Cs/GBook2 Cup - pravidla

From Hattrick
Jump to navigationJump to search

PRAVIDLA V KOSTCE:
1. pokud vás soupeř ještě nevyzval k zápasu, vyzvěte vy jeho (nejlépe hned ve středu či ve čtvrtek) a pokud mu přijetí výzvy dlouho trvá, napište mu o tom do pošty (třeba si výzvy jenom nevšimnul)
2. pokud vás soupeř vyzval jako první, výzvu přijměte hned jak si ji všimnete (nezapomeňte zkontrolovat, že je to váš správný soupeř, že se hraje na správném hřišti a se správnými pravidly)
3. v případě problému s domluvením zápasu kontaktujte organizátory a ozvěte se ještě jednou svému soupeři do pošty
4. posvátný termín pro domluvení zápasu je NEDĚLE 18:00, ale náhradní zápas můžete domluvit až vám to pořadatelé výslovně povolí
5. play off hrajte s pohárovými pravidly a na správném stadionu
6. pokud budete dlouho mimo přístup internetu, dejte o tom dopředu vědět
7. řiďte se oficiálními stránkami turnaje [1]

Kompletní pravidla 30. ročníku GBook2 Cupu máte zde:

I. Úvod – základní informace

- 1. Turnaj hraje 24 týmů. Diskutovat o turnaji se doporučuje na národní konferenci, případně ve fóru. Jakékoliv problémy s domluvením zápasu je třeba neprodleně oznámit manažerovi Martin4, v případě jeho nedostupnosti do příslušného vlákna na národní konferenci.

- 2. Pořadatelé turnaje si vyhrazují právo některý tým z turnaje odvolat.

- 3. V těchto pravidlech jsou napsány pouze základní věci ohledně turnaje, nemusí tu být obsaženo vše. Ve sporných případech mají konečné slovo pořadatelé.

II. Přihlašování do turnaje

- 1. Přihlašování do daného ročníku začíná v termínu, který je oznámen na oficiálních stránkách turnaje, případně v příslušném vlákně na národní konferenci.

- 2. Pokud se chcete přihlásit, tak napište manažerovi Martin4 (tým Tukani) do pošty na Hattricku. Pokud pošlete přihlášku jinému manažerovi než Martin4, vaše zpráva se jako přihláška nepočítá! Při přihlašování je nejdůležitějším kritériem čas zaslání přihlášky, neboť přihláška, která přijde jako 25. v pořadí a dále, NEBUDE přijata.

III. Los turnaje

- 1. Oficiální rozlosování zápasů, podle kterého se musíte řídit, bude zveřejněno na oficiálních stránkách [2]. Jedině toto rozlosování je zaručeně správné a jedině tímto rozlosováním jste povinni se řídit!

- 2. Informace k losu základních skupin a o konečném rozlosování budou účastníkům poskytnuty v poště a na konferenci.

IV. Systém turnaje

- 1. V základní části jsou týmy rozděleny do šesti skupin po 4 týmech, kde se utkají každý s každým jednokolově na neutrální půdě na stadionu v regionu, ze kterého není ani jeden tým ze dvojice. Zápasy v základní skupině se standardně hrají s normálními pravidly ("normal rules"), avšak pokud se týmy rozhodnou hrát s pohárovými pravidly ("cup rules"), bude se počítat výsledek po devadesáti minutách. Na konci základní části bude tabulka sestavena podle těchto kritérií: 1. body ze všech zápasů ve skupině, 2. rozdíl skóre ve všech zápasech ve skupině, 3. více vstřelených gólů ve všech zápasech ve skupině, 4. více bodů ze vzájemných zápasů, 5. lepší rozdíl skóre ve vzájemných zápasech, 6. více vstřelených branek ve vzájemných zápasech, 7. více vstřelených branek venku ze všech zápasů ve skupině, 8. náhodný los.

- 2. Po základních skupinách následuje play off. Z každé skupiny postupuje tým na prvním místě, navíc dva nejlepší týmy na druhých místech (ty budou určeny podle žebříčku, ve kterém budou rozhodovat tato kritéria: 1. počet bodů v základní skupině, 2. rozdíl skóre v základní skupině, 3. více vstřelených branek v základní skupině, 4. více vstřelených branek venku ze všech zápasů ve skupině, 5. horší umístění v minulém ročníku, 6. náhodný los). To, zda byla daná skupina čtyřčlenná nebo jenom tříčlenná, nemá pro potřeby žebříčku týmů na třetích místech žádný vliv. Způsob určení osmifinálových dvojic bude přesně definován na oficiálních stránkách turnaje. Celé play off se hraje jednokolově a s pohárovými pravidly („cup rules“). Od čtvrtfinále dále se hraje na neutrální půdě ve Švédsku (stadiony budou oznámeny na stránce s rozlosováním).

- 3. K systému turnaje je ještě nutno dodat jednu samozřejmost, aby nedošlo k nedorozumění: za výhru jsou v základních skupinách 3 body a za remízu 1 bod :-)

V. Domlouvání zápasů

- 1. Jako první vyzývá domácí tým (při zápasech na neutrální půdě je to ten, který je v rozpisu napsán jako první). Pokud je ale dříve online hostující tým, měl by vyzvat on!!! Vyzvat musí do pátku 18:00, pokud tak neučiní, tak musí jako první vyzvat hostující tým. Tým, který vyzval jako první, má v případě nepřijetí jím zaslané výzvy do pátku 18:00 povinnost zaslat svému soupeři zprávu do pošty, ve které by měl zejména upozornit na to, aby soupeř výzvu přijal.

- 2. Při nedohodnutí zápasu do neděle 12:00 je povinen vyzyvatel poslat svému soupeři ještě jednou poštu. V případě, že nedojde k domluvení do neděle 18:00, tak jste povinni pořídit si PRINT SCREEN sekce „Přáteláky“ v menu na Hattricku nebo PRINT SCREEN MyHT zprávy o tom, že soupeř odmítl výzvu k zápasu. Je nutno udělat také PRINT SCREEN zpráv zaslaných soupeři. Zároveň napište manažerovi Martin4(tým Tukani) do pošty na Hattricku! Teprve, až vám Martin4 odpoví, že si můžete domluvit jiný zápas, tak vyhráváte kontumačně. Avšak pokud si domluvíte jiný zápas ještě před tím, než vám to Martin4 povolí, může být zápas zkontumován 0:0, žádný z týmů nedostane body a oba dostanou do tabulky skóre -5 (v případě, že by se toto stalo v play off či předkole, tak postupuje z dané fáze i nejlepší poražený)! V případě, že by Martin4 nebyl dostupný, tak napište do příslušného vlákna na národní konferenci! Vzájemná kontumace může být použita také v případě, kdy je případ kontumace nejasný a zároveň tým nemá všechny print screeny, nebo je odmítne zaslat. Pokud je případ kontumace jasný, print screeny nemusí být požadovány.

- 3. Pokud se zápas nedomluví a do úterý 20:00 nikdo ze dvojice nekontaktuje organizátory, že došlo k nedomluvení zápasu, bude zápas zkontumován tzv. vzájemnou kontumací, tzn. ani jeden z týmů nedostane body a oba týmy budou mít za tento zápas skóre -5 (v případě, že by se toto stalo v play off tak postupuje z dané fáze i nejlepší poražený). Vzájemná kontumace následuje v také v případě, kdy se proviní oba týmy.

- 4. Proti kontumaci je možné se odvolat, a to maximálně do 24 hodin od chvíle, kdy měl kontumovaný zápas začít (v play off a 6. kole základních skupin nejpozději do doby, kdy měl kontumovaný zápas skončit). Odvolání s patřičnými důkazy (zejména PRINT SCREENY) a podrobným odůvodněním je nutné napsat do pošty (manažerovi Martin4) či na konferenci. Pořadatelé posléze o případu co nejdříve definitivně rozhodnou.

- 5. Uzávěrky jsou jenom orientační, aby při nedomluvení zápasu měl poškozený tým možnost domluvení jiného zápasu. Pokud nedojde k domluvení zápasu do termínu daného pravidly, a pořadatelé mají domněnku, že by se zápas ještě mohl domluvit, vyhrazují si právo říct účastníkovi, aby ještě s domluvením náhradního utkání počkal. V případě, že týmy si domluví zápas, který se má hrát s pohárovými pravidly - „cup rules“, s normálními pravidly - „normal rules“ a zápas skončí remízou, z dané fáze postoupí i nejlepší poražený, případně o postupujícím rozhodne náhodný los či jiné kritérium (který způsob určení postupujícího bude zvolen, určí pořadatelé).

- 6. V základních skupinách musí každý tým odehrát minimálně 2 utkání (DŮLEŽITÉ: kontumační výhry a kontumace kvůli národnímu poháru se počítají jako odehrané zápasy), jinak budou všechny jeho zápasy (i zpětně) zkontumovány 0:5 v jeho neprospěch!

- 7. POZOR: Pokud někam odjíždíte a přátelák budete moci domluvit až například v pondělí, tak prosím kontaktujte svého soupeře v poště na Hattricku a zároveň tuto věc oznamte do pošty na Hattricku také manažerovi Martin4. Pokud tak neučiníte, mohlo by se stát, že až přijedete, tak jíž bude váš zápas dávno zkontumován!!! Stejně tak pokud víte předem, že nebudete moci udělat případné páteční či nedělní print screeny, tak o tom dejte vědět stejným způsobem!

- 8. V mezisezónní přestávce bude pro potřeby GBook2 Cupu využit i jeden sobotní přátelákový termín. Pro tyto zápasy platí uzávěrka domluvení zápasu v pátek do 20:00! Mějte však na paměti, že na domluvení sobotního zápasu budete mít čas pouze 2 dny!

VI. Kontumace

- 1. Při nedomluvení zápasu bude zápas kontumován ve prospěch toho týmu, který nic nezavinil. Kontumuje se 5:0. Více informací je v předešlé kapitole.

- 2. Zaviněná kontumace = zákaz účasti v jednom následujícím ročníku. Výjimku lze udělit pouze při závažných důvodech, např. při hospitalizaci v nemocnici, atp.

VII. Nevypadnutí z národního poháru včas

- 1. Pokud je tým přihlášen do GBook2 Cupu a ještě nevypadl z některého z národních pohárů, daná skupina se dohrává jako tříčlenná.