Pl/Juniorzy

From Hattrick

Możesz pozyskać nowych zawodników do podstawowego składu rekrutując juniorów. Rekrutacja może przebiegać na dwa różne sposoby: Pozyskanie juniora ze szkółki bezpośrednio do swojego seniorskiego składu Otwarcie akademii piłkarskiej, pozyskanie młodych talentów i rozwijanie ich umiejętności. Rozgrywanie meczów z innymi akademiami w prywatnych lub publicznych ligach i ewentualne promowanie swoich talentów do podstawowego składu.

Pozyskanie losowego piłkarza ze szkółki juniorów do składu seniorskiego jest prostą i efektywną metodą pozyskiwania nowych piłkarzy. Prowadzenie akademii piłkarskiej to większe wyzwanie, ale daje także znacznie więcej zabawy.

Możesz płacić za oba systemy i pozostawić sobie możliwość wyboru jednego z nich każdego tygodnia, ale możesz pozyskać tylko jednego juniora tygodniowo. Albo znajdziesz piłkarza bezpośrednio do drużyny seniorskiej, albo juniora do swojej akademii. Gdy tylko zadzwonisz do skauta akademii, nie będzie możliwe skorzystanie ze szkółki i bezpośrednie promowanie juniora do składu.

Umiejętności juniora losowanego ze starej szkółki juniorów zależą od poziomu szkółki i czynnika losowego. Tak więc, solidny poziom szkółki nie zapewni ci juniorów o solidnych poziomach umiejętności co tydzień. Oczywiście bardziej prawdopodobne jest wylosowanie znakomitego juniora z znakomitej szkółki niż solidnego z nędznej, aczkolwiek często zdarza się, że junior wylosowany ze szkółki na wysokim poziomie ma przeciętne umiejętności.


Promowanie juniorów do składu seniorskiego[edit]

Przejście z drużyny juniorów do podstawowego składu może być trudne dla każdego młodego gracza, ze względu na potrzebę zaimponowania trenerowi, dorosłym piłkarzom oraz fanom. Niektóre talenty mogą ciężko znosić tę presję, zwłaszcza wówczas, gdy zostali promowani w młodym wieku. Z tego powodu mogą nie osiągnąć pełni swoich możliwości.

Młody piłkarz musi mieć co najmniej 17 lat i spędzić w akademii przynajmniej jeden sezon (112 dni), zanim będzie mógł zostać promowany do składu seniorskiego. Kiedy junior osiągnie 19 lat, nie będzie już mógł występować w meczach młodzieżowych. Nie musi opuścić akademii, ale jeśli chcesz jeszcze zobaczyć go na murawie, konieczne będzie promowanie takiego piłkarza do składu seniorskiego.


Linki zewnętrzne[edit]