Difference between revisions of "Hattrick Masters I"

From Hattrick
Jump to navigationJump to search
Line 15: Line 15:
  
 
====Matches====
 
====Matches====
 +
{| border="0" align="center" cellpadding="1" cellspacing="0"
 +
! !! width="150px"|Home !!  !! width="150px"|Away !!
 +
|-
 +
| {{ROUf}} || <center>'''[[Stiintza]]'''</center> || <center>3:2</center> || <center>[[KoKy Team]]</center> || {{ARGf}}
 +
|-
 +
| {{GERf}} || <center>[[FC Teerlunge]]</center> || <center>0:5</center> || <center>'''[[Maxnet]]'''</center> || {{BIHf}}
 +
|-
 +
| {{DENf}} || <center>'''[[Skou United]]'''</center> || <center>4:1</center> || <center>[[Kiemmi (team)|kuemmi]]</center> || {{KORf}}
 +
|-
 +
| {{NORf}} || <center>[[Hallgale]]</center> || <center>0:1</center> || <center>'''[[FC Barentin]]'''</center> || {{FRAf}}
 +
|-
 +
| {{HUNf}} || <center>'''[[Fehervar FC]]'''</center> || <center>4:1</center> || <center>[[Dunf United]]</center> || {{ITAf}}
 +
|-
 +
| {{ESTf}} || <center>[[Keis|keis]]</center> || <center>1:2</center> || <center>'''[[Alien's]]'''</center> || {{LVAf}}
 +
|-
 +
| {{PORf}} || <center>'''[[BiboPenta FC]]'''</center> || <center>4:1</center> || <center>[[Zastava]]</center> || {{CROf}}
 +
|-
 +
| {{TPEf}} || <center>[[NightWalkers]]</center> || <center>1:2</center> || <center>'''[[Xeq Matt]]'''</center> || {{BRAf}}
 +
|-
 +
|}
 +
</td>
 +
</tr>
 +
</table>
 +
 
'''Stiintza''' ([[România]]) - KoKyTeam ([[Argentina]]) 3:2
 
'''Stiintza''' ([[România]]) - KoKyTeam ([[Argentina]]) 3:2
  

Revision as of 15:34, 29 March 2006

Hattrick Masters I

Dates: 20-02-2005 at 08:00 - 23-02-2005 at 20:00
Winner: FC Barentin

Matches

Monday Rounds

08:00 - Round 1
20:00 - Round 2

Tuesday Rounds

08:00 - Round 3
20:00 - Round 4

Wednesday Rounds

Round of 16

The round of 16 will be held at 08:00 on Wednesday.

Matches

Home Away
Template:ROUf
Stiintza
3:2
KoKy Team
Template:ARGf
Template:GERf
FC Teerlunge
0:5
Maxnet
Template:BIHf
Template:DENf
Skou United
4:1
kuemmi
Template:KORf
Template:NORf
Hallgale
0:1
FC Barentin
Template:FRAf
Template:HUNf
Fehervar FC
4:1
Dunf United
Template:ITAf
Template:ESTf
keis
1:2
Alien's
Template:LVAf
Template:PORf
BiboPenta FC
4:1
Zastava
Template:CROf
Template:TPEf
NightWalkers
1:2
Xeq Matt
Template:BRAf

Stiintza (România) - KoKyTeam (Argentina) 3:2

FC Teerlunge (Deutschland) - Maxnet (Bosna i Hercegovina) 0:5

Skou United (Danmark) - kuemmi (Hanguk) 4:1

Hallgale (Norge) - FC Barentin (France) 0:1

Fehervar FC (Magyarország) - Dunf United (Italia) 4:1

keis (Eesti) - Alien`s (Latvija) 1:2

BiboPenta FC (Portugal) - Zastava (Hrvatska) 4:1

NightWalkers (Chinese Taipei) - Xeq Matt (Brasil) 1:2

Matches

The quarterfinals will be held at 20:00 on Wednesday.

Quarterfinals

Home Away
Template:LVAf
Alien's
2:3
Skou United
Template:DENf
Template:ROUf
Stiintza
8:1
Xeq Matt
Template:BRAf
Template:FRAf
FC Barentin
5:1
Fehervar FC
Template:HUNf
Template:BIHf
Maxnet
1:3
BiboPenta FC
Template:PORf

Thursday Rounds

Semifinals

The semifinals will be held on neutral ground at 08:00 on Thursday.

Matches

Home Away
Template:PORf
BiboPenta FC
1:2
Skou United
Template:DENf
Template:ROUf
Stiintza
0:2
FC Barentin
Template:FRAf

Finals

The finals will be held on neutral ground at 20:00 on Thursday.

Match

Home Away
Template:DENf
Skou United
0:5
FC Barentin
Template:FRAf