || {{Flag/ESP}} Espanya
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/ESP}} Espanya
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || [[Image:P3_blue.gif]] || {{Flag/USA}} Estats Units <br /> {{Flag/GER}} Alemanya
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/USA}} Estats Units <br /> {{Flag/GER}} Alemanya
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 179: Line 179:
 
| '''Número d'equips''' || || 102
 
| '''Número d'equips''' || || 102
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || [[Image:P1_blue.gif]] || {{Flag/NOR}} Noruega
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/NOR}} Noruega
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || [[Image:P2_blue.gif]] || {{Flag/AUT}} Àustria
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/AUT}} Àustria
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || [[Image:P3_blue.gif]] || {{Flag/SWE}} Suècia <br /> {{Flag/BEL}} Bèlgica
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/SWE}} Suècia <br /> {{Flag/BEL}} Bèlgica
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 199: Line 199:
 
| '''Número d'equips''' || || 108
 
| '''Número d'equips''' || || 108
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || [[Image:P1_blue.gif]] || {{Flag/SWE}} Suècia
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/SWE}} Suècia
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || [[Image:P2_blue.gif]] || {{Flag/EST}} Estònia
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/EST}} Estònia
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || [[Image:P3_blue.gif]] || {{Flag/AUT}} Àustria <br /> {{Flag/BEL}} Bèlgica
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/AUT}} Àustria <br /> {{Flag/BEL}} Bèlgica
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 219: Line 219:
 
| '''Número d'equips''' || || 114
 
| '''Número d'equips''' || || 114
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || [[Image:P1_blue.gif]] || {{Flag/GER}} Alemanya
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/GER}} Alemanya
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || [[Image:P2_blue.gif]] || {{Flag/MEX}} Mèxic
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/MEX}} Mèxic
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || [[Image:P3_blue.gif]] || {{Flag/CZE}} República Txeca <br /> {{Flag/FIN}} Finlàndia
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/CZE}} República Txeca <br /> {{Flag/FIN}} Finlàndia
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 239: Line 239:
 
| '''Número d'equips''' || || 118
 
| '''Número d'equips''' || || 118
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || [[Image:P1_blue.gif]] || {{Flag/EST}} Estònia
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/EST}} Estònia
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || [[Image:P2_blue.gif]] || {{Flag/POL}} Polònia
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/POL}} Polònia
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || [[Image:P3_blue.gif]] || {{Flag/ENG}} Anglaterra <br /> {{Flag/SUI}} Suïssa
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/ENG}} Anglaterra <br /> {{Flag/SUI}} Suïssa
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}
Line 259: Line 259:
 
| '''Número d'equips''' || || 122
 
| '''Número d'equips''' || || 122
 
|-
 
|-
| '''Campió''' || [[Image:P1_blue.gif]] || {{Flag/ROU}} Romania
+
| '''Campió''' || {{U-20WC1}} || {{Flag/ROU}} Romania
 
|-
 
|-
| '''Finalista''' || [[Image:P2_blue.gif]] || {{Flag/ESP}} Espanya
+
| '''Finalista''' || {{U-20WC2}} || {{Flag/ESP}} Espanya
 
|-
 
|-
| '''Semi-finalistes''' || [[Image:P3_blue.gif]] || {{Flag/GER}} Alemanya <br /> {{Flag/ITA}} Itàlia
+
| '''Semi-finalistes''' || {{U-20WC3}} || {{Flag/GER}} Alemanya <br /> {{Flag/ITA}} Itàlia
 
|}
 
|}
 
|}
 
|}

Revision as of 19:05, 12 February 2009

Rànquing

País Champion Runner-up Semi-finalist Total
Template:Flag/ROU Romania 3 0 1 4
Template:Flag/SWE Suècia 3 0 1 4
Template:Flag/EST Estònia 2 1 2 5
Template:Flag/NOR Noruega 2 0 0 2
Template:Flag/GER Alemanya 1 0 3 4
Template:Flag/ESP Espanya 0 3 0 3
Template:Flag/POL Polònia 0 2 0 2
Template:Flag/AUT Àustria 0 1 2 3
Template:Flag/ENG Anglaterra 0 1 2 3
Template:Flag/NED Països Baixos 0 1 1 2
Template:Flag/MEX Mèxic 0 1 0 1
Template:Flag/OCE Oceania 0 1 0 1
Template:Flag/USA Estats Units 0 0 3 3
Template:Flag/BEL Bèlgica 0 0 2 2
Template:Flag/CZE República Txeca 0 0 1 1
Template:Flag/DEN Dinamarca 0 0 1 1
Template:Flag/FIN Finlàndia 0 0 1 1
Template:Flag/ITA Itàlia 0 0 1 1
Template:Flag/SUI Suïssa 0 0 1 1

Edicions de la Copa del món Sub-20

Copa del món Sub-20 I

Copa del món Sub-20 I

(Temporada global 16)

Seus Template:Flag/GER Alemanya
Número d'equips 40
Campió Champion Template:Flag/SWE Suècia
Finalista Runner-up Template:Flag/OCE Oceania
Semi-finalistes Semi-finalist Template:Flag/USA Estats Units
Template:Flag/ENG Anglaterra

Copa del món Sub-20 II

Copa del món Sub-20 II

(Temporada global 18)

Seus Template:Flag/OCE Oceania
Número d'equips 40
Campió Champion Template:Flag/SWE Suècia
Finalista Runner-up Template:Flag/ENG Anglaterra
Semi-finalistes Semi-finalist Template:Flag/DEN Dinamarca
Template:Flag/USA Estats Units

Copa del món Sub-20 III

Copa del món Sub-20 III

(Temporada global 20)

Seus Template:Flag/ROU Romania
Número d'equips 40
Campió Champion Template:Flag/ROU Romania
Finalista Runner-up Template:Flag/POL Polònia
Semi-finalistes Semi-finalist Template:Flag/EST Estònia
Template:Flag/AUT Àustria

Copa del món Sub-20 IV

Copa del món Sub-20 IV

(Temporada global 22)

Seus Template:Flag/EGY Egipte
Número d'equips 40
Campió Champion Template:Flag/NOR Noruega
Finalista Runner-up Template:Flag/ESP Espanya
Semi-finalistes Semi-finalist Template:Flag/NED Països Baixos
Template:Flag/ROU Romania

Copa del món Sub-20 V

Copa del món Sub-20 V

(Temporades globals 23-24)

Seus Template:Flag/CHI Xile
Número d'equips 82
Campió Champion Template:Flag/ROU Romania
Finalista Runner-up Template:Flag/NED Països Baixos
Semi-finalistes Semi-finalist Template:Flag/EST Estònia
Template:Flag/GER Alemanya

Copa del món Sub-20 VI

Copa del món Sub-20 VI

(Temporades globals 25-26)

Seus Template:Flag/ITA Itàlia
Número d'equips 92
Campió Champion Template:Flag/EST Estònia
Finalista Runner-up Template:Flag/ESP Espanya
Semi-finalistes Semi-finalist Template:Flag/USA Estats Units
Template:Flag/GER Alemanya

Copa del món Sub-20 VII

Copa del món Sub-20 VII

(Temporades globals 27-28)

Seus Template:Flag/MEX Mèxic
Número d'equips 102
Campió Champion Template:Flag/NOR Noruega
Finalista Runner-up Template:Flag/AUT Àustria
Semi-finalistes Semi-finalist Template:Flag/SWE Suècia
Template:Flag/BEL Bèlgica

Copa del món Sub-20 VIII

Copa del món Sub-20 VIII

(Temporades globals 29-30)

Seus Template:Flag/ISR Israel
Número d'equips 108
Campió Champion Template:Flag/SWE Suècia
Finalista Runner-up Template:Flag/EST Estònia
Semi-finalistes Semi-finalist Template:Flag/AUT Àustria
Template:Flag/BEL Bèlgica

Copa del món Sub-20 IX

Copa del món Sub-20 IX

(Temporades globals 31-32)

Seus Template:Flag/MAS Malàisia
Número d'equips 114
Campió Champion Template:Flag/GER Alemanya
Finalista Runner-up Template:Flag/MEX Mèxic
Semi-finalistes Semi-finalist Template:Flag/CZE República Txeca
Template:Flag/FIN Finlàndia

Copa del món Sub-20 X

Copa del món Sub-20 X

(Temporades globals 33-34)

Seus Template:Flag/PER Perú
Número d'equips 118
Campió Champion Template:Flag/EST Estònia
Finalista Runner-up Template:Flag/POL Polònia
Semi-finalistes Semi-finalist Template:Flag/ENG Anglaterra
Template:Flag/SUI Suïssa

Copa del món Sub-20 XI

Copa del món Sub-20 XI

(Temporades globals 35-36)

Seus Template:Flag/FIN Finlàndia
Número d'equips 122
Campió Champion Template:Flag/ROU Romania
Finalista Runner-up Template:Flag/ESP Espanya
Semi-finalistes Semi-finalist Template:Flag/GER Alemanya
Template:Flag/ITA Itàlia

Vegeu també

Consulteu la versió anglesa per veure tots els resultats de les diferents edicions.