Sk/Prestupy

From HattrickPredaj hráčov

Aby si mohol predať hráča, musíš ho umiestniť na prestupovú listinu. Môžeš to urobiť na stránke s informáciami o hráčovi, ktorá sa zobrazí po kliknutí na jeho meno. Vpravo je možné vybrať na akom poste bude hráč vedený na prestupovej listine a vyplniť cenu, ktorú za neho požaduješ. Ako post sa doporučuje zvoliť ten, pre ktorý je naozaj najlepší.

Cena, ktorú zadáš je najnižšia, za ktorú si ochotný hráča predať. Hráč bude na prestupovej listine 3 dni a potom prejde do klubu, ktorý za neho ponukol najväčšiu čiastku alebo aspoň akceptoval tvoju cenu.

Predaný hráč odchádza do nového klubu okamžite po predaji. Ak sa nenájde kupec, tak ostáva naďalej v tvojom tíme. Ak umiestníš hráča na prestupovú listinu, nemáš už možnosť ho vziať späť, alebo čokoľvek meniť! Bude tam celé tri dni! Uvedom si tiež, že všetky údaje o hráčovi budú počas jeho "pobytu" na prestupovej listine všetkým verejne prístupné.

Ak je hráč na prestupovej listine, ešte vždy môže hrať za tvoj tím. Po každom úspešnom obchode si agent, materský klub a posledný klub vezmu svoj podiel z predajnej ceny. Presná čiastka, ktorú obdržíš záleží na tom, ako dlho bol hráč v tvojom klube. Najviac môžeš očakávať 95% a to u hráča, ktorý bol v tvojom mužstve jednu celú sezónu. Za umiestnenie hráča na prestupovú listinu sa učtuje 50 000 Sk a to aj vtedy, ak nebude predaný.

Poznámka: Ak predávaš svojho juniora, tak potom nie si predchádzajúci vlastník, ale ak sa bude predávať nabudúce, tak dostaneš peniaze za materský klub, aj ako predchádzajúci vlastník. Ďalej budeš pri každom jeho predaji dostávať peniaze len pre materský klub. Predaj hráča po uplynutí 6 dní od jeho vytiahnutí z dorastu môže viesť k poklesu nálady v tíme.Nákup hráčov

Ak chceš kúpiť hráča, musíš navštíviť trh s hráčmi - odkaz "Prestupy". Tu môžeš vidieť všetkých hráčov na predaj. Je možné kúpiť len týchto hráčov, nie je možné priamo vymeniť hráča s iným klubom. Pokiaľ na lokálnom trhu nie je hráč, ktorého hľadáš, môžeš sa popozerať aj v iných krajinách, alebo regióne. Sú dostupné v roletovej ponuke na vyhľadavacej stránke.

Ak si našiel hráča, ktorého chceš kúpiť, klikni na jeho meno a dostaneš sa na stránku s informáciami o hráčovi. Tam je možné dať ponuku. Cenu musíš dať vyššiu o 50 000, alebo 2%.

Maj na pamäti, že suma tvojich ponúk môže byť len taká vysoká, že ťa dostane maximálne do dlhu 10 000 000 Sk.

Ponuku na trhu musíš navýšiť o 50 000 Sk! Hráča sa môžeš pokúšať kúpiť až do uzávierky. Ak niekto ponúkne vyššiu čiastku neskôr ako 3 minúty pred uzávierkou, tak sa uzávierka o tie 3 minúty predĺži. Takto to pokračuje až do chvíle, kým neostane len jeden kupujúci. Ak hráča získaš a on si s novými spoluhráčmi nepadne do oka, počítaj s poklesom nálady v tíme. Akonáhle si kúpil hráča musíš mu ihneď zaplatiť jeho prvú mzdu. Znamená to dodatočné náklady na hráčov, ktorých v danom týždni kúpiš.

Treba brať do úvahy, že pred uzávierkou, v tej dramatickej chvíli, môže prísť k výpadku serveru. Takže môžeš čakať so svojou ponukou do poslednej chvíle, ale ak bude v tom čase server nedostupný a ty nezískaš hráča, je to len tvojou vinou, že si so svojou ponukou neprišiel skôr. Maj na pamäti, že uzávierky prestupov môžu byť predĺžené (férovým spôsobom) v prípade plánovaných odstávok systému.

Veľká pomoc pri nákupe hráča sú informácie o jeho schopnostiach, osobnosti atď. K dispozícii je aj odhadovaná tržná hodnota podľa TSI - Indexu zručností. Ten je vypočítaný vzorcom, ktorý berie na ohľad hlavne hráčove vlastnosti, ale aj zdravotný stav a momentálnu formu, lebo nákup hráča by mala byť dlhodobejšia investícia. Na tvorbe odhadovanej ceny má najväčší podiel hlavná hráčova vlastnosť. Ak má hráč jednu vlastnosť na vysokej úrovni a ostatné na nízkej, bude mať TSI vyššie ako hráč so všetkými vlastnosťami solídny. Vek sa do TSI nepočíta po 27. roku hráča. Po prekročení tejto hranice začína peňažná hodnota hráča pomaly klesať. Aj keď momentálna forma nehrá úlohu pri určovaní TSI, hrá úlohu vo výkone hráča v nasledujúcich zápasoch. Drahý hráč preto nemusí byť nutne posilou v boji o udržanie. Tiež je dôležitá funkcia "Porovnanie prestupov", ktorá ti napovie, za koľko boli podobní hráči predaní.


Fair Play a obchod s hráčmi

Dobrí hráči a peniaze sú dva kľúčové aspekty Hattricku a preto je veľmi dôležité, aby žiadny tím neprofitoval z nekalých praktík na prestupovej listine. Znamená to, že výška všetkých ponúk by mala odrážať rozumnú hodnotu hráča, ktorého sa týkajú. Nezabudni, že je nielen zakázané vlastniť viacero tímov, ale tiež pomáhať priateľom a známym nákupom ich hráčov za inflačné ceny. Gamemasteri majú právomoc zrušiť obchod alebo upraviť prehnané ceny, udeľovať pokuty a dokonca vylučovať užívateľov, ktorých sa to týka. Hattricku a preto je veľmi dôležité, aby žiadny tím neprofitoval z nekalých praktík na prestupovej listine. Znamená to, že výška všetkých ponúk by mala odrážať rozumnú hodnotu hráča, ktorého sa týkajú. Nezabudni, že je nielen zakázané vlastniť viacero tímov, ale tiež pomáhať priateľom a známym nákupom ich hráčov za inflačné ceny. Gamemasteri majú právomoc zrušiť obchod alebo upraviť prehnané ceny, udeľovať pokuty a dokonca vylučovať užívateľov, ktorých sa to týka.