Pl/Stadion

From Hattrick

Na początek klub będzie dysponował małym stadionem, rozbudowując go stopniowo. Do wyboru masz cztery typy sektorów, których wybudowanie pociąga za sobą różne koszty i daje różne możliwości dochodów, jednocześnie przyciągając różnych kibiców. Koszt budowy Koszt tygodniowy Przychód Miejsca stojące 180 zł 2 zł 26 zł Miejsca siedzące 300 zł 2.8 zł 38 zł Trybuna kryta 360 zł 4 zł 72 zł Loża dla VIP-ów 1 200 zł 10 zł 130 zł


Koszt usunięcia jednego miejsca niezależnie od typu wynosi 24 zł . Jest także ustalony stały koszt rozbudowy wynoszący 40 000 zł (oprócz opłat za miejsca na stadionie), niezależnie od rozmiaru planowanej przebudowy.

W raportach meczowych z meczów na własnym stadionie otrzymasz informację, ile miejsc zostało wykupionych w poszczególnych sektorach. Dochody z meczu są dzielone pomiędzy grające kluby w zależności od typu rozgrywanego meczu.

Mecze ligowe Całe wpływy z biletów przypadają gospodarzowi.

Mecz pucharowy Gospodarz dostaje 2/3 wpływów, a zespół przyjezdny pozostałą 1/3.

Mecze towarzyskie i baraże Tutaj kluby dzielą się zyskami po połowie.


Dobrym rozwiązaniem jest wybudowanie stadionu ze zróżnicowanymi trybunami. Niektórzy przyjdą na mecz tylko wówczas, gdy zapewni się im komfortowe warunki. Jest to dość mała grupa nowobogackich, która chce siedzieć tylko w oszklonym boksie i robiąc interesy zamawiać przekąski. Inni wolą miejsca stojące choćby dlatego, że nie stać ich na lepsze miejsca. Budując zadaszone trybuny i loże dla VIP-ów nie będziesz też uzależniony od pogody. Większość ludzi kupuje miejsca stojące, dlatego powinieneś ich mieć najwięcej.

Stadion nie będzie rozbudowany natychmiast po wydaniu polecenia, to musi trochę potrwać. Przeważnie jest to tydzień lub więcej, zależy jak bardzo chcesz go rozbudować.

Aby powiększyć swój stadion idź do podmenu "Stadion" w menu "Twój Klub". Tam też możesz zmienić nazwę swojego stadionu, ale to będzie kosztowało dodatkowe 16 000 zł (sporo znaków i napisów musi być przemalowanych...).