Fa/Caspian Sea

From Hattrick
Jump to navigationJump to search
Caspian Sea (1630145)
Official Club Logo
Managed by Ali-Soltanieh
Club information
LocationQazvin Iran
ArenaPalace Of Rhinoceroses
Fan ClubKnowledgeable Rhinoceroses
The correct title of this page is Caspian Sea . It appears incorrectly here because of technical restrictions.


باشگاه فوتبال دریای کاسپین یکی از باشگاه‌های حاضر در دسته ششم هت‌تریک ایران بود.این باشگاه در روز یکم اسفندماه سال 1386 با نام کاسپین و درست یک هفته قبل از شروع فصل چهاردهم لیگ ایران تأسیس شد.


در آن سال‌ها به دلیل فارسی نبودن سایت و غیر فعال بودن انجمن‌های داخلی ایران و البته نبود امکانات آموزشی دیگر، هیچ گونه تغییرات اصولی در باشگاه مشاهده نشد. علی سلطانیه در این رابطه نقل می‌کند:" آغاز داستان حضور ما در اینجا چیزی شبیه به داستان رابینسون کروزه در یک جزیره ناشناخته بود"

با وجود این شرایط، کاسپین توانست در اولین فصل حضورش با 10 برد، 3 تساوی و تنها 1 شکست که در اولین بازی این تیم رقم خورد، با کسب 33 امتیاز مقام دوم را تصاحب کند. در فصل بعدی نیز این روند بدون هیچ پیشرفت قابل ملاحظه‌ایی ادامه پیدا کرد و دومین مقام نایب قهرمانی باشگاه حاصل شد.

اواخر همین فصل بود که مدیریت کاسپین با اطلاع رسانی الوند - مربی تیم خزو خیل- با انجمن محبوب و تاریخ‌ساز هت‌تریک دات آی آر آشنا شد که مقدمه‌‌ی بسیاری از پیشرفت‌های کنونی باشگاه گردید.

با شروع فصل 16 مدیریت باشگاه به منظور حمایت از معتادان در حال ترک، نام باشگاه خود را به دراگ‌ یونایتد تغییر داد. این فصل که تبلور نبوغ بازیکنان و مربی این تیم – لیسی فریچایلد- بود، با قهرمانی دراماتیک قزوینی‌ها در آخرین روز بازی‌ها به پایان رسید.


پس از پایان این بازی مدیریت باشگاه در کنفرانس خبری اعلام کرد نام باشگاه را به دریای کاسپین تغییر خواهد داد و تاکید کرد دیگر کاسپین‌ها به فکر قهرمانی در لیگ نخواهند بود و تنها هدف آنها کمک به تیم ملی جوانان ایران و کسب درآمد از فروش بازیکنان تمرینی خود خواهد بود. وی ابراز امیدواری کرد با کسب بودجه‌ی لازم دوباره و با افتخار به میدان قهرمانی بازگردد.


در آن سال‌ها اگرچه هیچ عنوان درخور و شایسته‌ی دیگری برای نماینده‌ی قزوین حاصل نشد ولی کاسپین‌ها با درآمدزایی و فرستادن 3 مدافع عالی به تیم ملی جوانان ایران توانستند خود را بیش از پیش به جامعه‌ی جوان هت‌تریکی ایران معرفی کنند.


سرانجام این تیم در شرایطی که با ثروتی‌ نزدیک به 400 میلیارد ریال دومین تیم ثروتمند ایران به شمار می‌رفت در اواسط مهرماه سال 90 و پس از نزدیک به چهار سال فعالیت به دلیل درگیری در انجمن لیگ برتر و با توجه به سابقه‌ی قبلی با سخت‌ترین محرومیت روبه رو گردید و بسته شد.