Tr/Stadyum

From Hattrick
Revision as of 19:30, 17 June 2008 by Nihat-10 (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Kulübünüz, Hattrick kariyeriniz boyunca geliştirebileceğiniz küçük bir stadyumla oyuna başlar. Farklı masraflarla geliştirebileceğiniz, farklı seyirci tiplerine hitap eden ve değişik getirileri olan dört değişik bölüm vardır.


İnşaat bedeli Haftalık gider Gelir

Maraton 45 € 0.5 € 6.5 € Numaralı 75 € 0.7 € 9.5 € Kapalı 90 € 1 € 18 € Şeref Locası 300 € 2.5 € 32.5 €

Eğer stadınızın bir bölümünü yıkmaya karar verirseniz bir kişilik yer için hangi bölümde olduğundan bağımsız olarak 6.0 € ödersiniz. . Aynı zamanda inşaat başlangıcı için 10 000 € tutan bir bedel ödersiniz (koltuk başına düşen masraftan ayrı olarak), ve bu bedel ne kadarlık bir inşaat yapılacağından bağımsızdır.

Evinizdeki maçların raporlarında stadınızdaki her bir bölüme kaç izleyicinin gelmiş olduğunu görebilirsiniz. Maç gelirleri maç tipine bağlı olarak takımlar arasında farklı şekillerde bölüştürülür.


Lig maçları

Ev sahibi tüm gelirin sahibi olur.


Kupa maçı

Ev sahibi takım gelirin 2/3’ünü, deplasman takımı 1/3’ünü alır

Hazırlık ve eleme maçları Gelir eşit olarak paylaştırılır.


Stadınıza gelenlere değişik bölümler sunabilmek güzel bir fikirdir. Bazı izleyiciler maçlara ancak rahat bir yer bulabilirlerse gelirler, ve bazı zenginler de illa ki şeref locasında oturup, durmadan bir şeyler içip iş konuşmak isterler. Bazıları maraton bölümünün hastasıdır ve genelde daha pahalı bölümlere verecek paraları yoktur. Kapalı tribündeki ve şeref locasındaki koltuklar yağmurlu havalardan diğerleri kadar etkilenmezler. Çoğu kişi maraton bölümü için bilet almak ister. Bu yüzden en çok bu bölüme önem vermelisiniz.

Stadyumunuzdaki değişikler bir anda olmaz, belli bir zaman alır - bir hafta veya belki de daha çok.

Stadınızı geliştirmek için "Kulübünüz" menüsündeki “Stadyum” maddesine gidin. Stadınıza oradan yeni bir isim de verebilirsiniz. Bunun maliyeti 4 000 € olacaktır (biliyorsunuz bir sürü tabelanın ve afişin değiştirilmesi gerekecek)