Sk/Pohárové záapasy

From Hattrick
Jump to navigationJump to search

Prehľad

Tímy s najlepším ohodnotením v každej lige sa automaticky kvalifikujú do pohára. Počet tímov zaradených v pohári sa pohybuje od 128 do maximum 32,768. To znamená, že vždy budú existovať tímy s nízkym ohodnotením vo všetkých ligách, ktoré pohár hrať nebudú. Napríklad v lige o veľkosti 680 tímov, 512 z nich bude hrať pohár. V lige o veľkosti 10,920 tímov, 8192 z nich bude hrať pohár.

Hrací systém

  • Zápasy sa hrajú v strede týždňa. Aby si vedel presné časy, prever si ligový termínovník svojej ligy (ten nájdeš v sekcii Nasledujúce aktivity na hlavnej stránke svojej ligy).
  • Prvé kolo pohára sa hrá vždy týždeň pred prvým ligovým kolom sezóny. Súperi v prvom kole pohára sú známi týždeň pred zápasmi. Súperi do každého ďalšieho kola pohára sú oznámení hneď po dohratí všetkých zápasov daného kola.
  • Tím s lepším hodnotením hrá vždy vonku. Semifinálové a finálové zápasy sa hrajú na neutrálnej pôde.
  • Tímy s najlepším ohodnotením hrajú vždy s tímami s najnižším ohodnotením. Ohodnotenie tímov je založené na umiestnení v lige na konci predchádzajúcej sezóny. To znamená, že hodnotenie tímu zostáva rovnaké počas celého trvania pohára.

Rozdelenie vstupného medzi súpermi

P*oznámka: Domáci tím dostáva 2/3 zisku z príjmov za divákov a hosťujúci tím 1/3. Toto pravidlo platí pre všetky zápasy v pohári, okrem semifinále a finále, kedy si tímy príjem rozdelia 50/50. Je tiež pravidlom, že fanúšikovia tímu z ligy úrovne IV chcú vidieť zápas proti tímu z ligy vyššej úrovne, ale naopak to neplatí. Všeobecne platí, že fanúšikov veľmi nezaujímajú prvé kolá pohára, ale ako pohár pokračuje, návštevy na štadiónoch rastú. To znamená, že tím ligy úrovne IV, ktorý sa dostane v pohári ďaleko, môže zarobiť veľa peňazí! V*íťaz pohára získava 39 999 999 Sk cenu,druhý v poradí získava 20 000 000 Sk a dva porazené tímy v semifinále získavajú 10 000 000 Sk. Každý porazený štvrťfinalista dostane 5 000 000 Sk a porazený osemfinalista 2 500 000 Sk.Napriek tomu, ozajstný zisk plynie z predaja lístkov na zápasy.


Postupujúci do ďalšieho kola

Všetky pohárové zápasy, ktoré sa nerozhodnú počas 90 minút sa predlžujú a ak ani v predĺžení nenastane rozhodnutie, strieľajú sa jedenástky. Informáciu ako si zvoliť hráčov na jedenástky, nájdeš v kapitole 15. Počas predĺženia je vplyv kondície vyšší ako bol v druhom polčase. Taktiež tímy s nízkymi skúsenosťami môžu v predĺžení podľahnúť nervozite.


Zapamätaj si!

Zapamätaj si, že tvoji hráči sa aj v pohárových zápasoch môžu zraniť. Tak ako v reálnom živote, hra počas celej sezóny môže mať vplyv na tvoje mužstvo. Niekedy je lepšie šetriť svojich najlepších hráčov, siahnuť na lavičku rezerv a hrať v móde "Uvoľnený". Pohár je však aj dobrá možnosť, ako zarobiť nejaké peniaze navyše, hlavne pre tímy z líg úrovne III, IV a nižšie. Možnosti ziskov z účasti v pohári sú určite vyššie ako riziká a je tu nakoniec aj niečo ako sláva. Každý rok sú mená najlepších hráčov uvádzané do "Siene slávy", a to mená víťaza najvyššej ligy a víťaza národného pohára.

Na druhej strane, pohár je dobrá šanca na to, aby tvoji hráči trénovali a získavali skúsenosti. Maj na pamäti, že za to, že tvoj hráč sa stane najlepším strelcom pohára, nie sú prideľované žiadne bonusy ani ceny. Preto to nebude pri tvojom hráčovi ani uvedené ako pamätný moment.