Difference between revisions of "Tr/Antrenör"

From Hattrick
(Antrenör özellikleri)
m (Added category)
 
Line 45: Line 45:
  
 
[[Image:Oyuncuyu.png]]
 
[[Image:Oyuncuyu.png]]
 +
 +
 +
[[Category: Turkish Hattrick Wiki]]

Latest revision as of 10:40, 9 March 2010

Antrenörünüz antrenmandan ve oyuncularınıza ilham vermekten sorumlu olan önemli biridir.


Antrenör özellikleri

Yetenek

Yetenekli bir antrenör oyuncuları daha iyi çalıştırmak için doğru yöntemleri bilir. Antrenörünüz ne kadar yetenekliyse antrenman o kadar etkili olur. Bir antrenör çok iyi seviyesinden daha yüksek olamaz. Bütün yeni takımlar zayıf bir antrenör ile başlarlar.

Liderlik

Antrenman programını yapmanın ötesinde, antrenörünüz oyuncularınız için bir ilham kaynağıdır. Antrenörünüz iyi bir liderse takım ruhunuz genel olarak daha iyi olur.

Taktikler

Antrenörünüz hücuma yönelik, savunmaya yönelik veya dengeli bir oyun anlayışına sahip olabilir ve bu (sadece) takımınızın maç esnasındaki performansına etki eder.

Ofansif düşünceli antrenör : Takımınızın atak değerlerini %10 arttırırken defans değerlerini %5 düşürür.

Defansif düşünceli antrenör : Takımınızın defans değerlerini %15 arttırırken atak değerlerini % 5 düşürür.

Ofans veya defans düşünmeyen antrenör : Takımınızın atak ve defans değerlerini %5 oranında arttırır.

Özelliklerin bozulması

Antrenörünüz takımınızda bir sezonunu doldurduktan sonra liderlik özelliği yavaş yavaş bozulmaya başlar. Liderliği felaket seviyesine indikten sonra bozulma bu sefer kendini antrenörün yeteneğinde gösterir.

Antrenör değiştirme

Eğer antrenörünüzden memnun değilseniz dışarıdan yeni bir antrenör getirtebilir veya oyuncularınızdan birini antrenör yapabilirsiniz. Antrenörünüzü takım menünüz altındaki antrenman kısmından değiştirebilirsiniz.

Unutmayın, belli bir yetenek seviyesindeki bütün antrenörler aynıdır. Örneğin yeterli yetenekte bir antrenör alırsanız her zaman "orta" yeterli olacaktır (buna rağmen çok iyi bir antrenör kaliteli bir antrenörden sadece 1/2 adım büyüktür).

Yeni bir antrenör tuttuğunuz zaman eski antrenörünüz bir oyuncu olarak takımda kalır, fakat ne tekrar antrenör olabilir ne de onu satabilirsiniz. Kendisini barındırmak istemiyorsanız onu kovmak zorundasınız.

Dışarıdan antrenör getirmek

Dışarıdan bir antrenör getirirken öncelikle hangi taktik türünde bir antrenör ve ne kadar iyi olmasını istediğinize karar vermelisiniz. Liderlik ve yeteneğin her kombinasyonu sabit bir ücrete sahiptir, daha iyi bir antrenörün ücreti daha yüksektir.

Dışardan.png

Bir oyuncuyu antrenör yapmak

Bir oyuncuyu antrenör yaptığınızda liderliği aynı kalır. Oyuncunun tecrübesi ne kadar yetenekli bir antrenör olabileceğini belirler ve ayrıca belli bir seviye ulaşmak için gerekli kursların ücretini de etkiler. Yani çok tecrübeli yüksek liderliğe sahip bir oyuncunuz varsa bu çok kârlı bir iş olabilir. Yine de oyuncunuzu antrenör yapabilmeniz için bir sezon (16 hafta) boyunca takımınızda olmalıdır.

Oyuncuyu.png