Difference between revisions of "Hattrick Masters I"

From Hattrick
Jump to navigationJump to search
Line 62: Line 62:
 
! !! width="150px"|Home !!  !! width="150px"|Away !!
 
! !! width="150px"|Home !!  !! width="150px"|Away !!
 
|-
 
|-
| {{LVAf}} || <center>[[Alien's]]</center> || <center>2:3</center> || <center>'''[[Skou United]]'''</center> || {{DENf}}
+
| {{LVAf}} || <center>Alien's</center> || <center>2:3</center> || <center>'''Skou United'''</center> || {{DENf}}
 
|-
 
|-
| {{ROUf}} || <center>'''[[Stiintza]]'''</center> || <center>8:1</center> || <center>[[Xeq Matt]]</center> || {{BRAf}}
+
| {{ROUf}} || <center>'''Stiintza'''</center> || <center>8:1</center> || <center>Xeq Matt</center> || {{BRAf}}
 
|-
 
|-
| {{FRAf}} || <center>'''[[FC Barentin]]'''</center> || <center>5:1</center> || <center>[[Fehervar FC]]</center> || {{HUNf}}
+
| {{FRAf}} || <center>'''FC Barentin'''</center> || <center>5:1</center> || <center>Fehervar FC</center> || {{HUNf}}
 
|-  
 
|-  
| {{BIHf}} || <center>[[Maxnet]]</center> || <center>1:3</center> || <center>'''[[BiboPenta FC]]'''</center> || {{PORf}}
+
| {{BIHf}} || <center>Maxnet</center> || <center>1:3</center> || <center>'''BiboPenta FC'''</center> || {{PORf}}
 
|-
 
|-
 
|}
 
|}

Revision as of 15:35, 29 March 2006

Hattrick Masters I

Dates: 20-02-2005 at 08:00 - 23-02-2005 at 20:00
Winner: FC Barentin

Matches

Monday Rounds

08:00 - Round 1
20:00 - Round 2

Tuesday Rounds

08:00 - Round 3
20:00 - Round 4

Wednesday Rounds

Round of 16

The round of 16 will be held at 08:00 on Wednesday.

Matches

Home Away
Template:ROUf
Stiintza
3:2
KoKy Team
Template:ARGf
Template:GERf
FC Teerlunge
0:5
Maxnet
Template:BIHf
Template:DENf
Skou United
4:1
kuemmi
Template:KORf
Template:NORf
Hallgale
0:1
FC Barentin
Template:FRAf
Template:HUNf
Fehervar FC
4:1
Dunf United
Template:ITAf
Template:ESTf
keis
1:2
Alien's
Template:LVAf
Template:PORf
BiboPenta FC
4:1
Zastava
Template:CROf
Template:TPEf
NightWalkers
1:2
Xeq Matt
Template:BRAf

Stiintza (România) - KoKyTeam (Argentina) 3:2

FC Teerlunge (Deutschland) - Maxnet (Bosna i Hercegovina) 0:5

Skou United (Danmark) - kuemmi (Hanguk) 4:1

Hallgale (Norge) - FC Barentin (France) 0:1

Fehervar FC (Magyarország) - Dunf United (Italia) 4:1

keis (Eesti) - Alien`s (Latvija) 1:2

BiboPenta FC (Portugal) - Zastava (Hrvatska) 4:1

NightWalkers (Chinese Taipei) - Xeq Matt (Brasil) 1:2

Matches

The quarterfinals will be held at 20:00 on Wednesday.

Quarterfinals

Home Away
Template:LVAf
Alien's
2:3
Skou United
Template:DENf
Template:ROUf
Stiintza
8:1
Xeq Matt
Template:BRAf
Template:FRAf
FC Barentin
5:1
Fehervar FC
Template:HUNf
Template:BIHf
Maxnet
1:3
BiboPenta FC
Template:PORf

Thursday Rounds

Semifinals

The semifinals will be held on neutral ground at 08:00 on Thursday.

Matches

Home Away
Template:PORf
BiboPenta FC
1:2
Skou United
Template:DENf
Template:ROUf
Stiintza
0:2
FC Barentin
Template:FRAf

Finals

The finals will be held on neutral ground at 20:00 on Thursday.

Match

Home Away
Template:DENf
Skou United
0:5
FC Barentin
Template:FRAf