Kunbaram Cup

From Hattrick
Jump to navigationJump to search
Kunbaram Cup (375964)
Logo
The logo of Kunbaram Cup.png
Trophy
http://res.hattrick.org/tournamentlogo/4/38/376/375964/375964.jpg
Informations
Founder South Korea Kunbaram
Founded 2012-03-26
Current Season Season 18(the way of the present)
(Rather, This season is 21th season If competitions that are held in the old way are included.)
Current Champion Czech Republic Newcastle United Football Club Hlinsko
(The winner of Season 17)

Overview

The Kunbaram Cup is the competition created by Kunbaram, the owner of FC Dongjak Cyclones. The first Kunbaram Cup took place on March 26th, 2012. This long-running championship has been held currently in its 21th season since June 30th, 2014.

History

FC Banghak and FC Dongjak Cyclones was competed for the first cup on April 16th, 2012. FC Banghak won FC Dongjak, 2-0 and got first Kunbaram Cup. Since this day, another 18 winners have got Kunbaram cup until now.

  • In First season, Kunbaram Cup started on a small scale. It was also domestic league. Only Hanguk(South Korean) user was able to participate. There were only 4 teams.
  • In Second season, The number of participating teams has increased. That number has been changed to 8. However, Hanguk users that were able to eligible to take part in a competition(Hattrick Supporters of Hanguk) were few. So Organizing Committee of Kunbaram Cup decided to change their policies for improving participant recruitment. Changed Plans were 'No Fee Doctirine' and 'Internationalization '. As a result, since opening of second season, anyone who are domestic or foreign users have been able to enter the game or even to raise Kunbaram Cup if they were not Hattrick Supporter or pay any cash. Surely if they want to be participant of Kunbaram Cup, they must be invited by Kunbaram. Anyway, It means the commish bears credits for participant now and forever in Kunbaram Cup.
  • In Third season, one thougnt crystallized like an icy blast. That was exactly, what happened to be lifed third Kunbaram Cup by Kalannaamat United from Suomi(Finland). This means the completion of 'Internationalization of Kunbaram Cup'. Thus, Kunbaram is never going back. The past is in the past~♪. ;-)
  • In 4th season(First season that is using current tournament ID-375964), finally, Kunbaram cup was conducted the present form. 16 Teams in 4 groups was struggle for Kunbaram Cup in this season.
  • Since 5th season, Kunbaram has let it go~~. (Then, there's no specific changes of the policies or rules is on this league.)
  • Below is a chronology that helps explain.
Tournament schedule Hattrick Season No. / Round of its season Season No. An official title of Tournament Specific changes of the policies or rules
2012-03-26~2012-04-16 48 / 6 ~ 48 / 9 Former Season 1 Kunbaram Cup Tornament 1 League with Playoffs (4 teams in 1 group)
Domesitic League
Only Hattrick Supporters was able to qualify for the tournament.
2012-04-30~2012-05-28 48 / 11 ~ 48 / 15 Former Season 2 Kunbaram Cup Tornament 2 League with Playoffs (8 teams in 2 groups)
First international League
Anyone who is invited team by Kunbaram can particpate for free.
2012-06-04~2012-07-02 48 / 16 ~ 49 / 4 Former Season 3 Kunbaram Cup Tornament 2 First Foreign Champion (Finland Kalannaamat United)
2012-07-09~2014-05-12 49 / 5 ~ 55 / 5 Season 1(actually 4th league)
~Season 16(actually 19th league)
World League - Kunbaram Cup League with Playoffs (16 teams in 4 groups)
2014-05-19~ 55 / 6 ~ Season 17(actually 20th league) World League - Kunbaram Cup League with Playoffs (16 teams in 4 groups)

Result

The period of 16 teams

Season 17(Last Season)

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
Romania Bega Timisoara VII.258 2 1 0 5 7
Turkey YEŞİLKÖYSPOR V.188 2 0 1 1 6
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 1 1 1 0 4
South Korea DARK DRAGON 81 III.5 0 0 3 -8 0

Group B

Team Division W D L ± Pts
Brazil Barrakentu's F. C. III.3 3 0 0 18 9
Spain F.C. Hospitalet VII.468 2 0 1 -2 6
Netherlands WHC Ede VI.968 1 0 2 -2 3
India Madurai Mannars IV.10 0 0 3 -14 0


Group C

Team Division W D L ± Pts
South Korea R.I.P Nujabes III.15 3 0 0 11 9
Romania fc aspersa IV.15 2 0 1 4 6
Argentina panteras blancas IV.23 0 1 2 -5 1
Iran Sepahan kahkeshani IV.32 0 1 2 -6 1


Group D

Team Division W D L ± Pts
Czech Republic Newcastle United Football Club Hlinsko V.73 3 0 0 5 9
Hungary JoeDeMiro FC V.165 2 0 1 0 6
Ukraine Uragan V.51 1 0 2 -1 3
South Korea shufflin X 2 III.10 0 0 3 -4 0
Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  Romania  Bega Timisoara 3  
  Spain  F.C. Hospitalet 2    
    Romania  Bega Timisoara 0  
  South Korea  R.I.P Nujabes 6  
  South Korea  R.I.P Nujabes 3
  Hungary  JoeDeMiro FC 1    
    South Korea  R.I.P Nujabes 4
      Czech Republic  Newcastle United Football Club Hlinsk 6
  Czech Republic  Newcastle United Football Club Hlinsko 1
  Turkey  YEŞİLKÖYSPOR 0    
    Czech Republic  Newcastle United Football Club Hlinsko 4
  Romania  fc aspersa 2  
  Brazil  Barrakentu's F. C. 0
  Romania  fc aspersa 6  

Champion : Czech Republic Newcastle United Football Club Hlinsk
Runner-up : South Korea R.I.P Nujabes


Season 16

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
South Korea R.I.P Nujabes III.15 3 0 0 4 9
France 1team2cup VI.48 2 0 1 4 6
Netherlands WHC Ede VI.968 1 0 2 -2 3
Italy PuliciClones VII.365 0 0 3 -6 3

Group B

Team Division W D L ± Pts
South Korea shufflin X 2 III.10 3 0 0 15 9
Spain F.C. Hospitalet IV.15 2 0 1 5 6
Iran Sepahan kahkeshani V.886 1 0 2 -3 3
Czech Republic gujugujuj VII.365 0 0 3 -17 0


Group C

Team Division W D L ± Pts
Turkey YEŞİLKÖYSPOR VI.898 3 0 0 10 9
Ukraine Uragan V.51 2 0 1 -1 6
Hungary JoeDeMiro FC V.165 1 0 2 -4 3
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 0 0 3 -5 0


Group D

Team Division W D L ± Pts
Romania fc aspersa IV.15 2 0 1 2 6
Serbia Slavka Bajic V.188 1 1 1 -1 4
South Korea DARK DRAGON 81 III.5 1 1 1 -3 4
Brazil Barrakentu's F. C. III.3 1 0 2 2 3
Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  South Korea  R.I.P Nujabes 6  
  Spain  F.C. Hospitalet 0    
    South Korea  R.I.P Nujabes 6  
  Turkey  YEŞİLKÖYSPOR 0  
  Turkey  YEŞİLKÖYSPOR 3
  Serbia  Slavka Bajic 1    
    South Korea  R.I.P Nujabes 3
      France  1team2cup 1
  Romania  fc aspersa 0
  France  1team2cup 3    
    France  1team2cup 3
  Ukraine  Uragan 2  
  South Korea  shufflin X 2 1
  Ukraine  Uragan 2  

Champion : South Korea R.I.P Nujabes
Runner-up : France 1team2cup


Season 15

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
Romania fc aspersa IV.15 3 0 0 12 9
Serbia Slavka Bajic V.188 2 0 1 -2 6
Portugal Fc Nabais united V.42 1 0 2 -6 3
Turkey YEŞİLKÖYSPOR VI.898 0 0 3 -4 0

Group B

Team Division W D L ± Pts
South Korea R.I.P Nujabes III.15 3 0 0 11 9
Iran Sepahan kahkeshani IV.32 1 1 1 -1 4
China =A==A= V.17 1 1 1 -3 4
Hungary JoeDeMiro FC V.165 0 0 3 -6 0


Group C

Team Division W D L ± Pts
France 1team2cup VI.48 3 0 0 13 9
South Korea DARK DRAGON 81 III.5 2 0 1 4 6
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 1 0 2 -3 3
Croatia AC Brunchy team V.141 0 0 3 -15 0


Group D

Team Division W D L ± Pts
Germany Torpedo Dresden VIII.1195 3 0 0 7 9
Ukraine Uragan V.51 1 0 2 -1 3
Italy PuliciClones VII.365 1 0 2 -2 3
Spain F.C. Hospitalet VII.468 1 0 2 -4 3
Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  Romania  fc aspersa 4  
  Iran  Sepahan kahkeshani 2    
    Romania  fc aspersa 4  
  Ukraine  Uragan 1  
  France  1team2cup 0
  Ukraine  Uragan 5    
    Romania  fc aspersa 2
      South Korea  R.I.P Nujabes 10
  Germany  Torpedo Dresden 3
  Serbia  Slavka Bajic 4    
    Serbia  Slavka Bajic 0
  South Korea  R.I.P Nujabes 1  
  South Korea  R.I.P Nujabes 6
  South Korea  DARK DRAGON 81 0  

Champion : South Korea R.I.P Nujabes
Runner-up : Romania fc aspersa

Season 14

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
Iran Sepahan kahkeshani IV.32 2 1 0 15 7
France 1team2cup VI.48 2 1 0 7 7
Italy PuliciClones VII.365 1 0 2 -1 3
Croatia AC Brunchy team V.141 0 0 3 -21 0

Group B

Team Division W D L ± Pts
South Korea R.I.P Nujabes III.15 3 0 0 11 9
Germany Torpedo Dresden VIII.1195 2 0 1 2 6
Ukraine Uragan V.51 1 0 2 -6 3
China =A==A= V.17 0 0 3 -7 0


Group C

Team Division W D L ± Pts
Turkey YEŞİLKÖYSPOR VI.898 2 1 0 10 7
Finland FC Black Label Lads VI.531 2 0 1 1 6
Belgium Kings and Queens VI.662 0 2 1 -2 2
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 0 1 2 -5 1


Group D

Team Division W D L ± Pts
Romania fc aspersa IV.15 2 1 0 12 7
Hungary JoeDeMiro FC V.165 2 1 0 3 7
Poland Warriors in the Wind VI.663 1 0 2 -6 3
South Korea DARK DRAGON 81 III.5 0 0 3 -9 0
Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  Iran  Sepahan kahkeshani 5  
  Germany  Torpedo Dresden 0    
    Iran  Sepahan kahkeshani 3  
  Hungary  JoeDeMiro FC 0  
  Turkey  YEŞİLKÖYSPOR 0
  Hungary  JoeDeMiro FC 1    
    Iran  Sepahan kahkeshani 5
      South Korea  R.I.P Nujabes 4
  Romania  fc aspersa 0
  France  1team2cup 4    
    France  1team2cup 1
  South Korea  R.I.P Nujabes 4  
  South Korea  R.I.P Nujabes 2
  Finland  FC Black Label Lads 1  

Champion : Iran Sepahan kahkeshani
Runner-up : South Korea R.I.P Nujabes

Season 13

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
Croatia AC Brunchy team V.141 3 0 0 11 9
Finland FC Black Label Lads VI.531 1 1 1 1 4
China =A==A= V.17 1 1 1 0 4
Turkey YEŞİLKÖYSPOR VI.898 0 0 3 -12 0

Group B

Team Division W D L ± Pts
South Korea ILoveJesus III.13 3 0 0 15 9
France 1team2cup VI.48 2 0 1 6 6
Italy PuliciClones VII.365 1 0 2 -5 3
Ukraine Uragan V.51 0 0 3 -16 0

Group C

Team Division W D L ± Pts
South Korea R.I.P Nujabes III.15 3 0 0 12 9
Romania fc aspersa IV.15 2 0 1 8 6
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 1 0 2 -6 3
South Korea DARK DRAGON 81 III.5 0 0 0 -14 0

Group D

Team Division W D L ± Pts
Iran Sepahan kahkeshani IV.32 2 1 0 4 7
Hungary JoeDeMiro FC V.165 2 1 0 3 7
Italy Torpedo Dresden VIII.1195 1 0 2 -2 3
Poland Warriors in the Wind VI.663 0 0 3 -5 0


Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  Croatia  AC Brunchy team 0  
  France  1team2cup 5    
    France  1team2cup 2  
  South Korea  R.I.P Nujabes 4  
  South Korea  R.I.P Nujabes 1
  Hungary  JoeDeMiro FC 0    
    South Korea  R.I.P Nujabes 5
      South Korea  ILoveJesus 0
  Iran  Sepahan kahkeshani 3
  Finland  FC Black Label Lads 1    
    Iran  Sepahan kahkeshan 2
  South Korea  ILoveJesus 4  
  South Korea  ILoveJesus 4
  Romania  fc aspersa 2  

Champion : South Korea R.I.P Nujabes
Runner-up : South Korea ILoveJesus

Season 12

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
Croatia AC Brunchy team V.141 3 0 0 11 9
Romania fc aspersa IV.15 2 0 1 0 6
China =A==A= V.17 0 1 2 -5 1
Finland FC Black Label Lads VI.898 0 1 2 -6 1

Group B

Team Division W D L ± Pts
South Korea Manchester "Boong" FC II.2 2 1 0 10 7
Hungary JoeDeMiro FC V.165 2 1 0 6 7
Germany Torpedo Dresden VIII.1195 1 0 2 -8 3
Italy PuliciClones VII.365 0 0 3 -8 0


Group C

Team Division W D L ± Pts
South Korea R.I.P Nujabes III.15 3 0 0 16 9
France 1team2cup VI.48 2 0 1 6 6
South Korea DARK DRAGON 81 III.5 1 0 2 -11 3
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 0 0 3 -11 0


Group D

Team Division W D L ± Pts
Iran Sepahan kahkeshani IV.32 3 0 0 7 9
Poland Warriors in the Wind VI.663 1 1 1 1 4
Spain F.C. Hospitalet VII.468 1 0 2 0 3
Ukraine Uragan V.51 0 1 2 -6 1
Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  Croatia  AC Brunchy team 1  
  Hungary  JoeDeMiro FC 0    
    Croatia  AC Brunchy team 4  
  South Korea  R.I.P Nujabes 3  
  South Korea  R.I.P Nujabes 4
  Poland  Warriors in the Wind 0    
    Croatia  AC Brunchy team 2
      South Korea  Manchester "Boong" FC 0
  Iran  Sepahan kahkeshani 3
  Romania  fc aspersa 0    
    Iran  Sepahan kahkeshani 2
  South Korea  Manchester "Boong" FC 3  
  South Korea  Manchester "Boong" FC 1
  France  1team2cup 0  

Champion : Croatia AC Brunchy team
Runner-up : South Korea Manchester "Boong" FC

Season 11

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
Poland Tramwajowa City V.142 2 0 1 5 6
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 1 1 1 1 4
France 1team2cup VI.48 1 1 1 0 4
Finland FC Black Label Lads VI.898 1 0 2 -6 3

Group B

Team Division W D L ± Pts
South Korea ILoveJesus III.13 3 0 0 12 9
Romania fc aspersa IV.15 2 0 1 11 6
South Korea DARK DRAGON 81 III.5 1 0 2 -10 3
Germany FC B4Y3RN VIII.1576 0 0 3 -16 0


Group C

Team Division W D L ± Pts
Croatia AC Brunchy team V.141 3 0 0 13 9
China =A==A= V.17 2 0 1 6 6
South Korea R.I.P Nujabes III.5 1 0 2 -11 3
South Korea F.C. Hospitalet III.14 0 0 3 -12 0


Group D

Team Division W D L ± Pts
Iran Sepahan kahkeshani IV.32 3 0 0 11 9
South Korea Manchester "Boong" FC VI.663 2 0 1 3 6
Hungary JoeDeMiro FC VII.468 1 0 2 -4 3
Italy PuliciClones V.51 0 0 3 -0 1
Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  Poland  Tramwajowa City 2  
  Romania  fc aspersa 10    
    Romania  fc aspersa 4  
  Croatia  AC Brunchy team 3  
  Croatia  AC Brunchy team 5
  South Korea  Manchester "Boong" FC 1    
    Croatia  AC Brunchy team 3
      South Korea  ILoveJesus 4
  Iran  Sepahan kahkeshani 7
  South Korea  FC Dongjak Cyclones 0    
    Iran  Sepahan kahkeshani 4
  South Korea  ILoveJesus 5  
  South Korea  ILoveJesus 2
  China  =A==A= 1  

Champion : South Korea ILoveJesus
Runner-up : Croatia AC Brunchy team

Season 10

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
South Korea ILoveJesus III.13 3 0 0 10 9
France 1team2cup VI.48 1 1 1 0 4
Finland FC Black Label Lads VI.531 0 2 1 -4 2
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 0 1 2 -6 1

Group B

Team Division W D L ± Pts
Iran Sepahan kahkeshani IV.32 3 0 0 13 9
South Korea R.I.P Nujabes III.15 2 0 1 10 6
Sweden Wolfie_City V.886 1 0 2 -9 3
Italy PuliciClones VII.365 0 0 3 -14 0


Group C

Team Division W D L ± Pts
China =A==A= V.17 2 0 1 9 6
Hungary JoeDeMiro FC V.165 2 0 1 4 6
Italy jormateam VI.593 2 0 1 1 6
Maldives Casino Royale FC III.1 0 0 3 -14 0


Group D

Team Division W D L ± Pts
Romania fc aspersa IV.15 3 0 0 14 9
Croatia AC Brunchy team VI.663 2 0 1 12 6
Poland Tramwajowa City VI.920 1 0 2 -5 3
South Korea DARK DRAGON 81 V.51 0 0 3 -21 0
Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  South Korea  ILoveJesus 3  
  South Korea  R.I.P Nujabes 2    
    South Korea  ILoveJesus 2  
  Croatia  AC Brunchy team 0  
  China  =A==A= 1
  Croatia  AC Brunchy team 6    
    South Korea  ILoveJesus 1
      Iran  Sepahan kahkeshani 2
  Romania  fc aspersa 7
  France  1team2cup 5    
    Romania  fc aspersa 1
  Iran  Sepahan kahkeshani 3  
  Iran  Sepahan kahkeshani 2
  Hungary  JoeDeMiro FC 0  

Champion : Iran Sepahan kahkeshani
Runner-up : South Korea ILoveJesus

Season 9

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
South Korea ILoveJesus III.13 3 0 0 14 9
South Korea DARK DRAGON 81 III.5 2 0 1 0 6
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 1 0 2 -2 3
China =A==A= V.17 0 0 3 -12 0

Group B

Team Division W D L ± Pts
Iran Sepahan kahkeshani IV.32 3 0 0 17 9
South Korea R.I.P Nujabes III.15 2 0 1 9 6
Belgium RCM Nekkerspoel VII.389 1 0 2 -9 3
Germany FC B4Y3RN VIII.1576 0 0 3 -17 0


Group C

Team Division W D L ± Pts
Finland FC Black Label Lads VI.898 2 0 1 2 6
Hungary JoeDeMiro FC V.165 1 2 0 1 5
France 1team2cup VI.48 1 1 1 2 4
Italy PuliciClones VII.365 0 1 2 -5 1


Group D

Team Division W D L ± Pts
Croatia AC Brunchy team V.141 3 0 0 14 9
Romania fc aspersa IV.15 2 0 1 2 6
Italy FC Morgan Team VI.127 1 0 2 -2 3
Sweden Wolfie_City III.3 0 0 3 -14 0
Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  South Korea  ILoveJesus 0  
  South Korea  R.I.P Nujabes 2    
    South Korea  R.I.P Nujabes 4  
  Romania  fc aspersa 2  
  Finland  FC Black Label Lads 1
  Romania  fc aspersa 5    
    South Korea  R.I.P Nujabes 4
      Iran  Sepahan kahkeshani 3
  Croatia  AC Brunchy team 7
  South Korea  DARK DRAGON 81 0    
    Croatia  AC Brunchy team 2
  Iran  Sepahan kahkeshani 3  
  Iran  Sepahan kahkeshani 7
  Hungary  JoeDeMiro FC 6  

Champion : South Korea R.I.P Nujabes
Runner-up : Iran Sepahan kahkeshani

Season 8

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
Romania fc aspersa IV.15 3 0 0 8 9
China =A==A= V.17 2 0 1 5 6
Croatia Nk Kaštel VI.144 1 0 2 -2 3
Sweden Wolfie_City V.886 0 0 3 -11 0

Group B

Team Division W D L ± Pts
South Korea ILoveJesus III.13 1 2 0 1 5
Finland FC Black Label Lads VI.531 1 1 1 1 4
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 1 1 1 0 4
Hungary JoeDeMiro FC V.165 1 0 2 -17 0


Group C

Team Division W D L ± Pts
Croatia AC Brunchy team V.141 2 1 0 8 7
Iran Sepahan kahkeshani IV.32 2 0 1 1 6
South Korea R.I.P Nujabes III.15 1 1 1 2 4
Italy Selva Nera FC VII.255 0 0 3 -7 0


Group D

Team Division W D L ± Pts
France 1team2cup VI.48 3 0 0 12 9
Italy PuliciClones VII.365 2 0 1 3 6
Spain AmlDam FC VII.37 1 0 2 -2 3
South Korea DARK DRAGON 81 III.5 0 0 3 -13 0
Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  Romania  fc aspersa 2  
  Finland  FC Black Label Lads 3    
    Finland  FC Black Label Lads 0  
  Croatia  AC Brunchy team 4  
  Croatia  AC Brunchy team 5
  Italy  PuliciClones 0    
    Croatia  AC Brunchy team 2
      South Korea  ILoveJesus 1
  France  1team2cup 1
  China  =A==A= 0    
    France  1team2cup 0
  South Korea  ILoveJesus 1  
  South Korea  ILoveJesus 3
  Iran  Sepahan kahkeshani 1  

Champion : Croatia AC Brunchy team
Runner-up : South Korea ILoveJesus

Season 7

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
Romania fc aspersa IV.15 3 0 0 9 9
Finland FC Black Label Lads VI.531 1 1 1 2 4
Germany 1.FC Brechstange VII.996 0 2 1 -5 2
France 1team2cup VI.48 0 1 2 -6 1

Group B

Team Division W D L ± Pts
Croatia AC Brunchy team V.141 3 0 0 16 9
Sweden Wolfie_City V.886 2 0 1 1 6
Croatia Nk Kaštel VI.144 1 0 2 -6 3
Spain AmlDam FC VII.37 0 0 3 -11 0


Group C

Team Division W D L ± Pts
South Korea R.I.P Nujabes III.15 2 0 1 2 6
Finland Kalannaamat United V.242 1 2 0 2 5
China =A==A= V.17 1 1 1 2 4
South Korea FC DongjakCyclones III.14 0 1 2 -6 1


Group D

Team Division W D L ± Pts
Iran Sepahan kahkeshani IV.32 2 0 1 14 6
South Korea ILoveJesus III.13 2 0 1 5 6
Hungary JoeDeMiro FC V.165 2 0 1 2 6
South Korea DARK DRAGON 81 III.5 0 0 3 -21 0
Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  Romania  fc aspersa 7  
  Sweden  Wolfie_City 0    
    Romania  fc aspersa 2  
  South Korea  R.I.P Nujabes 3  
  South Korea  R.I.P Nujabes 8
  South Korea  ILoveJesus 7    
    South Korea  R.I.P Nujabes 1
      Croatia  AC Brunchy team 2
  Iran  Sepahan kahkeshani 2
  Finland  FC Black Label Lads 1    
    Iran  Sepahan kahkeshani 1
  Croatia  AC Brunchy team 3  
  Croatia  AC Brunchy team 4
  Finland  Kalannaamat United 2  

Champion : Croatia AC Brunchy team
Runner-up : South Korea R.I.P Nujabes

Season 6

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
Germany 1.FC Brechstange VII.996 2 1 0 4 7
South Korea R.I.P Nujabes III.15 2 0 1 2 6
Finland FC Black Label Lads VI.531 1 0 2 0 3
China =A==A= V.886 0 1 2 -6 0

Group B

Team Division W D L ± Pts
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 2 1 0 7 7
South Korea ILoveJesus III.13 2 0 1 11 6
Italy PuliciClones VII.365 1 1 1 -2 4
Poland SMOQ44 VIII.1605 1 0 2 -17 0


Group C

Team Division W D L ± Pts
Croatia AC Brunchy team V.141 3 0 0 11 9
Italy Tutounkanon Team V.83 2 0 1 4 6
Romania fc aspersa VI.48 1 0 2 -4 3
Sweden Wolfie_City VII.365 0 0 3 -11 0


Group D

Team Division W D L ± Pts
Iran Sepahan kahkeshani IV.32 3 0 0 16 9
South Korea Manchester "Boong" FC II.2 2 0 1 4 6
France 1team2cup VI.48 1 0 2 3 3
South Korea DARK DRAGON 81 III.5 0 0 3 -23 0
Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  Germany  1.FC Brechstange 0  
  South Korea  ILoveJesus 1    
    South Korea  ILoveJesus 3  
  Croatia  AC Brunchy team 1  
  Croatia  AC Brunchy team 5
  South Korea  Manchester "Boong" FC 0    
    South Korea  ILoveJesus 0
      Italy  Tutounkanon Team 5
  Iran  Sepahan kahkeshani 5
  South Korea  R.I.P Nujabes 2    
    Iran  Sepahan kahkeshani 0
  Italy  Tutounkanon Team 5  
  South Korea  FC Dongjak Cyclones 0
  Italy  Tutounkanon Team 4  

Champion : Italy Tutounkanon Team
Runner-up : South Korea ILoveJesus

Season 5

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
Serbia Slavka Bajic V.188 2 1 0 5 7
Germany ESV 48 Hagenow VI.996 2 0 1 5 6
China =A==A= V.17 0 2 1 -1 2
Finland FC Black Label Lads VI.531 0 1 2 -4 1

Group B

Team Division W D L ± Pts
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 2 0 1 2 6
Romania fc aspersa IV.15 1 1 1 1 4
South Korea R.I.P Nujabes III.15 1 1 1 -4 4
Oceania Undertaker Fc IV.48 1 0 2 1 3


Group C

Team Division W D L ± Pts
Iran Sepahan kahkeshani IV.32 3 0 0 16 9
France 1team2cup VI.48 2 0 1 4 6
South Korea DARK DRAGON 81 III.5 1 0 2 -5 3
Italy PuliciClones VII.365 0 0 3 -15 0


Group D

Team Division W D L ± Pts
South Korea ILoveJesus III.13 2 0 1 5 6
South Korea Manchester "Boong" FC II.2 2 0 1 3 6
Germany 1.FC Brechstange VII.996 1 0 2 -1 3
Hungary JoeDeMiro FC V.165 1 0 2 -7 3
Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  Serbia  Slavka Bajic 0  
  Romania  fc aspersa 3    
    Romania  fc aspersa 1  
  South Korea  Manchester "Boong" FC 3  
  Iran  Sepahan kahkeshani 0
  South Korea  Manchester "Boong" FC 2    
    South Korea  Manchester "Boong" FC 2
      Germany  ESV 48 Hagenow 3
  South Korea  ILoveJesus 0
  Germany  ESV 48 Hagenow 3    
    Germany  ESV 48 Hagenow 5
  France  1team2cup 0  
  South Korea  FC Dongjak Cyclones 0
  France  1team2cup 5  

Champion : Germany ESV 48 Hagenow
Runner-up : South Korea Manchester "Boong" FC

Season 4

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
Romania fc aspersa IV.15 3 0 0 13 9
Germany ESV 48 Hagenow VI.996 2 0 1 3 6
South Korea R.I.P Nujabes V.17 1 0 2 -2 3
China =A==A= V.17 0 0 3 -14 0

Group B

Team Division W D L ± Pts
South Korea ILoveJesus III.13 3 0 0 4 9
Hungary JoeDeMiro FC V.165 1 0 2 1 3
South Korea FC DongjakCyclones III.14 1 0 2 -1 3
Germany 1.FC Brechstange VII.996 1 0 2 -4 3


Group C

Team Division W D L ± Pts
Finland FC Black Label Lads VI.531 3 0 0 10 9
Serbia Slavka Bajic V.188 2 0 1 7 6
Portugal batenoavo VII.580 1 0 2 -7 3
Croatia Nk Kaštel VII.365 0 0 3 -10 0


Group D

Team Division W D L ± Pts
Iran Sepahan kahkeshani IV.32 2 1 0 6 7
South Korea DARK DRAGON 81 III.5 2 0 1 4 6
France 1team2cup VII.996 1 1 1 2 4
Italy PuliciClones VII.365 0 0 3 -12 0
Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  Romania  fc aspersa 5  
  Hungary  JoeDeMiro FC 1    
    Romania  fc aspersa 4  
  Finland  FC Black Label Lads 1  
  Finland  FC Black Label Lads 2
  South Korea  DARK DRAGON 81 1    
    Romania  fc aspersa 3
      Serbia  Slavka Bajic 2
  Iran  Sepahan kahkeshani 1
  Germany  ESV 48 Hagenow 2    
    Germany  ESV 48 Hagenow 0
  Serbia  Slavka Bajic 1  
  South Korea  ILoveJesus 0
  Serbia  Slavka Bajic 1  

Champion : Romania fc aspersa
Runner-up : Serbia Slavka Bajic

Season 3

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
Serbia Slavka Bajic V.188 3 0 0 13 9
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 2 0 1 8 6
Latvia FK Sirds puls V.13 1 0 2 -9 3
Iran Sepahan kahkeshani IV.32 0 0 3 -12 0

Group B

Team Division W D L ± Pts
France 1team2cup VI.48 2 1 0 3 7
Hungary JoeDeMiro FC V.165 2 0 1 3 6
Portugal batenoavo VII.580 1 1 1 -1 4
Croatia Nk Kaštel VII.365 0 0 3 -5 0


Group C

Team Division W D L ± Pts
South Korea ILoveJesus III.13 3 0 0 11 9
South Korea R.I.P Nujabes III.15 2 0 1 2 6
Germany 1.FC Brechstange VII.996 0 1 2 -3 1
Romania fc aspersa IV.15 0 1 2 -10 1


Group D

Team Division W D L ± Pts
Romania viitoru real ? 3 0 0 7 9
South Korea DARK DRAGON 81 III.5 2 0 1 5 6
Italy PuliciClones VII.365 0 1 2 -5 1
Spain AmlDam FC VII.37 0 1 2 -7 1
Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  Serbia  Slavka Bajic 3  
  Hungary  JoeDeMiro FC 0    
    Serbia  Slavka Bajic 0  
  South Korea  ILoveJesus 1  
  South Korea  ILoveJesus 5
  South Korea  DARK DRAGON 81 1    
    South Korea  ILoveJesus 1
      France  1team2cup 0
  Romania  viitoru real 0
  South Korea  FC Dongjak Cyclones 1    
    South Korea  FC Dongjak Cyclones 1
  France  1team2cup 2  
  France  1team2cup 5
  South Korea  R.I.P Nujabes 0  

Champion : South Korea ILoveJesus
Runner-up : France 1team2cup

Season 2

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
Iran Sepahan kahkeshani IV.32 2 0 1 5 6
Romania fc aspersa IV.15 2 0 1 2 6
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 1 1 1 1 4
South Korea DARK DRAGON 81 III.15 0 1 2 -8 1

Group B

Team Division W D L ± Pts
Italy Cafèr V.180 3 0 0 13 9
Serbia Slavka Bajic V.188 2 0 1 8 6
Hungary JoeDeMiro FC V.165 1 0 2 -5 3
Croatia batenoavo VII.580 0 0 3 -16 0


Group C

Team Division W D L ± Pts
Germany 1.FC Brechstange VII.996 3 0 0 12 9
Latvia FK Sirds puls V.13 1 1 1 1 4
South Korea R.I.P Nujabes III.15 1 1 1 0 4
Croatia Nk Kaštel VI.144 0 0 3 -13 0


Group D

Team Division W D L ± Pts
South Korea ILoveJesus III.13 3 0 0 7 9
France 1team2cup VI.48 2 0 1 -1 6
Germany Ibospor VIII.869 1 0 2 -8 3
Spain AmlDam FC VII.37 0 0 3 -7 0
Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  Iran  Sepahan kahkeshani 1  
  Serbia  Slavka Bajic 4    
    Serbia  Slavka Bajic 0  
  Germany  1.FC Brechstange 1  
  Germany  1.FC Brechstange 3
  France  1team2cup 1    
    Germany  1.FC Brechstange 1
      South Korea  ILoveJesus 2
  South Korea  ILoveJesus 3
  Romania  fc aspersa 2    
    South Korea  ILoveJesus 3
  Italy  Cafèr 1  
  Italy  Cafèr 6
  Latvia  FK Sirds puls 0  

Champion : South Korea ILoveJesus
Runner-up : Germany 1.FC Brechstange

Season 1

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
Germany 1.FC Oberredwitz VII.862 2 0 1 9 6
Serbia Slavka Bajic V.188 2 0 1 8 6
Germany 1.FC Brechstange VII.996 2 0 1 0 6
Portugal batenoavo VII.580 0 0 3 -17 0

Group B

Team Division W D L ± Pts
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 2 0 1 6 7
Austria cf payne V.151 2 0 1 5 6
Turkey YEŞİLKÖYSPOR VI.898 1 1 1 0 4
Spain AmlDam F VII.37 0 0 3 -11 0


Group C

Team Division W D L ± Pts
Italy Cafèr V.180 3 0 0 11 9
Iran Sepahan kahkeshani IV.32 2 0 1 4 6
Germany S.C. Böhse Onkelz VII.853 1 0 2 -8 3
Latvia FK Sirds puls V.13 0 0 3 -7 0


Group D

Team Division W D L ± Pts
South Korea ILoveJesus V.165 3 0 0 10 9
Hungary beFOX Football Club V.165 1 1 1 -1 4
Romania viitoru real ? 1 1 1 -2 4
South Korea DARK DRAGON 81 III.5 0 0 3 -7 0
Play-off
  Quarterfinal
Semifinal
Final
                           
 
  Germany  1.FC Oberredwitz 0  
  Austria  cf payne 2    
    Germany  1.FC Oberredwitz 0  
  Italy  Cafèr 3  
  Italy  Cafèr 9
  Hungary  beFOX Football Club 0    
    Italy  Cafèr 3
      Serbia  Slavka Bajic 2
  South Korea  ILoveJesus 2
  Serbia  Slavka Bajic 3    
    Serbia  Slavka Bajic 2
  South Korea  FC Dongjak Cyclones 1  
  South Korea  FC Dongjak Cyclones 4
  Iran  Sepahan kahkeshani 1  

Champion : Italy Cafèr
Runner-up : Serbia Slavka Bajic

The period of 8 teams

Season 2(Former Season 3)

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 2 1 0 9 7
Italy Cafèr V.180 2 0 1 5 6
Belgium Hasta la victoria III.10 1 1 1 1 4
Austria cf payne V.151 0 0 3 -15 0

Group B

Team Division W D L ± Pts
South Korea FC BangHak II.4 2 0 1 7 6
Finland Kalannaamat United V.180 1 1 1 0 4
South Korea ILoveJesus III.13 1 1 1 -2 4
Italy avantilazio 1900 VII.35 1 0 2 -5 3
Play-off
  Quarterfinal Semifinal
                 


  South Korea  FC Dongjak Cyclones 0  
  Finland  Kalannaamat United 3  


    Finland  Kalannaamat United 3
    Italy  Cafèr 2
  South Korea  FC BangHak 0
  Italy  Cafèr 4  


Champion : Finland Kalannaamat United
Runner-up : Italy Cafèr

Season 1(Former Season 2)

Qualifying Round

Group A

Team Division W D L ± Pts
Sweden Ribban FC V.390 2 1 0 3 7
Italy avantilazio 1900 V.180 1 2 0 7 5
Denmark Hanguk United VI.539 1 0 2 -3 3
Portugal 1.FC Brechstange VIII.2043 0 1 2 -7 1

Group B

Team Division W D L ± Pts
South Korea ILoveJesus III.13 2 1 0 4 7
South Korea FC BangHak II.4 1 1 1 1 4
Netherlands Sporting Fort VI.253 1 0 2 1 3
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 1 0 2 -6 3
Play-off
  Semifinal Final
                 


  Sweden  Ribban FC 2  
  South Korea  FC BangHak 1  


    Sweden  Ribban FC 1
    South Korea  ILoveJesus 2
  South Korea  ILoveJesus 2
  Italy  avantilazio 1900 0  


Champion : South Korea ILoveJesus
Runner-up : Sweden Ribban FC

The period of 4 teams

Season 1(Former Season 1)

Qualifying Round
Team Division W D L ± Pts
South Korea FC BangHak II.4 3 0 0 16 9
South Korea FC Dongjak Cyclones III.14 2 0 1 7 6
South Korea KAMIT III.1 1 0 2 -5 3
South Korea DARK DRAGON 81 III.5 0 0 3 -18 0
Play-off

South Korea FC BangHak 2 – 0 South Korea FC Dongjak Cyclones
(0)

Champion : South Korea FC BangHak
Runner-up : South Korea FC Dongjak Cyclones