Hu/Hattrick 6.6

From Hattrick
Jump to navigationJump to search

The following contents are based on official Hattrick documents and/or official statements — which usually means they should be trustworthy.


Hattrick üzenet:

2004-06-14 Íme a Hattrick 6.6
A Hattrick 6.6 ma megérkezett, és ezzel jelentősen megváltoztak az átigazolás szabályai, megújult a fizetéseket megállapító formula, kis mértékben változott a mérkőzésmotor és vannak más változások is. A Hattrick 6.6 teljes leírását itt olvashatjátok. A leírás elég részletes, ezért összeállítottunk egy egyszerűsített HT 6.6 áttekintést is, akik áttekinthetetlennek találják a teljes leírást. Azért kérlek próbáljátok elolvasni a teljes leírást is.

A változások ma lépnek életbe, kivéve a meccsgenerátort érintő olyan változásokat, amelyek nem kizárólag a megjelenítésre korlátozódnak - ezek azokon a meccseken érvényesülnek, amelyek szerda 11:00 óra után kezdődnek. Az átigazolási díjak új szabályai azokra a játékosokra vonatkoznak, akik ma 11:00 óra után kerülnek átadólistára. Az új fizetések természetesen jövő héten lépnek életbe, amikor az új szezonra megállapítjuk a béreket.

Lásd még:


Hattrick 6.6

Eljött az ideje a Hattrick új verziójának, a 6.6 számúnak. Az új verzió a következőkre koncentrál:

  • Fontos játékospiaci változások
  • Számos viszonylag kis változás a mérkőzésrendszerben
  • A játékosok fizetésének megállapítására teljesen új formulát alakítottunk ki
  • Néhány egyéb kisebb változás

A változások teljes dokumentációja elég áttekinthetetlennek tűnhet első ránézésre, ezért készítettünk egy külön egyszerűsített összefoglalót itt: A HT 6.6 áttekintése.

Ha a lenti szöveget nehezen követhetőnek érzed, használd az „Áttekintést” útmutatónak, és a részletekre térj vissza később. Mindazonáltal erősen ajánljuk, hogy olvasd el a teljes leírást ezen az oldalon.


Játékospiaci változások

A HT 6.6 változtatásainak jelentős része a játékospiacot érinti.

A Hattrick játékospiacának célja, hogy a csapatok eladhassák azokat a játékosokat, akiket nem kívánnak megtartani, és új játékosokat vehessenek csapatuk fejlesztésére. A valósághoz hasonlóan, klubvezetőként feladatod fontos része, hogy „jó üzleteket” köss, és eladott játékosaidból a lehető legnagyobb profitra tegyél szert. Ha a játékospiac betölti ezt a célt, akkor jó szórakozást nyújt, és a játékélmény fontos részévé válhat. Miként a valóságban, egy nagyratörő klubvezető hosszú időt tölt a megfelelő igazolás keresésével és leigazolásával.

Ahogy mindannyian tudjuk, jelenleg sok átigazolás rövid- vagy extra-rövidtávú kereskedelem keretében zajlik le. Bár ennek is megvan a maga helye és szerepe, nem sok értelme van, hogy ma az átigazolások ilyen magas hányada napi kereskedelem (Day Trading) formáját ölti (egy „normális” HT játékos számára legalábbis nem valószerű és nem nyújt élvezetet vagy izgalmas kihívást).

Most olyan változtatásokat vezetünk be, amelyek arra irányulnak, hogy a játékospiacot visszaadjuk azoknak a klubvezetőknek, akik a csapatuk céljaira adnak és vesznek játékosokat.

Játékosokat adni-venni kizárólag „kereskedelmi célból” továbbra is engedélyezett, és továbbra is létezhet egy elméleti, marginális szinten, de nem válhat a játékbeli siker legfőbb módjává, és nem lehet a kereskedelem a játékospiac fő célja. Mivel a napi kereskedelem kizárólag pénzügyi profitszerzés érdekében történik, elsősorban pénzügyi módszert választottunk a visszaszorítására.

A napi kereskedelemnek ma van egy fontos, pozitív szerepe is: Segíti a piac megfelelő működését, hiszen többek között azt is megakadályozta, hogy az újonc játékosok ésszerűtlenül alacsony árakon elveszítsék játékosaikat. A napi kereskedelem megolajozta a játékospiac döcögős gépezetét. Emiatt, ha csökkentjük a napi kereskedelem mértékét, más módot kell találnunk, hogy biztosítsuk a piac fennakadásmentes működését. Így hát két új szolgáltatást vezetünk be: a Regionális Játékospiacokat és az Árbecslést (valamint a „Becsült Érték” átnevezését TSI-re, nézd a külön fejezetet, az átnevezés is ezt a célt szolgálja).

Ügynöki díj

Korábban, az eladó 5% „ügynöki díjat” fizetett minden átigazolásnál. Most ezt az átalányköltséget felváltjuk egy új díjjal, amelynek összege jelentősen függ attól, hogy milyen hosszan volt az eladott játékos az eladó csapatában, mielőtt átadólistára helyezték. Minél rövidebb ez az idő, annál magasabb a díj. Az alábbi táblázat mutat néhány példát a formula működésére. A játékosaidra vonatkozó pontos ügynöki díj, amely akkor kerül felszámításra, ha most átadólistára helyezed őket, a játékos adatlapján szerepel, közvetlenül az „Átadólistára helyezed” opció alatt.

0 days 14%
1 days 12,45%
2 days 11,95%
3 days 11,59%
4 days 11,3%
5 days 11,05%
6 days 10,83%
1 weeks 10,62%
2 weeks 9,55%
3 weeks 8,76%
4 weeks 8,12%
5 weeks 7,57%
6 weeks 7,09%
7 weeks 6,65%
8 weeks 6,24%
9 weeks 5,87%
10 weeks 5,52%
11 weeks 5,19%
12 weeks 4,88%
13 weeks 4,58%
14 weeks 4,3%
15 weeks 4,03%
16 weeks 4%

Megjegyzés: A felhozott ifik és az „eredeti csapattagok” (akiket a csapattal együtt kaptál) az átigazolás szempontjából mindig is a te csapatodban játszottak, ezért az eladásuk esetén mindig a lehető legalacsonyabb ügynöki díj, 4 % kerül felszámításra.

Utolsó tulajdonos részesedése

Ha a jövőben olyan játékos után szeretnél pénzt kapni, aki korábban csapatod tagja volt, és az új klubja eladja, a játékosnak játszania kell a klubodban eladás előtt. A korábbi átalányjellegű 3 % helyett, ami a csapatodban lejátszott mérkőzések számára tekintet nélkül járt, az alábbi táblázat kerül felhasználásra:

0 matches 0%
1 matches 0.25%
2 matches 0.5%
3 matches 1.0%
4 matches 1.5%
5 matches 2.0%
7 matches 2.5%
10 matches 3.0%
20 matches 3.5%
40 matches 4.0%

Regionális Játékospiacok

Mivel a ligák száma az utóbbi szezonokban erősen felduzzadt, mostanra elérte azt a pontot, hogy úgy érezzük, területi alapon csoportosítani kell őket. Úgy döntöttünk, hogy nem kontinensek alapján csoportosítjuk őket, mivel így az európai piac túl nagy lett volna. Ehelyett a következő zónákat hoztuk létre:

Official English name Zone Number of users
Northern Europe Northern Europe 121525
Western Europe Western Europe 97472
Southwestern Europe Latin Europe 145493
Central Europe Central Europe 149321
South America South America 103204
Eastern Europe Eastern Europe 53840
North America North America 15848
Asia, Africa and Oceania Asia, Africa & Oceania 22095

A ligák oldalán látható, hogy egy adott ország melyik zónához tartozik.

Árbecslés

Ha megnézed a saját játékosaid és az átadólistán lévő játékosokat, a játékos adatlapján egy új szolgáltatás van, az Árbecslés funkció.Ha erre kattintasz, akkor hasonló képességekkel rendelkező, a közelmúltban eladott játékosokat láthatsz, és azt az árat, amelyen megvették őket.Ez nagyban megkönnyíti az átlagos játékosok és a kezdők helyzetét, hogy valamilyen hozzávetőleges elképzelést alakíthassanak ki arról, hogy mennyit érdemes a saját játékosaikért kérniük.


A mérkőzésrendszer fejlesztése

A mérkőzésmotoron is végeztünk egy két kisebb átalakítást és fejlesztést.

Ellentámadás mindenkinek

Lehetővé tettük minden csapat számára, nem csak az Ellentámadás taktika sikeres alkalmazóinak, hogy ellentámadási lehetőséget kapjanak. Az esély kicsi, és természetesen azok, akik a CA taktikát használják, jóval nagyobb eséllyel számíthatnak ellentámadásra. Ez a „taktika-független” ellentámadási lehetőség a középpályafölénnyel rendelkező csapat számára is adott.

Csökkentett középpálya-büntetés a CA taktika használatakor

Korábban a középpályád 10 %-át elvesztetted, ha a CA taktikát használtad. Ezt most megváltoztattuk, a középpálya 7 %-a elvesztésével jár a taktika használata.

A véletlen szerepe csökken a támadásoknál/védekezésnél

Némileg csökkentettük a véletlen szerepét annak megállapításánál, hogy egy adott támadás góllal végződik-e, vagy nem. A gyakorlati jelentősége ennek az, hogy a támadó és védőértékelések némileg fontosabbak lesznek mint korábban, a középpálya értékelésekhez képest.

Nagyon kis változtatás a Védő/Kapus jelentőségében

Nagyon kismértékben emeltük a védők jelentőségét a kapusokhoz képest a védőértékelések megállapításában. Alig lesz érezhető, de ez csak az első azok közül a kis változtatások közül, amelyek néhány szezon múlva kiigazítják azt az aránytalanságot, amely szerintünk a kapusnak eltúlzott szerepet ad a védőkhöz képest a csapat védőértékeléseinek megállapításában. Ki kell emelnünk, hogy a néhány szezon alatt lezajló változás sem lesz gyökeres, és a most eszközölt módosítás különösen kis jelentőségű. Ez nem forradalmi átalakítás.

Gyakoribb időjárási különleges események

A mérkőzés eseményeinek van egy olyan kategóriája, ami ahhoz kapcsolódik, hogy bizonyos specialitással rendelkező játékosok egyes időjárási körülmények között különlegesen jól, és más időjárás mellett különlegesen rosszul teljesítenek. Ezeknek az eseményeknek a valószínűsége eddig olyan alacsony volt, hogy alig volt érdemes számolni vele a kezdőcsapat beállításánál. Most sokkal gyakoribbak lesznek ezek az események, és ezért erősen ajánljuk az ambiciózusabb menedzsereknek, hogy ezt a taktikai lehetőséget se hagyják ki a számításból.

Érthetőbb megzavarodási események

Ha egy csapat összezavarodott, eddig csak arról értesültél, hogy ilyen esemény történt, de nem tudtad eldönteni, milyen jelentős volt a hatás.Ezek az események mostantól egy értékelést is tartalmaznak, „katasztrofálistól remekig” terjedő skálán jellemezve, hogy milyen szervezett marad a csapat az eseményt követően. Egy olyan megzavarodási esemény, amely szerint a csapat szervezettsége „pocsékká” vált, nagyon súlyos következményekkel járhat, míg egy „jó” szintre csökkenés alig érzékelhető változást jelent. Megjegyezzük azonban, hogy ez csak az esemény megjelenítésében jelent változást, a szervezettség csökkenését kezelő formulák változatlanok maradtak.

Részletesebb tudósítás a gólhelyzeteknél

Ez is olyan változtatás, amely csak azt érinti, hogyan jelennek meg az események a közvetítésben, nem a mérkőzések szimulációját (a mérkőzés kimenetelét nem befolyásolja): Korábban, ha eldőlt, hogy a gólhelyzet kimaradt, akkor teljesen a véletlenen múlott, hogy a kimaradt helyzet megjelenik-e a közvetítésben – semmi köze nem volt ahhoz, hogy milyen közel jutott a csapat a gólszerzéshez. Ez most megváltozott: Minden olyan kimaradt helyzet, ami a közvetítésben megjelenik, azt jelenti, hogy a csapat tényleg közel jutott a gólszerzéshez. Ez azt is jelenti, hogy ha a csapatod kapura veszélytelen volt, a támadás nem kerül megemlítésre a beszámolóban. Más szavakkal, a meccsgenerátor most úgy működik, ahogy az elvárható: Ha közel jutsz a gólszerzéshez, akkor jelenti. Ha semmi jelentős nem történik, nem szerepel semmi a közvetítésben.

Okosabb szurkolók

A mérkőzések eredményére történő szurkolói reakciót megállapító formulát lecseréltük egy újra. A korábbi formulának voltak bizarr vonásai, és néha népszerűbbnek bizonyult a szurkolók körében, ha 5-4re kikaptál, mintha 1-0ra győztél. Az új formula szerint jobban értékelik a győzelmeket, és jobban zavarja őket a vereség. Mindezzel együtt kevésbé népszerűtlen a 4-5 arányú vereség, mint a 0-1.

Azt is vedd figyelembe, hogy (mint eddig is) az otthoni eredmények, amelyeket a szurkolók maguk is láthatnak, jobban befolyásolják a hangulatukat, mint az idegenben játszott meccsek. Ha a szurkolóid előtt nyersz, boldogabbak lesznek, mintha a rádióban hallják, hogy nyert a csapat idegenben is. Hasonlóképp, ha kikapsz otthon, sokkal mérgesebbek lesznek, mint egy idegenbeli vereség után.

A felső osztályokban játszó klubok számára a kupakiesés egy alacsonyabb osztályú ellenféllel szemben túlzott szurkolói haragot váltott ki, különösen ha azt is figyelembe vesszük, hogy a Hattrick növekedése miatt az „alacsonyabb osztályú csapat” nem feltétlenül jelent rossz csapatot. Minden nagy ligában jópár kiemelkedően jó csapat játszik a hatodosztályban is. Ezért csökkentettük a kupamérkőzéseken a nagy osztálykülönbség dacára elszenvedett vereség szurkolói hangulatra gyakorolt hatását.

Jobb tizenegyespárbajok

A tizenegyespárbaj kimenetelét meghatározó régi kódot okosabbra cseréltük, amely valamennyi korábbi tényezőt számításba vesz (védés tulajdonság a kapusnál és pontrúgás képesség a tizenegyesrúgónál), de jobban mérlegel, a gólszerzés képességet és a „technikás” különleges képességet is figyelembe veszi, amelyek mind segítik a gólszerzésre törekvő játékost.


A "Becsült érték" TSI-vé válik

Minden játékosnak volt egy „Becsült értéke”, amelyet a rendszer automatikusan állapított meg. Minden tapasztalt HT játékos tudja, hogy ez az érték nagyon távoli kapcsolatban van csak azzal az összeggel, amit a játékosért fizetnek, ha átadólistára kerül. A tapasztalt játékosok (és a CHPP segédprogramok) arra használják ezt az értéket, hogy megállapítsák, „magas” vagy „alacsony” a játékos főtulajdonsága, és hogy kövessék a tulajdonság-, egészségi állapot-, és formaváltozásokat két szintlépés között.

A problémát az jelenti, hogy a kezdő játékosok könnyen úgy vélhetik, hogy a „Becsült értéknek” köze van a játékosárakhoz. Ez rossz a kezdő játékosoknak, és a játékospiac működésére is rosszul hat.

Két lehetőségünk volt a probléma kezelésére: Dönthettünk volna úgy, hogy megváltoztatjuk a „becsült érték” meghatározására szolgáló formulát, hogy a játékospiac mozgásait kövesse. Két okunk is volt rá, hogy elvessük ezt a lehetőséget: Először is, csaknem lehetetlen a teljes játékospiacot egyetlen formulába sűríteni, ezért bármely ilyen kísérlet, nagyon pontatlan „becsült értéket” eredményezne. Másodsorban, a formula megváltoztatása hirtelen eltörölte volna azt a felhalmozott tudást, amely szerint az „értékből” megállapítható a magas/alacsony tulajdonság-szint. Úgy gondoljuk, hogy ez jelentősen összezavarta volna sok játékos számára a játékot.

Ezért inkább egyszerűen átneveztük ezt az értéket, és megtartottuk mint a tulajdonságok összehasonlítására szolgáló mértéket. Ezentúl „becsült érték” helyett „Összes Tulajdonság Mutatónak” nevezzük, angol betűszóval TSI (Total Skill Index). A megjelenítés során nem számítjuk át pénznemek szerint sem, hanem egy névtelen „pénznemben” tüntetjük fel, amelynek átváltási aránya 1000:1 az alap belső HT pénznemhez képest. Ezt legkönnyebb egy példával szemléltetni:

(Régi) "Becsült érték" angol fontban: 300 000 £ (Régi) "Becsült érték" Euroban: 200 000 €

A megjelenítés során nem számítjuk át pénznemek szerint sem, hanem egy névtelen „pénznemben” tüntetjük fel, amelynek átváltási aránya 1000:1 az alap belső HT pénznemhez képest. Ezt legkönnyebb egy példával szemléltetni:

Másik játékos (Régi) "Becsült értéke" Euróban 14 000 €, most a TSI értéke 140.

Annak érdekében, hogy mindenki megszokhassa az új TSI-t, a HT 6.6 bevezetését követő 7 hetes átmeneti időszak során, a TSI-t feltüntetjük kétféleképpen is: egyrészt a tényleges TSI értéket az új formula szerint, mind pedig a saját pénznemre „lefordított” TSI értékként, valahogy így:

Összes Tulajdonság Mutató (TSI): 2000 (korábbi érték: 200,000 €)


Új fizetési formula

Teljesen átírtuk a játékos fizetését meghatározó formulát. Ezt úgy hajtottuk végre, hogy nem érintettük a „Becsült Érték” / TSI (a TSI részleteit lásd fenn) formulát. Korábban, a fizetés teljes mértékben a „Becsült érték”/TSI formulán alapult, kivéve némi kisebb egészségügyi és életkor-módosítást. Az új fizetés formula független a TSI-től.

Az egészség nincs hatással a formulára

Az új fizetési képlet figyelmen kívül hagyja a játékos egészségét. A korábbi képlet szerint ha a legjobb játékosod a szezon utolsó meccsén lesérült, az nagyon előnyös volt a számodra, hiszen így a fizetése a teljes következő szezonban jóval alacsonyabb lett, és ez meglehetősen bizarr.Mivel a fizetés az egész szezonra vonatkozik, és az egészségi állapot pillanatnyi, ezért a fizetés mostantól független a sérülésektől.

Az erőnlét csak a játékszervezést befolyásolja

A mérkőzésmotorban, az erőnlét kizárólag (kivéve néhány NAGYON kis jelentőségű különleges eseményt) a játékszervezés tulajdonságot befolyásolja. Bár ez még megváltozhat a távoli jövőben (és lehet, hogy az erőnlét más tulajdonságokra is hatással lesz), a jelenlegi fizetés formula azt kell tükrözze, ahogy a tulajdonságok a képességeket befolyásolják. Ezért, az új formula alapján, az erőnlét csak azt a szegmensét befolyásolja a játékos fizetésének, ami a játékszervezés tulajdonságából származik. A korábbi formulának az a bizarr hatása volt, hogy érdemes volt a nem középpályás játékosok erőnlétét a lehető legalacsonyabban tartani. Ez többé nincs így.

A másodlagos képességek olcsóbbak

Ismételten kijelentettük, hogy a jövőben több olyan játékost szeretnénk látni, amelyiknek több magas tulajdonsága is van. Jelenleg nagyon kevés ember edzi a játékosok másodlagos képességeit, például középpályások átadását és védekezését. Ez olyan játékot eredményez, ami nem olyan változatos, mint szeretnénk.

A kívánt cél érdekében tett lépés, hogy csökkentettük a másodlagos tulajdonságok fizetésre gyakorolt hatását. Az új formula egyszerűen hozzáadja az egyes tulajdonságok „árát” a fizetéshez, és nincs „többszöröző” hatása. Például, egy játékos két „természetfeletti” tulajdonsággal, ha a többi tulajdonsága „katasztrofális” akkor is „csupán” kétszerannyit kér, mint ha egy tulajdonsága lenne „természetfeletti” és a többi katasztrofális. Korábban egy ilyen játékos sokkal többe került volna, mint az egy magas tulajdonsággal rendelkező játékos fizetésének kétszerese.

A változások összefoglalása

Egy ehhez hasonló változtatást nem lehet végrehajtani anélkül, hogy egyes csapatok „nyertesei” és mások „vesztesei” legyenek. Ez elkerülhetetlen. Azok a felhasználók, akik mindeddig óriási „kedvezményben” részesültek a fizetések terén, mert rossz erőnlétű játékosaik voltak, elvesztik ezt az előnyt és ugyanazt a fizetést kell megfizetniük, amit a többi csapat mindig is fizetett ugyanilyen tulajdonságokkal rendelkező (kivéve az erőnlétet) játékosokért. Úgy gondoljuk, ez a helyes döntés, bár azok a játékosok, akik „optimalizálták” a fizetési szintjüket a korábbi „igazságtalan” formula alapján, azt fogják tapasztalni, hogy megnőttek a fizetéseik.

Uganígy, nem végezhettünk gazdasági változtatásokat a másodlagos képességek edzése ösztönzésére anélkül, hogy a sok specialista (egy magas tulajdonságú) játékossal rendelkező csapatot negatívan ne érintsük. De az új formula megfelelőbb, és ráadásul a játékot a jó irányba befolyásolja, ezért emellett döntöttünk.

Az új formulával megállapított fizetések globálisan vizsgálva némileg alacsonyabbak lesznek az eddigieknél. Mindazonáltal, mivel az új csapatok és az alacsonyabb osztályú csapatok általában több olyan játékossal rendelkeznek, akinek nem csak egy magas tulajdonsága van (például két „jó” szintű) és a felső osztályokban a csapatok törekedtek a specialista játékosok beszerzésére (például „isteni” és „jó” szintű), az új formula általában jobban csökkenti az alsóbb osztályú csapatok fizetését, mint a legjobb klubokét. Néhány vezető klub nem figyelt elhintett tippjeinkre, hogy a többszörös tulajdonságú játékosok fontosabbak lesznek a jövőben, és voltak akik kihasználták az egészség/erőnlét furcsaságokból adódó fizetési előnyöket, ők ténylegesen szenvedni fognak a magasabb fizetésektől.


A csapatértékelések felezése

A csapatértékelések (tudjátok, „Középpálya: ragyogó, Jobb oldali védelem: Természetfeletti”, és így tovább, ahogy a közvetítéseknél látható) elég nehezen birkóztak meg azzal a ténnyel, hogy a csapatok szezonról szezonra jobbak lesznek. Számos csapat immár rendszeresen eléri az Isteni szintet (különösen a válogatottak, de mások szintén). Ez azt jelenti, hogy lehetetlen felismerni a különbséget két olyan csapat között, amely elérte az Isteni szint határát.

Most megváltoztatjuk a fokozatokat, hogy kiküszöböljük ezt a hibát, és így kétszer olyan nehéz lesz elérni egy bizonyos értékelést. Ezután azok az értékek, amelyek korábban „lenyűgöző” értékelést eredményeztek (a 12. fokozat), most csak „megfelelő” értékelésként (a 6. fokozat) fognak megjelenni. Másik példa: A régi rendszerben magas nagyszerű értékelés (9. fokozat) most „középszerűnek” (5. fokozat) fog látszani.Tisztában vagyunk vele, hogy kezdetben ez elég zavarónak fog látszani, de mivel a régi értékelések automatikusan átszámítódnak az új „keményebb” fokozatokra, biztosak vagyunk benne, hogy mindenki elég hamar megszokja majd.

Hangsúlyozzuk, hogy semmi sem változott a meccsgenerátorban ehhez kapcsolódóan. Ez kizárólag a megjelenítést érinti, és képessé teszi a játékot arra, hogy a HT világ folyamatosan növekvő képességeinek megfeleljen.

FRISSÍTÉS (6.6.1 verziószám) Sok felhasználó visszajelzése alapján úgy döntöttünk, hogy a csapatértékeléseket részletesebbé tesszük. Minden értékelés 3 al-szintet fog tartalmazni: (+), (-) és alap. Így a puszta „Nagyszerű” értékelés helyett a három következő értékelést kaphatod: Nagyszerű (-) Nagyszerű Nagyszerű (+)

Ezek természetesen azt jelzik, hogy a „Képesség a Nagyszerűnek nevezett tartomány alsó/középső/felső harmadában van”. Tehát a változásokat követően, az új fokozatok mindkét igénynek teljes mértékben meg tudnak felelni – az új fokozatok kezelik a legjobb csapatokat is, de a kisebb és a legjobb csapatok is egy 50 százalékkal részletesebb megjelenítést kapnak, mint korábban.

Hatás a világgazdaságra

Hangsúlyozzuk, hogy folyamatosan figyelemmel kísérjük a HT világgazdaság alakulását. Mihelyt rossz irányba mozdul, megtesszük a megfelelő lépéseket. Amikor megterveztük a HT 6.6 alapját képező változásokat, a HT gazdaság jelenlegi trendjeit is figyelembe vettük. Ezzel együtt, mivel a változások egy része arra irányul, hogy egyes magatartásokat szándékosan megváltoztasson, különlegesen alapos figyelmet kell fordítanunk a gazdaság alakulására, és amennyiben szükséges, fél szezon múlva lehetséges, hogy kisebb kiigazításokat kell tennünk.

Azonban tartsátok észben, hogy a gazdaság általános alakulását vizsgáljuk, nem a játékospiac ingadozásait.

//HT-Team