Nl/Jeugd: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 1: | Line 1: | ||
In Hattrick zijn er twee systemen om aan nieuwe jeugdspelers te komen: de zaakwaarnemers (in het Vlaams talentenjacht) en de jeugdopleiding (in het Vlaams jeugdacademie). Dit kost je redelijk veel geld, maar daar tegenover staan - | In Hattrick zijn er twee systemen om aan nieuwe jeugdspelers te komen: de zaakwaarnemers (in het Vlaams talentenjacht) en de jeugdopleiding (in het Vlaams jeugdacademie). Dit kost je redelijk veel geld, maar daar tegenover staan de - soms hoge - winst die je uit de talenten kunt halen. | ||
== Jeugdopleiding/jeugdacademie == | == Jeugdopleiding/jeugdacademie == | ||
Revision as of 18:54, 5 November 2008
In Hattrick zijn er twee systemen om aan nieuwe jeugdspelers te komen: de zaakwaarnemers (in het Vlaams talentenjacht) en de jeugdopleiding (in het Vlaams jeugdacademie). Dit kost je redelijk veel geld, maar daar tegenover staan de - soms hoge - winst die je uit de talenten kunt halen.
Jeugdopleiding/jeugdacademie
Wat is het
Vroeger waren de zaakwaarnemers bekend als de jeugdopleiding en nu ook wel als de oude jeugdopleiding. Contact opnemen met de zaakwaarnemers is een manier om jonge spelers aan je team toe te voegen. Eens per week kun je bij “de club” een speler promoveren naar je hoofdmacht, waarbij de week begint met de economische update. Dit wordt ook wel pullen genoemd. Je kunt elke week kiezen of je een veldspeler of een keeper wil pullen. Als je een scout hebt gebeld bij de nieuwe jeugdopleiding kun je niet meer pullen, en vice versa.
Wat zijn de kosten
Als je een nieuw team krijgt staat het niveau van je zaakwaarnemers op zwak. Dit niveau staat bovenaan de pagina “de club”. Als je niets investeert zal dit niveau dalen tot rampzalig. Met een investering van € 5 000 per week kun je maximaal matig bereiken. Met een investering van € 10 000 is dit redelijk, en met de maximuminvestering van € 20 000 kun je uiteindelijk uitstekend halen. Het bereiken van dit niveau duurt minstens twee seizoenen, startend van rampzalig. Het pullen kost € 2 000 per keer. Over het algemeen wordt aangenomen dat de kans op het pullen van een verkoopbare of bruikbare speler niet erg groot is tot en met matig. Het is de kosten van het pullen dan nog niet waard. Vanaf redelijk is het de moeite waard keepers te pullen, vanaf goed pullt men meestal elke week een speler. Dit is omdat een matige of redelijke keeper beter verkoopbaar is dan een matige of redelijke veldspeler.
Als je je zaakwaarnemers zo snel mogelijk op het niveau uitstekend wilt hebben, dan moet je elke week € 20 000 investeren. Na +/- 32 weken zal de jeugdopleiding "uitstekend" zijn.
Je kunt er ook voor kiezen om zo goedkoop mogelijk op het niveau uitstekend te komen, dit duurt 9 weken langer, maar kost je € 75 000 minder. De manier waarop je dit doet gaat als volgt: investeer +/- 13 weken €5000 in de jeugdopleiding totdat de jeugdopleiding de skill "matig" bereikt. Investeer dan +/- 6 weken €10000 totdat de jeugdopleiding "redelijk" wordt. Vanaf dan investeer je €20000 totdat de jeugdopleiding "uitstekend" is.
Hoe goed kan een gepullde speler zijn?
Een gepullde veldspeler is tussen 17 en 19 jaar oud. Een gepullde keeper is tussen 17 en 22 jaar oud. De maximale stat die een speler kan hebben verschilt van skill tot skill:
- Verdedigen, scoren, vleugelspel, passen en positiespel is maximaal uitstekend +0.
- Spelhervatten is maximaal briljant.
- Keepen is maximaal goed. Bij keepen kan het niveau zeer dicht tegen uitstekend liggen.
- Conditie is zwak of matig.
- De ervaring is niet-bestaand of rampzalig. De ervaring kan zeer dicht tegen waardeloos liggen.
- Een gepullde speler is altijd redelijk in vorm en blijft dat ook na de eerstvolgende training.
Wat gebeurt er als ik stop?
Als je wilt stoppen met investeren in de zaakwaarnemers kun je de investering terugbrengen. Houd er rekening mee dat het niveau van je zaakwaarnemers veel sneller daalt dan dat het gestegen is. Bij een investering van € 0 zal een uitstekend niveau in één week dalen naar goed, en in drie weken naar redelijk. Dankzij de nieuwe leeftijden wordt de waarde van een pull meer bepaald door de leeftijd in dagen dan door het moment waarop de speler gepulld wordt. Toch leveren pulls uit de eerste week meer op, omdat de kans op het halen van een U20-elftal dan iets groter is. Het is daarom misschien minder verstandig om te stoppen in de eerste weken van het seizoen. Nieuwkomers in Hattrick worden vaak geadviseerd niet meteen met de zaakwaarnemers te beginnen, omdat de kosten vrij hoog zijn. Ook is het vaak slim om te stoppen met investeren in de zaakwaarnemers in tijden van economische problemen, omdat er geluk nodig is om een verkoopbare speler te pullen. Het is dan verstandiger om te kiezen voor de zekerheid van een besparing van € 20 000 per week.
Zaakwaarneming/talentenjacht
Kijken we naar de vaardigheden op het gebied van, is deze speler:
topklasse
klasse
getalenteerd
bemoedigend
twijfelachtig
hopeloos
Eigenlijk is alles onder getalenteerd niet boeiend.
Huidige vaardigheden gaan gewoon zoals in de normale verdeling, van uitstekend naar rampzalig.
Ongeveer de betekenis van het aantal sterren bij redelijke vorm vertaald in niveau's:
1 ster = Rampzalig
2 ster = Waardeloos
3 ster = Slecht
4 ster = Zwak
5 ster = Matig
6 ster = Redelijk
7 ster = Goed
8 ster = Uitstekend (behalve keepers die niet beter dan goed kunnen hebben in de jeugd)
Er zijn meerdere talenten die een speler goed laten spelen op een bepaalde positie. Dit is dan ook maar een richtlijn. Bijvoorbeeld een aanvaller met matig scoren maar uitstekend passen, kan toch 7 of 8 sterren halen.
Meer dan 8 sterren is haalbaar door meerdere goede talanten, boven-redelijke vorm en weer-effecten.