Cs/Kvalifikace

From Hattrick
(Redirected from Cs/Baráž)
Jump to navigationJump to search
INTERWIKI

· Česky · English · Français · Italiano · Magyar ·


Kvalifikace (často nazývaná jako baráž) je zápas hraný v 15. týdnu sezóny v termínu, kdy se normálně v ostatních týdnech hraje ligový zápas. Tento zápas se hraje proto, aby se rozhodlo, které týmy postoupí do vyšší ligové úrovně v dané zemi, a které týmy sestoupí do nižší ligové úrovně.

Kdo kvalifikaci hraje?

Týmy, které skončily 5. nebo 6. v jejich ligách v ligových úrovních I. až V., hrají kvalifikaci. Tyto týmy hrají také v kvalifikaci na domácím hřišti. Druhá polovina vítězů ligových úrovní II. až VI., tzn. ti, kteří nedostali dostatečný počet bodů na to, aby postoupili automaticky, budou hrát jako hostující tým. Výhodu domácího prostředí mají tedy týmy z vyšších ligových úrovní. V důsledku toho, že týmy z vyšších úrovní mají lepší kádry a mají výhodu domácího prostředí, většina kvalifikačních zápasů je vyhrána domácími týmy (tj. týmy z vyšších ligových úrovní).

Jaké jsou výhody hraní kvalifikace?

Kvalifikace skýtá mnoho výhod pro domácí týmy - dost na to, aby se některé týmy snažily zaujmout v jejich lize 5. pozici místo 4. místa. Tým dostane de facto týden plného tréninku navíc (protože hrají dva zápasy v 15. týdnu sezony oproti jednomu zápasu, kdyby kvalifikaci nehráli). K tomu je další výhodou navíc příjem ze vstupného. Kvůli těmto výhodám Hattrick tým upravil příjmy ze vstupného tak, že každý tým dostává polovinu příjmu (nikoliv, že domácí bere celý příjem ze vstupného). Návštěvnost je také často nižší než v domácích ligových zápasech.

Kdo hraje kvalifikaci a kdo postupuje přímo?

Po posledním ligovém kole dané sezony je vygenerována tabulka všech vítězů lig dané úrovně.

Tato tabulka je seřazena podle bodů obdržených v lize, následné podle brankového rozdílu, a nakonec podle počtu vstřelených gólů. Pokud je i toto kritérium rovné, rozhoduje los.

První polovina vítězů postupuje automaticky, zatímco druhá polovina musí hrát kvalifikaci. Tabulka vítězů dané úrovně je dostupná po kliknutí na odkaz na stránce tvé ligy.

Tento článek vznikl přeložením anglického článku Qualifier