Sk/Tím

From Hattrick
Jump to navigationJump to search

Prehľad

Každý klub je riadený ľudským manažérom, ktorý je výhradne zodpovedný za najmutie a vyhodenie personálu, hráčov, trénera, nastavenie zostavy a taktiky pre súťažné zápasy, ďalej za plánovanie a uskutočňovanie dlhodobého tréningového procesu a ekonomickej stratégie.

Tímy bez ľudských manažérov sú nazývaní roboti alebo boti.

Každý klub odohrá ligovú sezónu, ktorá trvá 16 týždňov. V prvom týždni sa tiež hrá prvé kolo poháru. Pohárové zápasy hráte až pokiaľ si udržíte víťaznú šnúru. Po vypadnutí môžete hrávať priateľské zápasy. Nasledujúcich 14 víkendových zápasov odohráte proti súperom z vašej ligy.

Posledný týždeň v sezóne mnohí ľudia nazývajú prestávku (Off Season). Počas tohto týždňa sa nehrajú žiadne ligové, ani pohárové zápasy, ale prebiehajú mnohé updaty (karty sú nulované, dochádza k resetu nálady fanúšikov a sponzorov).

Tiež sa hrajú barážové zápasy o postup či udržanie sa v lige.

Názov tímu

Rovnako ako v reálnom živote i v tom Hattrickovom má každý tím svoj vlastný názov vybratý užívateľom pri registrácii. Každý tím má tiež rozličné ID číslo, kým názvy sú často veľmi podobné. Mnohí užívatelia používajú populárne názvy.

Niektoré názvy sú spojené s takými veľkoklubmi ako AC Miláno. Iní zase používajú slovné hračky ako Madchester United.

Ak chcete zmeniť názov svojho tímu (možné len v priebehu prestávky), musíte zaplatiť 500 000 Sk a 3% z vášho fanklubu opustí tím.

Pre názvy teamov platí pravidlo slušného správania: nie sú tolerované vulgarizmy, urážky, či dokonca prejavy rasizmu.

Národné tímy

V Hattricku, presne ako v skutočnom svete, súťažia medzi sebou aj národné tímy. Avšak v Hattricku je tréner národného mužstva tvojej krajiny volený tebou! Veru tak, teraz sa môžeš aj ty stať Dušanom Galisom tvojho národa, pokiaľ ťa tvoji kolegovia zvolia.

Majstrovstá sveta sa konajú každú druhú sezónu a začínajú kvalifikačným kolom. 32 tímov postúpi z tohto kola do vyraďovacích bojov (playoff). Hrá sa päť vyraďovacích kôl, ktoré vyvrcholia zápasom finále Majstrovstiev sveta.Vylosovanie pre Majstrovstvá sveta je založené na rebríčku, ktorý je určovaný podľa výsledkov v predchádzajúcich Majstrovstvách sveta.

Popri národnom mužstve, má každá krajina aj reprezentáciu U-20, v ktorej pôsobia hráči od 17 do 20. Majstrovstvá sveta U20 začínajú sezónu po Majstrovstvách sveta seniorov, a sú organizované rovnako. Chlapci v reprezentácii U-20 sú vedení iným manažérom, ktorý je tiež volený verejne.

Pokiaľ práve neprebiehajú zápasy Majstrovstiev sveta, tak národné mužstvá môžu hrať priateľské zápasy, rovnakým spôsobom ako tvoj vlastný klub.

Každý národný tréner je volený na dve sezóny, pričom jeho funkčné obdobie končí po finále Majstrovstiev sveta.Voľby prebiehajú počas prvých dvoch týždňov sezóny.

Národný tréner si vyberá hráčov sám z hráčov, ktorí pochádzajú z krajiny, ktorej národný tím vedie, a môže si ich vybrať bez ohľadu na ligu v ktorej v súčastnosti hrajú. Národný tréner vidí u hráčov reprezentácie rovnaké informácie ako ty u hráčov svojho vlastného tímu. Reprezentačný tím je celkom stály, pretože tréner síce môže pridávať a odoberať hráčov kedykoľvek, ale nálada v tíme trochu poklesne vždy, keď tréner urobí takúto zmenu. Dôvodom je, že ani v skutočnom živote sa národné tímy dramaticky nemenia každý týždeň ako napríklad forma stúpa alebo klesá. Aj keď má Peter Dubovský niekoľko týždňov zlú formu vo svojom klube, stále bude členom reprezentácie. Národný tréner má k dispozícii svojich 25 hráčov a určuje zostavu na každý zápas presne ako ty.

Pokiaľ je jeden z tvojich hráčov na súpiske reprezentácie, bude bezo zmeny schopný hrať za tvoj klub. Medzinárodné zápasy a klubové zápasy sa hrajú v rôznych dňoch v týždni, takže ho vždy môžeš použiť. Avšak, počas hrania v zápase reprezentácie tvoj hráč podstupuje riziko zranenia.

Ktorýkoľvek hráč hrajúci v zápase reprezentácie, bude mať na svoj klub nasledovný vplyv:

  • Zápasy pre reprezentáciu nemajú vplyv na hráčov tréning. Pozícia, na ktorej hrajú hráči v reprezentácii je v okamihu, keď prebieha tréning jednoducho ignorovaná. Aby hráči dostali tréning, musia hrať zápas pre svoj klub.
  • Okamžite po zápase pre národný tím, klub vlastniaci reprezentanta dostane preplatených 33 alebo 40% z hráčovho platu. Tento podiel záleží od toho, či hrá za klub vo svojej krajine alebo pre zahraničný klub.
  • Pokiaľ je hráč zranený a musí opustiť ihrisko počas zápasu pre reprezentáciu, miesto platovej kompenzácie dostane jeho klub kompenzáciu vypočítanú ako 100% základnej mzdy vynásobený odhadovaným počtom týždňov, ktoré by zranenie malo trvať.
  • Hráč získava skúsenosti za hru pre reprezentáciu rovnako, ako je to pri klubových zápasoch.

Prieskúmanie ďalších tímov

Vždy pomôže ak si preskúmate vášho budúceho súpera prezretím jeho posledných zápasov. Existujú programy, ktoré by vám mali v tom pômocť. Detaily môžete nájsť tu na stránke Asistenčné programy.