Sk/Štadión

From Hattrick

Prehľad[edit]

Tvoj klub začína s malým štadiónom, ktorý treba zveľaďovať a rozširovať počas Tvojej kariéry v Hattricku. Máš k dispozícii štyri rôzne typy miest pre fanúšikov na štadióne v rôznych cenách a možnostiach príjmu, ktoré lákajú rôzne typy divákov. V Tvojom novom štadióne budú nasledovné typy miest pre divákov:

  • Na státie - sú pre nenáročných divákov
  • Na sedenie - sú pre divákov, ktorý chcú mať už trošku väčší komfort
  • Krytá tribúna - niektorí diváci prídu na zápas len keď dostanú komfortné miesta na sedenie
  • VIP miesta - pre divákov, ktorí chcú sedieť len vo VIP lóžach s občerstvením, aby mohli preberať obchodné záležitosti


Tvoj základný štadión pri začiatku hry bude mať rozmery:

Celková kapacita: 12000
Na státie: 8000
Na sedenie: 3000
Krytá tribúna: 1000
VIP miesta: 0


Pre prevádzku a údržbu štadióna budeš musieť týždenne zaplatiť podľa počtu jednotlivých typov miest nasledujúcu sumu:

Na státie: 25.-Sk/miesto
Na sedenie: 35.-Sk/miesto
Krytá tribúna: 50.-Sk/miesto
VIP miesta: 125.-Sk/miesto


Čistý príjem zo vstupeniek budeš mať nasledovný:

Na státie: 300.-Sk/miesto
Na sedenie: 440.-Sk/miesto
Krytá tribúna: 600.-Sk/miesto
VIP miesta: 1500.-Sk/miesto

Rozširovanie štadiónu[edit]

Po určitom čase, keď Tvoj klub bude hrať stále lepšie, štadión už bude malý. Budeš musieť štadión rozšíriť, aby diváci v hojnom množstve mohli fandiť svojim miláčikom. Rozšírenie štadiónu Ťa bude stáť podľa počtu a typu rozširovaných miest nasledovne:

Na státie: 2250.-Sk/miesto
Na sedenie: 3750.-Sk/miesto
Krytá tribúna: 4500.-Sk/miesto
VIP miesta: 15000.-Sk/miesto

Štadión budeš môcť aj zbúrať. Pri zbúraní je jednotná cena 300 Sk za jedno miesto bez ohľadu na typ. Pri rozširovaní/búraní miest zaplatíš ešte fixné náklady 500 000 Sk za stavbu (dodatočne k cene za miesto), bez ohľadu na to, koľko miest staviaš (alebo búraš) pri danej zákazke.

Vylepšenie štadióna nie je dokončené hneď po objednaní, trvá to nejaký čas - asi tak týždeň a viac v závislosti od rozsahu objednaných prác.

Ak chceš vylepšiť štadión, choď do časti "Štadión" v menu "tvoj klub". Takisto tam môžeš svoj štadión aj premenovať. To ťa však bude stáť 200 000 Sk (na štadióne sa musí vymeniť veľa vecí).

Pár dobrých rád pred tým, ako začnete rozširovať štadión[edit]

Veľa nových manažérov spraví tú chybu, že hneď pri zahájení svojej HT kariéry začína rozširovať štadión. Tento mylný nápad bude mať negatívny dopad a pocíti ho ekonomika mužstva. Pri prevzatí mužstva manažér má k dispozícií určitý finančný obnos, ktorý je značne obmedzený a sotva stačí na naštartovanie celkového života mužstva. Odčerpané peniaze na stavbu štadióna sa nevrátia, lebo v prvých domácich zápasoch bude mať nový tím málo divákov a zisky budú sotva stačiť na údržbu. Čím väčší štadión, tým náklady na údržbu budú vyššie.

Vylepšenie štadióna môže prichádzať až vtedy, keď sa počet fanúšikov mužstva rozrastá a zápasy bývajú vypredané. Podaktoré zdroje uvádzajú, že 20 x počet fanúšikov je počet divákov na zápase, iní uvádzajú 30x počet fanúšikov. Najistejším indikátorom môže byť pre Vás niekoľkokrát za sebou vypredaný štadión. Na počet divákov má vplyv aj nálada divákov a počasie.

Treba tiež si uvedomiť, že pri každom rozšírení zaplatíte 500 000 Sk.- za stavbu. Takže je finančne výhodnejšie jednorázové väčšie rozširovanie, ako viacnásobné menšie.

Ideálny pomer[edit]

Medzi manažérmi Hattricku je zaužívaný pomer na percentuálne vyjadrenie jednotlivých miest, aby Váš štadión bol vždy plný.

Na státie: 60%
Na sedenie: 23,5%
Krytá tribúna: 14%
VIP miesta: 2,5%

Externé odkazy[edit]

Výpočet ideálneho pomeru aj s nákladmi