Fa/Fans

From Hattrick
Revision as of 14:23, 16 April 2011 by Ehsan999 (talk | contribs) (→‎ریست)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

هواداران مهمترین منبع درآمد برای تیم هت تریکی می باشند. اگر چه تیم های جدید ممکن است به پول حامیان بیشتراعتماد کنند تا درآمد از فروش بلیط. این مورد به زودی با ماندن در هت تریک تغییر پیدا می کند. هواداران بی ثبات ولوس هستند. هفته ای مدیریت آنها مثل پادشاهان و قهرمانان هست، ولی هفته ای دیگر عصبانی و خون جلوی چشمانشان را گرفته . قلب حامیان باشگاه از سرسخت ترین هواداران فداکار به وجود می آید.

آنها به خاطر باخت های جزئی، هرگز باشگاه را ترک نمی کنند، اما تعدادشان نسبت به ثروت و بی پولی شما عوض می شود. هواداران سخت جان در طی فصل های متمادی ساخته می شوند، به همین خاطر است که تیم های برتر دسته های بالانشین حامیان بیشتری دارند.

باشگاه هواداران برای همیشه رشد نمی کند. حتی ممکن است کوچک هم شود، بستگی به عملکرد تیم دارد. همچنین برای عضویت هواداران در طول فصل یک مرز مشخصی وجود دارد که وابسته به تعداد هواداران فعلی در باشگاه هواداران است. به طوری که اگر این تعداد به مرز مشخص برسد کم کم عضویت در باشگاه هواداران کاهش می یابد. و نهایتا عضویت هواداران به تعداد انگشتان کاهش می یابد! مرز دقیق ماکزیمم تعداد هواداران مشخص نیست. هر چند که می دانیم هر دسته نسبت به دسته ی پایین تر دارای ماکزیمم هوادار بیشتری است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد هواداران می توانید به باشگاه من > باشگاه > هواداران ، مراجعه کنید.

برای مشاهده درآمد بلیت فروشی هفته ی جاری و هزینه ها و درآمدهای هفته ، می توانید به آخرین آپدیت حسابداری در قسمت باشگاه من > باشگاه > حسابداری ، مراجعه کنید.

تیم های جدید

هر تیم جدید با 100 هوادار کار خود را شروع می کند. تعداد هواداران می تواند به کمتر از 100 برسد، حتی صفر شود.(با عوض کردن پی در پی استان مابین پایان فصل و شروع فصل جدید) اما پس از اولین آپدیت دوباره به 100 هوادار افزایش می یابد. حداقل تا پس از اولین روز بازی ها(دوشنبه و پنج شنبه). قبلا به جای 100 هوادار اولیه 500 هوادار استفاده می شد. اما در اوایل سال 2004 این مقدار کاهش یافت چون کشورها رفته رفته جمعیت شان افزایش یافت.

همچنین مشکلات زیاد دسته یازدهم هنوز هم وجود دارد. چون رشد هواداران کم است و تیم ها مجبور هستند تنها به پول حامبان اکتفا کنند و برای مدت طولانی نسبت به تیم های جدید در کشورهای کم جمعیت ، بازیکن تمرین دهند. دسته های کم در بعضی از کشورها وجود دارد. رشد سریع باشگاه هواداران در اوایل خواهد بود. در کشورهایی که فقط 3 دسته وجود دارد در هر آپدیت ممکن است 25 هوادار یا حتی بیشتر عضو باشگاه شوند

به روز رسانی ها

تعداد هواداران در اولین روز پس از بازی ها(لیگ، حذفی، دوستانه) آپدیت می شود. یعنی اینکه امکان تغییر در هر هفته دو بار می باشد و نه مانند آپدیت حسابداری یک بار. تعداد هواداران جدید به وضعیت هواداران در هفته ی جاری ، تعداد باشگاه هواداران و نیز سطح دسته بستگی دارد. هر دسته دارای مرز مشخصی برای ماکزیمم افراد عضو شده می باشد. دسته های سخت هواداران جدید را بیشتر از دسته های آسان جذب می کنند.

راهنما

This is an extract from the Hattrick rules, Chapter 8
درآمد‌ها و مخارج

[...]

درآمد

طرفداران:درآمد حاصل از فروش بلیت بازی‌های خانگی لیگ، و بازی‌های چهارشنبه از این طریق به‌دست می‌آید. برای آگاهی بیشتر در مورد درآمد حاصل از بلیت‌ فروشی، به صفحه‌ی ورزشگاه مراجعه کنید.

This is an extract from the Hattrick rules, Chapter 9
این دو گروه تأثیر زیادی در میزان درآمد شما دارند؛ بنابراین توصیه می‌شود روابط خوبی با آنها داشته باشید و سعی کنید از شما راضی باشند؛ در پایان نتیجه‌اش را خواهید دید.

وضعیت هواداران
تعداد اعضای باشگاه هواداران، نقش زیادی در میزان درآمد باشگاه دارد. هر چند آنها مبلغی را به عنوان حق عضویت در ابتدای هر فصل پرداخت می‌کنند، ولی مهم‌تر از همه، روحیه‌ی آنهاست که تاثیر زیادی بر درآمد حاصل از بلیت‌فروشی بازی‌های خانگی دارد.

آسان‌ترین راه بالا نگه داشتن رضایت هواداران و جذب بیشتر آنها، این است که توقعات آنان را برآورده کنید. میزان رضایت هواداران را می‌توانید در صفحه‌ی هواداران ببینید.

انتظارات فصل
در ابتدای هر فصل، هواداران انتظارات خود را از تیم بیان می‌کنند. توقع آنها به نتایج شما در فصل قبل و البته به اینکه چه می‌خواستند و چه شد نیز بستگی دارد.

اگر به دسته‌ی بالاتر صعود، یا به دسته‌ی پایین‌تر سقوط کنید، هواداران کم و بیش با موقعیت جدید کنار می‌آیند. در صورت صعود، توقع زیادی نخواهند داشت. اما اگر فصل‌های متمادی در یک دسته بمانید و صعود نکنید، کم‌کم انتظاراتشان بیشتر خواهد شد.

انتظارات بازی
توقعات هوادران برای کل فصل، بر توقع آنها در هر بازی هم تأثیر می‌گذارد. در صفحه‌ی هواداران می‌توانید انتظار آنها برای هر بازی را ببینید.

اگر نتیجه‌ی بازی بر وفق مرادشان باشد، خوشحال می‌شوند و طبیعتاً اگر نتیجه‌ای فراتر از انتظار هواداران به‌دست آورید، خوشحال‌تر نیز خواهند شد. ولی اگر انتظارشان را برآورده نکنید، اثری منفی بر روحیه‌ی آنها خواهید گذاشت. در ابتدای فصل، انتظار هواداران از هر بازی، بر اساس انتظارات فصل هواداران دو تیم (شما و حریفتان) خواهد بود. به مرور زمان و با سپری شدن لیگ، مکان تیم‌ها در جدول و امتیاز‌هایی که به دسته آورده‌اند، اهمیت پیدا می‌کند. در بازی‌های جام حذفی، انتظار بازی فقط بر اساس انتظارات فصل (شامل سطح گروه) دو تیم است.

میزان اندوخته‌ی مالی باشگاه و همچنین نگرش تیمی‌ای که برای هر بازی انتخاب می‌کنید، بر رفتار هواداران تأثیر می‌گذارد.
اگر به بازیکنانتان بگویید که این یک «بازی دست‌گرمی» است یا مهم‌ترین «بازی فصل» است، بر واکنش هواداران به نتیجه‌ی تیم، تأثیر‌گذار است. اگر نتیجه طبق یا فراتر از انتظار هواداران باشد، «بازی دست‌گرمی»، باعث کاهش و «بازی فصل»، سبب افزایش اثر مثبت بر هواداران خواهد شد.

اگر نتیجه بدتر از چیزی باشد که هواداران انتظار داشته‌اند، «بازی دست گرمی» باعث افزایش و «بازی فصل» منجر به کاهش اثر منفی بر هواداران خواهد شد.

اگر اندوخته‌ی مالی زیادی داشته باشید، از آن‌جایی که هواداران احساس می کنند پول پس‌انداز شده باید برای موفقیت خرج شود، سخت‌تر خوشحال می‌شوند. به عبارت دیگر هواداران تیم‌های ثروتمند نسبت به تیم‌های فقیر،‌ واکنش شدیدتری به باخت و واکنش ضعیف‌تری به پیروزی نشان می‌دهند. هرچه پول بیشتری پس‌انداز کرده باشید، اهمیت این قبیل برخورد‌های هواداران، نمایان‌تر خواهد بود.

حامیان
حامیان مالی ترجیح می‌دهند از تیمی پشتیبانی کنند که «تصویر» خوبی از آنها به نمایش بگذارد. هرچه تیم موفق‌تر و تعداد اعضای باشگاه هواداران بیشتر باشد، [...]

This is an extract from the Hattrick rules, Chapter 10
میزان حضور تماشاگر

تعداد تماشاگرانی که به ورزشگاه می‌آیند بیشتر به تعداد هوادارانتان بستگی دارد. وضعیت و تعداد اعضای باشگاه هواداران مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر حضور تماشاگران در ورزشگاه هستند. برای بازی‌های لیگ، رده‌ی شما در جدول و اختلاف امتیازتان با حریف نیز از عوامل مهم است.

وضعیت و تعداد اعضای باشگاه هواداران حریف نیز تا حدودی تأثیر دارد زیرا شاید عده‌ای از آنها دوست داشته باشند تیمشان را در ورزشگاه شما همراهی کنند. بد نیست بدانید هرچه به پایان فصل نزدیک‌تر شوید و حساسیت بازی‌ها بیشتر گردد، تعداد تماشاگران شما نیز افزایش می‌یابد. یعنی به طور کلی در انتهای فصل ورزشگاه‌ها شلوغ‌تر خواهند بود.

طبیعتاً وضعیت آب‌و‌هوا و شرایط جوی نیز بی‌تأثیر نیست؛ در شرایط بد آب‌و‌هوایی، تماشاگران کمتری به ورزشگاه می‌آیند. اما از طرف دیگر آن تماشاگران، علاقه‌ی بیشتری به خرید بلیت‌های گران‌تر و نشستن در مکانی زیر سقف خواهند داشت. بنابراین اگر ورزشگاه مناسبی داشته باشید، امکان این وجود دارد که در یک روز بارانی هم به اندازه‌ی یک روز عادی، درآمد بلیت فروشی داشته باشید.

This is an extract from the Hattrick rules, Chapter 11
سخنگو: رفتار اسپانسرها و حامیان را نسبت به تیم، بهبود می‌بخشد.
This is an extract from the Hattrick rules, Chapter 20
قهرمانی در جام حذفی، اعتبار و وجهه‌ی زیادی برایتان به ارمغان می‌آورد.

[...] درآمد حاصل از جام حذفی
[...] عموماً تماشاگران از تماشای دورهای ابتدایی جام حذفی زیاد استقبال نمی‌کنند اما هر چه جلوتر بروید، توجه و علاقه‌ی آنها به حضور در ورزشگاه بیشتر می‌شود. تماشاگران تیم‌هایی که در دسته‌های پایین‌تر حضور دارند، همواره مشتاق دیدن بازی تیمشان مقابل تیم‌های دسته‌های بالاتر هستند و این امر کاملاً طبیعی است؛ اما عکس این قضیه صادق نیست.


موارد موثر بر وضعیت هواداران

مطابق راهنما فاکتورهای تاثیرگذار متعددی بر وضعیت هواداران وجود دارند که می توانند بر حضور تماشاگران در مسابقات و افزایش تعداد باشگاه هواداران تاثیر گذار باشند.

 • جایگاه تیم درانتهای فصل در مقایسه با انتظارات فصل هواداران.
 • نتایج بازی های تیم در مقایسه با انتظارات هواداران از هر بازی. بازی های جام حذفی تماشاگران بیشتری را به باشگاه جذب می کند مخصوصا اگر در مقابل یک تیم قوی در خانه پیروز شوید.
 • نگرش تیم در یک بازی خاص
 • پول نقد ذخیره شده در حساب باشگاه

در فصل 35 جهانی یک ویژگی به انتظارات فصل هواداران اضافه شد که بستگی به نتایج فصل پیش تیم دارد. هواداران تیم های جدید صعود کرده انتظاراتی در لیگ جدید خواهند داشت. در حالی که هواداران تیم هایی که سقوط کرده اند انتظار هجوم و برد را تیم خواهند داشت تا دوباره به دسته ی بالاتر صعود کنند.

همچنین یک ویژگی در ابتدای فصل 35 جهانی معرفی شد انتظار از هر بازی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد:

 • انتظارات فصل (که در طول فصل رفته رفته کاهش می یابد به جز برای بازی های جام حذفی)
 • رده بندی تیم در لیگ ( بازی های لیگ نسبت به عملکرد فصل اهمیت زیادی دارد)
 • امتیازی که هر دو تیم دارند(بازی های لیگ نسبت عملکرد فصل اهمیت زیادی دارد)
 • و یک نکته ی عمومی ، تیم میزبان است یا میهمان.

رشد هواداران باشگاه بستگی به فاکتورهای متفاوتی دارد:

 • وضعیت حامیان
 • وقتی باشگاه به دسته ی بالاتر سعود می کند ، هوادارن پرهیجان به باشگاه اضافه می شوند در نتیجه 10 درصد به تعداد هواداران افزوده می شود. وقتی تیم به دسته ی پایین تر سقوط می کند هواداران ناراضی باشگاه را ترک می کنند، در نتیجه 10 درصد از تعداد کل هواداران کم می شود.
 • اگر نام تیم و یا استان عوض شود ، 3 درصد از کل هواداران ناگهان تیم را ترک خواهند کرد

موارد موثر دیگر

وضعیت حامیان برای حضور تماشاگران در هر مسابقه مهم می باشد. تعداد هواداران باشگاه در وضعیت حامیان موثر می باشد.


ریست

برای وضعیت هواداران هیچ حالت خنثی ای وجود ندارد. در طول تعطیلات بین دوفصل وضعیت هواداران هر تیمی چه بالا باشد و چه پایین به حالت میانی می رسد. انتظارات از هر بازی ریست نمی شوند. انتظارات فصل برای فصل جدید درست پس از پایان آخرین بازی فصل گذشته ، به روز می شود.

نام گذاری ها

نام گذاری سطوح وضعیت هواداران

دوازده سطح مختلف برای وضعیت هواداران وجود دارد که برای هر سطح یک عکس در نظر گرفته شده است.

سطح نام تصویر همراه
12 از فرط خوشحالی، برایتان نامه های عاشقانه می فرستند Supporter mood level 12.png
11 در خیابان ها، جشن و پایکوبی به راه انداخته اند Supporter mood level 11.PNG
10 از شادی در پوست خود نمی گنجند Supporter mood level 10.png
9 هيجان زده Supporter mood level 9.PNG
8 خشنود Supporter mood level 8.png
7 راضی Supporter mood level 7.PNG
6 آرام Supporter mood level 6.png
5 ناامید Supporter mood level 5.png
4 ناراضی Supporter mood level 4.png
3 عصبانی Supporter mood level 3.png
2 خشمگین Supporter mood level 2.png
1 خون جلوی چشمانشان را گرفته! Supporter mood level 1.png

نام گذاری سطوح انتظارات بازی

یازده سطح مختلف برای انتظارات بازی وجود دارد:

سطح نام
11 باید تحقیرشان کنیم
10 مثل آب خوردن می بریم!
9 برنده ی این بازی، ما هستیم
8 ما بهتر از حریف هستیم
7 شانس ما برای برد، بیشتر است
6 بازی نزدیکی خواهد بود
5 آنها شانس بیشتری دارند
4 آنها برتر از ما هستند
3 شکست می خوریم
2 به سختی مغلوب می شویم
1 بهتر است در زمین حاضر نشویم!


نام گذاری سطوح انتظارات فصل

هشت سطح مختلف برای انتظارات فصل وجود دارد:

سطح نام
8 سطح تیم ما، فراتر از این دسته است
7 باید این فصل قهرمان شویم
6 پیش به سوی قهرمانی!
5 جزو چهار تیم برتر هستیم
4 مکانی در میانه جدول هم، مناسب است
3 برای ماندن در این دسته باید سخت بجنگیم
2 هر روز بودن در این دسته، یک نعمت است
1 لیاقت حضور در این دسته را نداریم

هم چنین ببینید

لینک های داخلی

لینک های خارجی