Pl/Fani

From Hattrick

Fani mają istotny wpływ na dochody klubu. Dlatego też ważne jest, aby utrzymywać z nimi dobre relacje oraz podtrzymywać ich dobry nastrój - to się na końcu opłaci.

Nastrój fanów Członkowie Twojego fanklubu mają istotny wpływ na ekonomię klubu. Składki członkowskie wnoszone są raz na sezon, jednak ważniejszy jest nastrój fanów, który ma wpływ na dochód ze sprzedaży biletów na mecz.

Najprostszym sposobem utrzymania nastroju i zachęcenia nowych fanów, jest spełnienie (również w nadmiarze) ich oczekiwań. Nastrój fanów oraz ich oczekiwania możesz sprawdzić w zakładce Fani.

Oczekiwania sezonowe Na początku każdego sezonu fani powiedzą Ci, jakie mają oczekiwania wobec drużyny. Te oczekiwania zależą w głównej mierze od tego, co wydarzyło się w poprzednim sezonie, czego oczekiwali wtedy i jaki był efekt końcowy.

Podczas, gdy Twoja drużyna będzie awansować (lub spadać) w hierarchii ligowej, Twoi fani pomału będą przyzwyczajać się do nowej sytuacji. Jeżeli dopiero co awansowałeś, fani nie będą zbyt wymagający dla drużyny. Jeżeli jednak grasz w tej samej lidze sezon po sezonie, fani będą mieli tendencję do oczekiwania czegoś więcej.

Oczekiwania meczowe Oczekiwania przedsezonowe będą miały wpływ na oczekiwania względem każdego meczu. W zakładce Fani możesz sprawdzić, czego fani oczekują w poszczególnym meczu. Generalnie, fani będą oczekiwać nieco więcej od Twojej drużyny, gdy będzie gospodarzem.

Jeżeli wynik meczu spełni ich oczekiwania, fani będą zadowoleni w przypadku wygranej (i nie tak zawiedzeni z powodu porażki). Jeżeli rezultat jest lepszy od ich oczekiwań, ich nastrój będzie jeszcze lepszy. Jeśli jednak rezultat będzie gorszy od ich oczekiwań, wpłynie to negatywnie na ich nastrój.

Na początku sezonu oczekiwania fanów względem wyniku meczu będą zależne od oczekiwań sezonowych fanów obu drużyn. W trakcie sezonu, aktualna pozycja w tabeli oraz ilość zdobytych punktów przez poszczególne drużyny będą odgrywać ważniejszą rolę. W meczach pucharowych, oczekiwania fanów będą zależne tylko od oczekiwań sezonowych fanów (uwzględniając również poziom ligowy) obu drużyn.

Wpływ postawy drużyny oraz zasobności kasy klubu na fanów Zalecenie drużynie, by grali na luzie, bądź zagrali mecz sezonu również ma wpływ na reakcję fanów, co do wyniku spotkania. Jeżeli wynik jest oczekiwany (lub lepszy), granie na luzie zredukuje pozytywny efekt, a mecz sezonu go zwiększy. Jeżeli wynik spotkania jest gorszy od oczekiwań fanów, gra na luzie zwiększy negatywny efekt, a mecz sezonu go zmniejszy.

Jeżeli posiadasz sporą ilość gotówki w kasie klubowej, będzie Ci nieco trudniej spełnić oczekiwania fanów - ich zdaniem gotówka mogłaby być zainwestowana dla osiągnięcia sukcesu. Fani bogatych klubów zareagują mocniej na porażki i słabiej na zwycięstwa, niż fani klubów biedniejszych. Im więcej pieniędzy w kasie klubowej, tym bardziej wpływa to na ich odczucia.