Sk/Špeciálne šance

From Hattrick

Popri góloch strelených tvojim tímom, napríklad vďaka útoku, ktorý je lepší ako súperova obrana, môžu sa v zápase vyskytnúť aj tzv. "zvláštne udalosti". Tie buďto vplývajú na výkon konkrétneho hráča po zbytok zápasu, alebo vedú k streleniu gólu alebo vytvoreniu príležitosti na skórovanie. Toto sú možné zvláštne udalosti:


Zvláštne udalosti vyvolané počasím[edit]

Určité špeciálne vlastnosti sa môžu lepšie hodiť pre určitý druh počasia. Pokial dôjde k takejto "zvláštnej udalosti", určitý hráč je ovplyvnený na zvyšok zápasu, a jeho hodnotenia budú podľa toho odrážať jeho výkon.Zvláštne udalosti vyvolané počasím
Specialty Počasie
Weather3 new.gif Weather2 new.gif Weather1 new.gif Weather0 new.gif
Technický + Zakončovanie
+ Tvorba hry
- - - Zakončovanie
- Tvorba hry
Silový - zakončovanie
- Kondička
- - + Zakončovanie
+ Bránenie
+ Tvorba hry
Rýchly - Bránenie - - - Zakončovanie
- Bránenie
Zvláštne udalosti vedúce ku gólu[edit]

Nepredvídateľní hráči môži využiť svoju schopnosť prihrávok na vytvorenie neočakávaných dlhých prihrávok, a svoju schopnosť zakončovať na zachytenie lopty. Ich nepredvídateľnosť môže tiež vytvoriť málo pravdepodobnú gólovú šancu. Pokiaľ má nepredvídatelný obranca alebo záložník dostatočne nízku schopnosť bránenia, môže tiež urobiť chybu v prihrávke a dať súperovi šancu na strelenie gólu.

Rýchli útočníci a krajní záložníci môžu vytvoriť šancu využitím svojho zrýchlenia. To však môže byť eliminované, pokiaľ súperov tím používa brániaceho hráča (obranca alebo záložník), ktorý je tiež rýchly, alebo má dostatočne vysokú schopnosť bránenia, aby držal so súperom krok.

Technickí útočníci a krajný záložník môžu vytvoriť šancu, pokiaľ ich náprotivný obranca alebo záložník je špecialista na hlavičky. Krajní záložníci s dostatočnou schopnosťou krídelnej hry môže vytvoriť šancu, ktorá musí byť zakončená iným krajným záložníkom alebo útočníkom. Pokiaľ je zakončujúci hráč špecialista na hlavičky alebo má dostatočnú schopnosť zakončovania, má väčšiu šancu streliť gól. Akýkoľvek hráč s dostatočnou schopnosťou premieňať štandardky a dostatočnou schopnosťou zakončovať môže skórovať zo strely z diaľky.

Rohový kop: Aby skóroval z rohového kopu, hráč zodpovedný za vaše štandardné situácie bude potrebovať dostatočnú streleckú schopnosť a hráč preberajúci loptu z rohu bude musieť mať dostatočnú schopnosť skórovať. Čím viac hlavičkárov máš v tíme, a čím menej hlavičkárov má súper, tým lepšie sú tvoje šance na skórovanie. Neprítomnosť hlavičkárov v tíme ťa spraví slabým v obrane proti rohovým kopom, a veľmi slabými pri skórovaní z vlastných rohových kopov.

Skúsenosť: skúsení útočníci a krajní záložníci môžu na strelenie gólu využiť svoju skúsenosť. Neskúsení obrancovia a záložníci môžu svojmu súperovi poskytnúť šancu navyše.

Únava: Unavení defenzívni hráči (obrancovia a záložníci) môžu robiť chyby. Pokiaľ súperov útočník nie je tiež unavený, môže to pre súpera vytvoriť šancu.


Externé linky[edit]