Italia in Hattrick Masters

From Hattrick
Jump to navigationJump to search
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.

Results of Italian teams in Hattrick Masters.

HT Masters.PNG
Hattrick Masters

Finals

Finals Marathon Table
Team HT Masters.PNG Champion Runner-up Total finals
Orda Balorda Urbino season 42 season 48 2
Oppostafazione season 51 - 1
Taj Mahal - season 31 1
Olympique Maraviglia - season 40 1
A.S. Kursaal - season 47 1

Finals
Season 31: Hapoel Nahariya Israel 4 - 2  Italy Taj Mahal
Season 40: Craiova Champions Romania 1 - 0  Italy Olympique Maraviglia
Season 42: Orda Balorda Urbino Italy 3-2 a.e.t. Spain Dandy de Tazmania HT Masters.PNG
Season 47: bellamy_bff Hong Kong 2 - 1  Italy A.S. Kursaal
Season 48: DEOPS Greece  3 - 2  Italy Orda Balorda Urbino
Season 51: Oppostafazione Italy 4 - 2  Montenegro Donja Gorica HT Masters.PNG


Matches

All Time Marathon Table
Team Owner Times Games W L GF GA ±
Orda Balorda Urbino zagortenay 8 42 35 7 149 52 +97
I Vermotti scricciolo 8 20 11 9 57 45 +12
SQUARTA PRAGA MARCOGAVI 5 10 5 5 25 18 +7
DETON F.C. maresca84-volaFarao 4 18 14 4 58 34 +24
Oppostafazione/Altrafazione Vecchioleone 4 16 13 3[1] 60 32 +28
excoto tunei 4 12 8 4 37 22 +15
Arezzo Galasocaray Marrundo 3 15 12 3 63 20 +43
A.S. Kursaal 13Giacomo13 3 13 10 3 36 13 +23
Real Palaron Marteam2004 3 10 7 3 34 26 +8
Taj Mahal Giutrader 3 9 6 3 25 23 +2
Telesia manciale 2 12 10 2 40 24 +16
Express Road ciuffo-fisc 2 7 5 2 16 9 +5
Nuceria -Tiska- 2 6 4 2 12 7 +5
L' Araba fenice Don_Fabio_il_Mongolo 2 4 2 2 12 9 +3
Saints Regia regia5 2 4 2 2 6 7 -1
F.C. Montebuono -GiAcoMo- 2 3 1 2 5 9 -4
Montefreddo City -rebus- 2 2 0 2 3 6 -3
Mar Mousa _Peo_ 2 2 0 2 0 5 -5
Rancho de la Luna PinkMoon 2 2 0 2 1 9 -8
Complete table (teams with only 1 partecipation)
Team Owner Times Games W L GF GA ±
Olympique Maraviglia Aldo70 1 7 6 1 15 4 +11
Dragon's Eye Alerish 1 7 6 1 16 5 +11
Non-fur Frunno 1 6 5 1 28 3 +25
Arezzo Stefano 1 6 5 1 23 9 +14
milui team MauRandom 1 6 5 1 24 15 +9
TrInAcRia 1974 PiC74 1 5 4 1 23 9 +14
Tridentina Troseidone 1 5 4 1 17 5 +11
Dunf United Dunfermine 1 4 3 1 9 9 ±0
Marecchiese Mulziades 1 3 2 1 9 3 +6
Monza F.C. Zanna00 1 3 2 1 7 5 +2
CSKA SPAM Samu80 1 3 2 1 6 4 +2
Bucal Juniors enricobig83 1 2 1 1 8 3 +5
Ahiahjax Keaun 1 2 1 1 6 2 +4
Pscruofl mitre81 1 2 1 1 6 3 +
Dolasiana AndR80ea 1 2 1 1 5 2 +3
Bononia Warriors Dalgor 1 2 1 1 5 3 +2
K-Team groton 1 2 1 1 4 4 ±0
Real 88 trend88 1 2 1 1 3 4 -1
A.S. Chiavennese Bette22 1 2 1 1 5 7 -2
0rion _DoC-eNeRGy_ 1 1 0 1 2 2 ±0
Poker Soccer Club Dieghito82 1 1 0 1 1 2 -1
Gatto Ciccione F.C. MastroTJ-7 1 1 0 1 1 2 -1
Sparta Bramante Vanagor 1 1 0 1 1 2 -1
Martiri Oscuri FC tuareg1944 1 1 0 1 0 2 -2
Real Castellaneta trezzone 1 1 0 1 3 6 -3
MAGICO EMPOLI! Corsi_85 1 1 0 1 2 5 -3
Les Merengues LesMerengues 1 1 0 1 1 7 -6
Sgainator F.C. Cratoremassa 1 1 0 1 0 7 -7
Mantova 1994 Mauro80 1 1 0 1 0 8 -8


List of Matches

HM 1 (Season 28)

  Round 1:  K - Team  4 - 3  Nigeria Za twigs         
  Round 2:  Glasgow Athletic Scotland  1 - 0  K - Team     parrots Scotland  2 - 3  Dunf United  
  Round 3:         Dunf United  3 - 2  England Durham City FC  
  Round 4:         Dunf United  2 - 1  Russia Eagle's wingers  
  Round 5:         Fehervar FC Hungary  4 - 1  Dunf United  

HM 2 (Season 29)

  Round 1:  FC Obolone Frogs Ukraine  1 - 2  Arezzo Galasocaray         
  Round 2:  Arezzo Galasocaray  4 - 0  Canada Heart of the Annex         
  Round 3:  Arezzo Galasocaray  4 - 1  Slovenia NK Proletarec         
  Round 4:  devil advocates Malaysia  2 - 5  Arezzo Galasocaray         
  Round 5:  Ekvilibristerne Denmark  2 - 1  Arezzo Galasocaray         

HM 3 (Season 30)

  Round 1:   Adegas Marines Nigeria  1 - 6  Arezzo Galasocaray         
  Round 2:   Arezzo Galasocaray  11 - 0  Kenya wanafunzi         
  Round 3:   Arezzo Galasocaray  6 - 1  Oceania Scyb's Dream Team         
  Round 4:   cowabunga kickers India  0 - 5  Arezzo Galasocaray         
  Round 5:   AC Güçlükadro Turkey  2 - 4  Arezzo Galasocaray         
  Round 6:   Nekro Argentina  1 - 4  Arezzo Galasocaray         
  Round 7:   Arezzo Galasocaray  2 - 3  Estonia Fc Pärtna         

HM 4 (Season 31)

  Round 2:   Face Off Utd Wales  1 - 4  Arezzo Galasocaray     Taj Mahal  3 - 0  USA Dynamo Moscow  
  Round 3:   Arezzo Galasocaray  3 - 2  Norway rigid royalists    Taj Mahal  5 - 0  Japan Nagayama  
  Round 4:   Arezzo Galasocaray  2 - 3  Norway Beefeater FC    Ruckers Utd. Netherlands  3 - 4  Taj Mahal  
  Round 5:          Taj Mahal  3 - 2  Bolivia C Blooming  
  Round 6:          Sofia_2003 Bulgaria  2 - 3  Taj Mahal  
  Round 7:          Styrian Killer Austria  0 - 3  Taj Mahal  
  Round 8:          Hapoel Nahariya Israel  4 - 2  Taj Mahal  

HM 5 (Season 32)

  Round 1:   Arezzo  5 - 0  Belgium homers         
  Round 2:   Arezzo  6 - 0  France Tetef Team     14 Albiazul Colombia  7 - 0  Sgainator F.C.  
  Round 3:   Sport Latita Paraguay  1 - 2  Arezzo         
  Round 4:   14 Albiazul Colombia  3 - 4  Arezzo         
  Round 5:   Arezzo  4 - 2  Estonia Metsmüttajad         
  Round 6:   FC Livurhøgg Faroe Islands  3 - 2  Arezzo         

HM 6 (Season 33)

  Round 1:   Saints Regia  2 - 1  Kyrgyzstan Nookat     Late Kick Off England  4 - 2  Taj Mahal  
  Round 2:   Lightning Strikers Bulgaria  4 - 0  Saints Regia         

HM 7 (Season 34)

  Round 1:   Ago Iwoye Nigeria  1 - 4  Saints Regia     KenveloGlamour Denmark  8 - 0  Mantova 1994  
  Round 2:   Saints Regia  0 - 1  Lithuania Straikeris         

HM 8 (Season 35)

  Round 1:   SQUARTA PRAGA  7 - 0  Mozambique Zimbabwe Fc         
  Round 2:   SQUARTA PRAGA  4 - 0  Venezuela beltxis     FK "Ateitis" Lithuania  8 - 0  Taj Mahal  
  Round 3:   SQUARTA PRAGA  0 - 2  Czech Republic AC Ziky team        

HM 9 (Season 36)

  Round 1:   Non - fur  5 - 0  Chile Harbin Stars    SQUARTA PRAGA  1 - 2  Belgium spiroezie 
  Round 2:   Non - fur  9 - 0  Benin Lokomotive Cotonou        
  Round 3:   pirxy Japan  0 - 2  Non - fur         
  Round 4:   Non - fur  4 - 0  Israel lion heart        
  Round 5:   NK Đerzelez Bosnia & Herzegovina  1 - 6  Non - fur         
  Round 6:   FC Michelndorf Austria  4 - 2  Non - fur         

HM 10 (Season 37)

  Round 1:          Monza F.C.  3 - 1  Liechtenstein YW N!ghtmare 
  Round 2:   DreamTeam Esch Luxembourg  3 - 2  SQUARTA PRAGA    Ago Iwoye Nigeria  1 - 3  Monza F.C.  
  Round 3:          Monza F.C.  1 - 3  Poland A.C. MILAN 1899 

HM 11 (Season 38)

  Round 1:   SQUARTA PRAGA  0 - 7  Montenegro Bisevo    d00m3rs Malta  1 - 3  TrInAcRia 1974  
  Round 2:          TrInAcRia 1974  12 - 0  Bolivia Wilstermann 
  Round 3:          TrInAcRia 1974  4 - 2  Canada Alderwood Chiefs 
  Round 4:          TrInAcRia 1974  3 - 2  Iran Persepolis IFC 
  Round 5:          Boca JBA Germany  4 - 1  TrInAcRia 1974  

HM 12 (Season 39)

  Round 1:   Krash Bolivia  0 - 4  Dolasiana     Marecchiese  6 - 0  Pakistan Saads Football Club 
  Round 2:   Dolasiana  1 - 2  Israel TOTAL_SOCCER    Alphaville South Korea  1 - 2  Marecchiese  
  Round 3:          Zeta Sweden  2 - 1  Marecchiese  

HM 13 (Season 40)

  Round 1:          Bononia Warriors  5 - 0  Lebanon S C K 
  Round 2:  Olympique Maraviglia  3 - 0  Morocco C.D.Arunda    Palomas Turbo Mexico  3 - 0  Bononia Warriors  
  Round 3:   Tarabeesh Sawa Lebanon  2 - 3  Olympique Maraviglia         
  Round 4:  Olympique Maraviglia  2 - 0  Uruguay montevideo wanderers        
  Round 5:  Olympique Maraviglia  2 - 0  France Real Pnar        
  Round 6:  Olympique Maraviglia  3 - 0  Kenya eastleigh        
  Round 7:  Olympique Maraviglia  2 - 1  Sweden Innant FC        
  Round 8:   Craiova Champions Romania  1 - 0  Olympique Maraviglia         

HM 14 (Season 41)

  Round 1:   Orda Balorda Urbino  3 - 0  Malaysia future Creation   Future Zabrze Poland  2 - 1  Poker Soccer Club  
  Round 2:   Orda Balorda Urbino  3 - 2  Faroe Islands Bainræakjin        
  Round 3:   Kampong Dreamer Singapore  1 - 4  Orda Balorda Urbino         
  Round 4:   Orda Balorda Urbino  1 - 3  Ukraine FC DeRibas        

HM 15 (Season 42)

  Round 1:   Orda Balorda Urbino  5 - 1  Kazakhstan FC Tobol    Tridentina  4 - 0  Pakistan Skyscream  
  Round 2:   Orda Balorda Urbino  7 - 0  Tunisia RRA    Tridentina  2 - 0  Greece f.c n.filothei 
  Round 3:   Orda Balorda Urbino  4 - 2  Luxembourg FightClub Football Club    Tridentina  2 - 1  Latvia Laughing Devils 
  Round 4:  Orda Balorda Urbino  5 - 0  Kenya eastleigh    Looney Toons Utd. Croatia  0 - 5  Tridentina  
  Round 5:   Orda Balorda Urbino  3 - 0  Russia BlackMonsters    The Darker Side South Africa  3 - 2  Tridentina  
  Round 6:   Orda Balorda Urbino  4 - 1  Hungary Erdo        
  Round 7:   Bosna Celtics Croatia  1 - 3  Orda Balorda Urbino         
  Round 8:   Dandy de Tazmania Spain  2 - 3  Orda Balorda Urbino         

HM 16 (Season 43)

  Round 1:   Orda Balorda Urbino  3 - 0  Armenia FC Artagers Eagles    Dragon's Eye  4 - 0  Brunei Hattrick Royalty 
  Round 2:   United Kazakhstan Kazakhstan  0 - 5  Orda Balorda Urbino     Dragon's Eye  3 - 2  Ukraine Vesel4aki_U 
  Round 3:   Orda Balorda Urbino  4 - 0  Czech Republic Borgs Utd    Dragon's Eye  1 - 0  USA FCGoblins 
  Round 4:   eastleigh Kenya  0 - 5  Orda Balorda Urbino     Dragon's Eye  1 - 0  Sweden Empoli 
  Round 5:   Romasz Poland  1 - 2  Orda Balorda Urbino     Dragon's Eye  2 - 1  Cyprus Thyella Kokkinotrimithias F.C. 
  Round 6:   Oravakütid Estonia  1 - 0  Orda Balorda Urbino     RH Crew USA  0 - 4  Dragon's Eye  
  Round 7:          Dragon's Eye  1 - 2  Estonia Oravakütid 

HM 17 (Season 44)

  Round 1:   fumpencitos Colombia  1 - 0  Mar Mousa     CSKA SPAM  4 - 0  Saudi Arabia Zu Zhai Zu 
  Round 2:          CSKA SPAM  2 - 0  North Macedonia Sun Sity 
  Round 3:          VC de kampioenen Belgium  4 - 0  CSKA SPAM  

HM 18 (Season 45)

  Round 1:   Orda Balorda Urbino  4 - 2  Amats     Alisontia Steesel  4 - 0  Mar Mousa  
  Round 2:   Orda Balorda Urbino  5 - 0  Juventus HKJ         
  Round 3:   Orda Balorda Urbino  2 - 1  Greek Legends         
  Round 4:   Astreros Patea - Cabezas  2 - 1  Orda Balorda Urbino         

HM 19 (Season 46)

  Round 1:   Orda Balorda Urbino  6 - 1  Memento Mori FC         
  Round 2:   Orda Balorda Urbino  4 - 0  AJAX CARREIROS     A.S. Kursaal  5 - 2  Goon_Squad  
  Round 3:   Orda Balorda Urbino  7 - 0  KuwaiT CometS     A.S. Kursaal  3 - 2  Heroes & Villains  
  Round 4:   Orda Balorda Urbino  7 - 3  Atlético Sardiña     Beaming Balls  3 - 1  A.S. Kursaal  
  Round 5:   Ulaanbaatar Paper Tigers  4 - 2  Orda Balorda Urbino         

HM 20 (Season 47)

  Round 1:   A.S. Kursaal  4 - 0  ChEnNiE Fc     0rion  6 - 7  steauajaxjuve  
  Round 2:   Junwei  0 - 1  A.S. Kursaal         
  Round 3:   Cegga FC  1 - 4  A.S. Kursaal         
  Round 4:   A.S. Kursaal  3 - 1  Fc Gutisterne         
  Round 5:   A.S. Kursaal  3 - 0  BSC Young Boys 05         
  Round 6:   All goris f.c  0 - 4  A.S. Kursaal         
  Round 7:   FC Red Dwarf  0 - 2  A.S. Kursaal         
  Round 8:   bellamy_bff  2 - 1  A.S. Kursaal         

HM 21 (Season 48)

  Round 1:   Gatto Ciccione F.C.  1 - 2 - 2  Orda Balorda Urbino         
  Round 2:  Tsuen Wan Football Club  1 - 3  Orda Balorda Urbino         
  Round 3:   PrienuSM  1 - 5  Orda Balorda Urbino         
  Round 4:   Les plagistes  2 - 6  Orda Balorda Urbino         
  Round 5:   Camiseta Blanquirroja  1 - 3  Orda Balorda Urbino         
  Round 6:   ADONAI  0 - 2  Orda Balorda Urbino         
  Round 7:   I did Svenne  0 - 1  Orda Balorda Urbino         
  Round 8:  Orda Balorda Urbino  2 - 3  DEOPS         

HM 22 (Season 49)

  Round 1:          Paraguay Rc02  2 - 1  Sparta Bramante  
  Round 2:   excoto  4 - 0  Benin Togomi Lions         
  Round 3:   excoto  3 - 1  Canada Burlington Burninators         
  Round 4:   excoto  5 - 0  Denmark FC Iversen         
  Round 5:   excoto  4 - 2  Estonia pritsumehed         
  Round 6:   Belgium Real Gentbrugge  3 - 2  excoto         

HM 23 (Season 50)

  Round 1:   Republic of Ireland Trotters Traders  1 - 4  excoto     Thailand Tommi Thunder XI  1 - 3  SQUARTA PRAGA  
  Round 2:   Bosnia & Herzegovina C.F. Real Lukavac  2 - 4  excoto     SQUARTA PRAGA  4 - 0  Liechtenstein Fortuna Benedurum 08  
  Round 3:   Nicaragua Dipilto FC  3 - 1  excoto     SQUARTA PRAGA  4 - 0  Cyprus Antonis Utd  
  Round 4:          Romania T_H_E BeAst  3 - 0  SQUARTA PRAGA  

HM 24 (Season 51)

  Round 1:   Mongolia squid  1 - 4  excoto         
  Round 2:   Scotland goudi city  5(4)-(4)4 a.e.t.  excoto     Paraguay Rc02  2 - 3  Oppostafazione  
  Round 3:         Oppostafazione  8 - 1  Norway Mishima Zaibatsu  
  Round 4:          Kuwait Every Given Sunday  3(3)-(3)4 a.e.t.  Oppostafazione  
  Round 5:          Canada F.C. Rostock CA  1 - 4  Oppostafazione  
  Round 6:         Oppostafazione  3 - 1  Russia Antananarivu Lemurs 
  Round 7:         Oppostafazione  3 - 1  Peru Franko Canadiense  
  Round 8:         Oppostafazione  4 - 2  Montenegro Donja Gorica  

HM 25 (Season 52)

  Round 1:   excoto  2 - 1  Romania katabaza oalasut     Oppostafazione  4 - 0  Estonia FC NFG  
  Round 2:   Scotland goudi city  3 - 0  excoto     Isle of Flames  1 - 6  Singapore Oppostafazione  
  Round 3:          Republic of Ireland Satanisci  1(1)-(1)2 a.e.t.  Oppostafazione  
  Round 4:         Oppostafazione  5 - 3  Estonia pritsumehed  
  Round 5:         Oppostafazione  2 - 1  England FC GPA  
  Round 6:          pashosh Israel  5-4 pen. (1)-(1)  Oppostafazione  

HM 26 (Season 53)

  Round 1:   Singing detectives Palestine  0 - 7  A.S. Kursaal    Real Castellaneta  3 - 6  Constantine F.C. Jordan 
  Round 2:   WANDER´S F.C. Colombia  2 - 1  A.S. Kursaal         

HM 27 (Season 54)

  Round 1:   F.C. Montebuono  3 - 2  Tunisia L Inter de Milan     Express Road  4 - 1  Bolivia 1982 Niupi  
  Round 2:   F.C. Black Ranchu Indonesia  3 - 1  F.C. Montebuono     Express Road  3 - 2  Azerbaijan Toprak_Rizespor  
  Round 3:          FC Portucale Portugal  0 - 3  Express Road  
  Round 4:          AS Uijeongbu 07 South Korea  4 - 2  Express Road  

HM 28 (Season 55)

  Round 1:   I Vermotti  5 - 1  Latvia KD Nerātnie Bebri     48heures Algeria  2 - 1  Rancho de la Luna  
  Round 2:   I Vermotti  1 - 2  Slovenia Nerātnie         

HM 29 (Season 56)

  Round 1:   F.C. Montebuono  1 - 4  Taiwan BOttawa     Montefreddo City  2 - 3  Belgium Toppie!!!  

HM 30 (Season 57)

  Round 1:  Rancho de la Luna  0 - 7  Uzbekistan CF Chilanzar Lions         
  Round 2:         Real Palaron  4 - 1  Ecuador Fuler  
  Round 3:         Chiang Mai All Stars Thailand  7-8 pen. (4)-(4)  Real Palaron  
  Round 4:         Real Palaron  5 - 2  Bolivia 1982 Niupi  
  Round 5:         Vyborg's Lions Russia  2 - 5  Real Palaron  
  Round 6:         Metsmüttajad Estonia  2 - 3  Real Palaron  
  Round 7:         Real Palaron  1 : 3  Hungary Hermesz  

HM 31 (Season 58)

  Round 1:  Real Palaron  7-6 pen. (3)-(3)  Faroe Islands Bainræakjin   PG CITY Montenegro  0 - 4  Pscruofl  
  Round 2:  JY FC Malaysia  4 - 3  Real Palaron    Real Palaron  2 - 3  Hong Kong Love Mimi Football Club 

HM 32 (Season 59)

  Round 1:  milui team  3 - 0  Georgia FT GEORGIA         
  Round 2:  milui team  4 - 2  Austria Thule Sportklub         
  Round 3:  Curice Croatia  8-10 pen. (6)-(6)  milui team        
  Round 4:  Elephantinhos FC Nigeria  1 - 3  milui team         
  Round 5:  milui team  5 - 3  Faroe Islands Bainræakjin         
  Round 6:  milui team  4-6 pen. (3)-(3)  Belarus Splendzer's Violet Hogs        

HM 33 (Season 60)

  Round 1:  I Vermotti  3 - 4  Uruguay Atlético Mirasol         

HM 34 (Season 61)

  Round 1:   Orda Balorda Urbino  2 - 6  Austria FC Interadi     EL Gabrielinio Cyprus  0 - 2  DETON F.C.  
  Round 2:          Avatars of Wilderness Japan  0 - 6  DETON F.C.  
  Round 3:          RSC Ana Ivanovic Belgium  3 - 5  DETON F.C.  
  Round 4:          Dandy de Tazmania 2 Spain  4 - 3  DETON F.C.  

HM 35 (Season 62)

  Round 1:   I Vermotti  3 - 2  Georgia Georgian club 1991     Orda Balorda Urbino  3 - 0  Kyrgyzstan 7 Bulls  
  Round 2:   I Vermotti  3 - 0  Liechtenstein F95 goes Liechtenstein     Orda Balorda Urbino  6 - 4  Dungeon Keeper Lithuania  
  Round 3:   TJ Tatran Sučany Slovakia  4 - 5  I Vermotti     ŠND Zapotoški Novinarji Slovenia  0 - 2  Orda Balorda Urbino  
  Round 4:   Morocco Younes FC  4 - 3  I Vermotti     Løkka FK Norway  1 - 4  Orda Balorda Urbino  
  Round 5:          Morocco Younes FC  0 - 2  Orda Balorda Urbino  
  Round 6:          Orda Balorda Urbino  11-12 pen. 4(3)-(3)4  USA Oaklandish FC  

HM 36 (Season 63)

  Round 1:   Dale U campeon Peru  4 - 2  I Vermotti     Maaspoort United Azerbaijan  1 - 4  Telesia  
  Round 2:          Telesia  4 - 2  Oceania Cotchin FC 
  Round 3:          Paraguay Pilsen Atletic Club  2 - 3  Telesia 
  Round 4:          Telesia  4 - 3  Bulgaria office drowse  
  Round 5:          Telesia  5 - 3  Bulgaria Heroes of Might & Magic  
  Round 6:          Telesia  2 - 1  Switzerland Traktor Caissa  
  Round 7:          Netherlands Charging Bulls  3 - 2  Telesia 

HM 37 (Season 64)

  Round 1:   Illu_WaRRioRS Netherlands  1 - 3  I Vermotti     Pauldo Bay United Oceania  1 - 5  DETON F.C.  
  Round 2:   I Vermotti  1 - 4  Canada Rush to Win     Moldy Figs Uzbekistan  1 - 3  DETON F.C.  
  Round 3:          DETON F.C.  5 - 2  South Korea FC Jinzerg  
  Round 4:          Vyčvachtaný Kombinačky Palestine  1 - 2  DETON F.C.  
  Round 5:          Howles Bowles Benin  5 - 0  DETON F.C.  


HM 38 (Season 65)

  Round 1:   Pyrathe Belge Kampuchea  0 - 3  I Vermotti     Real Palaron  3 - 0  Maldives Stoma F.C.  
  Round 2:   I Vermotti  6 - 1  Faroe Islands Wild Card City     Riga Gunners Latvia  5 - 3  Real Palaron  
  Round 3:   FC Chemlon Humenné Slovakia  2 - 3  I Vermotti         
  Round 4:   Rush to Win Canada  4(3)-(3)3 a.e.t.  I Vermotti         


HM 39 (Season 66)

  Round 1:   FC Beercelona Czech Republic  2 - 5  Telesia     MAGICO EMPOLI!  1 - 3  Oman Al Wusta Knokkerss  
  Round 2:   Olfert Fischer Kuwait  1 - 3  Telesia         
  Round 3:   Telesia  4 - 2  Jordan Deportiva Rioja         
  Round 4:   Younes FC Morocco  7-8 pen. (3)-(3)  Telesia         
  Round 5:   ACN Fiorentina China  4 - 1  Telesia         

HM 40 (Season 67)

  Round 1:   L' Araba fenice  2 - 1  Ecuador Tumbaco FC     Tanzanian Delusions Tanzania  2 - 0  Martiri Oscuri FC  
  Round 2:          St Dyson Scotland  1 - 5  L' Araba fenice  
  Round 3:          Xanthi United Greece  4 - 2  L' Araba fenice  


HM 41 (Season 68)

  Round 1:   FC Red Dwarf Wales  1 - 3  Real 88     The Captain Taiwan  0 - 6  Bucal Juniors  
  Round 2:   Real 88  0 - 3  Uganda Aloha Hoobsen F.ootball C.ranes     PZB Caribbean Barbados  3 - 2  Bucal Juniors  


HM 42 (Season 69)

  Round 1:   Kuwait Sky Hoppers  3 - 1  Montefreddo City         


HM 43 (Season 70)

  Round 1:   I Vermotti  3 - 1  El Salvador The Suburb of La Libertad    Palestine The Golden Vision  1 - 2  Nuceria  
  Round 2:   I Vermotti  2 - 4  Algeria The little babblers     Nuceria  3 - 4  Lebanon Maccabi Beirut  


HM 44 (Season 71)

  Round 1:   Koren's Kanoos Nigeria  0 - 3  I Vermotti     L' Araba fenice  6-7 pen. (3)-(3)  Netherlands De Rodenburcht 
  Round 2:   PAG LL Cuba  4 - 2  I Vermotti         


HM 45 (Season 72)

  Round 1:   segrià Bolivia  0 - 2  Nuceria    Les Merengues  1 - 7  Guayaquil City F.C. Ecuador  
  Round 2:   Nuceria  1 - 0  Liechtenstein Da Supa Babes         
  Round 3:   The Suburb of La Libertad El Salvador  0 - 3  Nuceria         
  Round 4:   Nuceria  1 - 2  Hong Kong Engine Son Football Club         

HM 46 (Season 73)

  Round 1:   I Vermotti  1 - 0  Russia brise     Los Guerreros Super Fc Mexico  0 - 5  Express Road  
  Round 2:   Suriname Paramaribo's Ouwe United  3 - 2  I Vermotti     Nowhere Man Mexico  1 - 2  Express Road  
  Round 3:          De Rodenburcht Netherlands  2 - 1  Express Road  

HM 47 (Season 74)

  Round 1:   DETON F.C.  3 - 0  North Macedonia Team Brandao     Cameroon Cameroon Cobras FC  3 - 5  A.S. Chiavennese  
  Round 2:   DETON F.C.  1 - 3  Czech Republic Kikso United     Bulgaria F.C. Wolves  4 - 0  A.S. Chiavennese  

HM 48 (Season 75)

  Round 1:  El Salvador Catalan Republic  3 - 2  Altrafazione     DETON F.C.  4 - 2  Luxembourg Kautenbach FC  
  Round 2:         Slovakia FC bažant desiatka  2 - 4  DETON F.C.  
  Round 3:         DETON F.C.  4 - 2  Hungary Heroes of Might & Magic  
  Round 4:         DETON F.C.  4 - 2  Bangladesh Bunga Bangladesh  
  Round 5:         DETON F.C.  3 - 1  Republic of Ireland AFC Carlow  
  Round 6:         DETON F.C.  3 - 2  Denmark Cycling Lovers IF  
  Round 7:         DETON F.C.  1 - 3  Denmark Rejnstrup Utd  


HM 49 (Season 76)

  Round 1:  Slovenia FC Smrdokavra  1 - 2  Altrafazione    South Korea Long Live The Turtles  0 - 5  Ahiahjax  
  Round 2:  Altrafazione  4(4)-(4)6 a.e.t.  Russia Red Dominators    Ahiahjax  1(1)-(1)2 a.e.t.  Denmark Cycling Lovers IF  


Italian Golden Boots

Goldenboot-new.PNG
Hattrick Masters
Golden Boot

Italian top scorers in Hattrick Masters.

By team
  • Season 42 (HM 15): Italy David Paris  with Orda Balorda Urbino - 7 goals.
  • Season 43 (HM 16): Kazakhstan Konstantin Piskunov  with Dragon's Eye - 9 goals.
  • Season 51 (HM 24): Republic of Ireland Sol Swan  with Oppostafazione - 7 goals.
  • Season 63 (HM 36): Italy Pietro Tomad  with Telesia - 10 goals.


By players
  • Season 30 (HM 3): Italy Luca Omini[2] with Italy Arezzo Galasocaray - 9 goals.


Footnotes


  1. ^  Oppostafazione was unbeaten in HM as it was eliminated by penalty shoot-out after 12 victories. The team came back to HM as Altrafazione 23 season llater, but they were eliminated in round I, the first defeat ever.
  2. ^  First Hattrick Masters "local derby" of two Italian teams.
  3. ^  Can be seen in the player's Memorable moments due to a Bug: he was awarded the Golden Boot even if he was only secondafter Joshua Duilach on the scoring table.