Difference between revisions of "Hattrick Masters I"

From Hattrick
Jump to navigationJump to search
Line 38: Line 38:
 
! !! width="150px"|Home !!  !! width="150px"|Away !!
 
! !! width="150px"|Home !!  !! width="150px"|Away !!
 
|-
 
|-
| [[Image:Latvia.gif]] || <center>[[Alien's]]</center> || <center>2:3</center> || <center>'''[[Skou United]]'''</center> || [[Image:Denmark.gif]]
+
| {{LVAf}} || <center>[[Alien's]]</center> || <center>2:3</center> || <center>'''[[Skou United]]'''</center> || {{DENf}}
 
|-
 
|-
| [[Image:Romania.gif]] || <center>'''[[Stiintza]]'''</center> || <center>8:1</center> || <center>[[Xeq Matt]]</center> || [[Image:Brazil.gif]]
+
| {{ROUf}} || <center>'''[[Stiintza]]'''</center> || <center>8:1</center> || <center>[[Xeq Matt]]</center> || {{BRAf}}
 
|-
 
|-
| [[Image:France.gif]] || <center>'''[[FC Barentin]]'''</center> || <center>5:1</center> || <center>[[Fehervar FC]]</center> || [[Image:Hungary.gif]]
+
| {{FRAf}} || <center>'''[[FC Barentin]]'''</center> || <center>5:1</center> || <center>[[Fehervar FC]]</center> || {{HUNf}}
 
|-  
 
|-  
| [[Image:Bosnia and Hercegovina.gif]] || <center>[[Maxnet]]</center> || <center>1:3</center> || <center>'''[[BiboPenta FC]]'''</center> || [[Image:Portugal.gif]]
+
| {{BIHf}} || <center>[[Maxnet]]</center> || <center>1:3</center> || <center>'''[[BiboPenta FC]]'''</center> || {{PORf}}
 
|-
 
|-
 
|}
 
|}

Revision as of 12:00, 27 March 2006

Hattrick Masters I

Dates: 20-02-2005 at 08:00 - 23-02-2005 at 20:00
Winner: FC Barentin

Matches

Monday Rounds

08:00 - Round 1
20:00 - Round 2

Tuesday Rounds

08:00 - Round 3
20:00 - Round 4

Wednesday Rounds

Round of 16

The round of 16 will be held at 08:00 on Wednesday.

Matches

Stiintza (România) - KoKyTeam (Argentina) 3:2

FC Teerlunge (Deutschland) - Maxnet (Bosna i Hercegovina) 0:5

Skou United (Danmark) - kuemmi (Hanguk) 4:1

Hallgale (Norge) - FC Barentin (France) 0:1

Fehervar FC (Magyarország) - Dunf United (Italia) 4:1

keis (Eesti) - Alien`s (Latvija) 1:2

BiboPenta FC (Portugal) - Zastava (Hrvatska) 4:1

NightWalkers (Chinese Taipei) - Xeq Matt (Brasil) 1:2

Matches

The quarterfinals will be held at 20:00 on Wednesday.

Quarterfinals

Home Away
Template:LVAf
Alien's
2:3
Skou United
Template:DENf
Template:ROUf
Stiintza
8:1
Xeq Matt
Template:BRAf
Template:FRAf
FC Barentin
5:1
Fehervar FC
Template:HUNf
Template:BIHf
Maxnet
1:3
BiboPenta FC
Template:PORf

Thursday Rounds

Semifinals

The semifinals will be held on neutral ground at 08:00 on Thursday.

Matches

Home Away
Template:PORf
BiboPenta FC
1:2
Skou United
Template:DENf
Template:ROUf
Stiintza
0:2
FC Barentin
Template:FRAf

Finals

The finals will be held on neutral ground at 20:00 on Thursday.

Match

Home Away
Template:DENf
Skou United
0:5
FC Barentin
Template:FRAf