Pl/Zespół

From Hattrick
Revision as of 10:36, 9 March 2010 by EchoMan (talk | contribs) (Added category)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Zespół

Zespoły prowadzone są przez menadżerów, którzy odpowiedzialni są za zatrudnianie i zwalnianie zawodników, trenerów i członków zespołu szkoleniowego. Użytkownicy decydują o wyjściowym ustawieniu zespołu, założeniach taktycznych realizowanych przez drużynę, a także o długoterminowych planach dotyczących treningu i ekonomii klubu.

Drużyny które nie są prowadzone przez użytkowników obsługiwane są przez menadżerów komputerowych – boty. W tabeli ligowej są one oznaczone kolorem szarym (w przeciwieństwie do zielonego, który przypisany jest drużynom zarządzanym przez internautów).

Kluby uczestniczą w rozgrywkach ligowych podzielonych na sezony, które trwają 16 tygodni. Pierwszy tydzień obejmuje pierwszą rundę rozgrywek pucharowych, które w przypadku sukcesu, są kontynuowane. Kolejne 14 tygodni to rywalizacja ligowa przeplatana meczami sparingowymi.

Ostatni tydzień kończy sezon. W tym czasie nie rozgrywa się już spotkań, nastroje kibiców i sponsorów zmieniają się do poziomu wyjściowego oraz usuwane są indywidualne kary, które mieli na koncie zawodnicy.

Podczas ostatniego tygodnia, uznawanego też za przerwę międzysezonową, kluby rozgrywają mecze kwalifikacyjne, które decydują o awansie bądź spadku.

Nazwa zespołu

Podobnie jak w realnym świecie, także w Hattricku każdy klub ma swoją nazwę, nadaną przez obejmującego zespół prezesa. O ile nazwy drużyn mogą się powtarzać, o tyle każdy zespół ma przypisany, indywidualny numer identyfikacyjny.

Zmiana nazwy dopuszczalna jest tylko w przerwie pomiędzy sezonami. Wiąże się z kosztem wysokości 40 000 zł i utratą 3% fanów.