Cs/Trénink

From Hattrick


Důležitost tréninku[edit]

Trénink je jeden z nejdůležitějších aspektů na Hattricku. Zaměření na jeden typ tréninku vyžaduje pouze mladé hráče, trénovaných několik sezon, aby se brzy stali hvězdami. Není však vhodné, měnit typ tréninku každý týden, neboť tímto dosáhnete pouze (a ani to není jisté) vysokého TSI a to neocení nikdo. Později můžete hráče prodat a nakoupit si posily pro svůj tým.

Kdy prodat hráče[edit]

Při prodávání byste měli dbát na 4 zásadní faktory:

  • Věk
  • Sekundární skilly a speciality (např. útočník využije přihrávky a specialitu "Rychlý")
  • Cena
  • Hlavní skill (Chytání, Zakončování, Bránění, Křídlo , Tvorba hry)

Doporučuje se, aby hráči koupení na trénink byli v jedné z hlavních dovedností alespoň ucházející, (výjimkou jsou brankáři, ty si můžete koupit v 17 letech i neadekvátní). Nejlepší hráči na trénink (jak se za chvíli dočtete) jsou 17ti letí a také 18ti letí. Trénování těchto hráčů není tak efektivní jako trénování hráčů s vyšším skillem, ale tito hráči alespoň stojí méně.

  • Čím vyšší věk, tím nižší cena.
  • Čím lepší sekundární dovednosti, tím více za ně zaplatíte, ale také při jeho prodeji víc obdržíte.

Typy tréninku[edit]

Následující obsah je založen na úsudku uživatelů Hattricku - což znamená, že jejich pravdivost a přesnost nebyla potvrzena žádným oficiálním sdělením, a tudíž nemusí bezpodmínečně odrážet herní realitu. Prosím, berte na to ohled.


Na Hattricku probíhá trénink jednou za týden (V ČR to je ve čtvrtek v 17:30, ovšem každá aktualizace potřebuje nějaký čas). Trénují pouze hráči, kteří hráli na trénované pozici alespoň jedno utkání za týden.

Pouze poslední pozice na které hráli hráči v posledním zápase před tréninkem je důležitá, tedy pokud trénujete zakončování a útočník, jenž vám hrál v sobotu,hrál ve středu na pozici obránce či jiného postu než je útočník, (tento den totiž probíhají přátelská utkání v rámci země) trénink nedostane. Máte na výběr z 13 druhů tréninku. Chytání, tvorba hry, bránění, křídla a zakončování jsou ze všech nejoblíbenější. Naopak Obranná souhra je oblíbená necelým jedním procentem manažerů. Zde by bylo rovněž vhodné podotknout, že v mezistátním přátelském utkání přijde více lidí než v přátelském utkání v rámci země.

Slova v závorkách znamenají malý účinek, v dvojitých závorkách ještě menší účinek.

Typ tréninku Zlepšuje kdo... Rychlost Max.počet trénovaných zhoršuje se
Chytání Chytání Brankáři 5 týdnů 2
Bránění Bránění Obránci ((Ostatní)) 8 týdnů 10
Tvorba hry       Tvorba hry Střední záloha (Krajní záloha) ((ostatní)) 6.5 týdnů 6 (4)
Zakončování Zakončování Útočníci ((ostatní)) 6.5 týdne 6
Křídlo Křídlo Krajní záloha (Krajní obrana) ostatní)) 5 týdnů 4 (4)
Obranná souhra Bránění (Obránci a záložníci)((Ostatní)) 16 týdnů (20)
Křídelní útoky Křídlo Útočníci a krajní záloha((Ostatní)) 7 týdnů 10
Střelba (Zakončování) (Hráči v poli) ((Ostatní)) 14 týdnů (20+)
(Standardní situace) ((Všichni)) 16 týdnů (50)
Krátké přihrávky Přihrávky Záloha,útok,obrana ((Ostatní)) 5.5 týdnů 16
Dlouhé přihrávky Přihrávky Obrana,krajní a střední záloha((Ostatní)) 6.5 týdnů 20
Standardní situace Standardní situace Všichni 2-3 týdnů 50
Kondice Kondice Všichni 1-2 týdny 50 forma

Prosím, aby jste nezapomněli, že "rychlost tréninku" je udávána při následujících faktorech: Solidní trenér 9 Asistentů trenéra 17ti letí trénovaní hráči. Jedna z teorií praví, že se při každém roce má připočíst jeden týden tréninku (např. 17 let, chytání - 5 týdnů, 18 let 6 týdnů, atd.) Další teorie zase naopak praví, že rychlost tréninku se každý rok snižuje přibližně o 8 procent. Dále si uvědomte, že rychlost tréninku u stejně starých hráčů nemusí být stejná. Tzn. že pokud je rychlost tréninku 7 týdnů, může se vám hráč zlepšit za 6 týdnů, ale je také možné,že až za 8 týdnů. Pokud se však podíváte na velké množství hráčů, ve více než 80% případů by se měli zlepšit podle tabulky

Faktory efektivity tréninku[edit]

Efektivita Trenéra[edit]

K dosáhnutí optimálního tréninkového času je zapotřebí solidního trenéra. Horší trenér prodlužuje tréninkový čas. Excelentní trenér trénuje nepatrně rychleji než solidní, přibližně o 0,5 stupně (týdnu), ale je považován za příliš drahého, než aby byl prosperující v dlouhodobém pláně.

Věk hráčů[edit]

Mladí hráči se trénují rychleji než staří. Mnoho manažerů upřednostňuje trénovaní hráčů mezi 17-20 lety. Avšak 17-18 let je nejlepší věk na počátek trénování. Kluby ve vyšších ligách často trénují starší hráče aby mohli setrvat v boji o ligu a pohár. Určité typy tréninku, hlavně standardní situace,kondice a rámcový (forma) neklesají v rychlosti tréninku, nezáleží, jak je hráč starý. Pokud hráčův věk činí 27 let, je možné že jeho schopnosti začnou klesat. Tento proces se nevyskytuje pravidelně a neexistuje žádná záruka, že k tomuto jevu vůbec dojde. Většinou se tento děj projeví zřídkakdy u hráčů, jejichž věk je nad 28 let. Zpravidla se projeví nejvíce u hráčů, jenž mají přes 35 let. Tyto poklesy se vždy objeví při pondělním updatu. Některé dovednosti se velmi těžko udržují. Zakončování je nejtěžší udržet, ale chytání naopak nejlehčí.

Efekt asistentů trenéra[edit]

Asistenti trenéra pomáhají rovněž v trénování hráčů. Tým může mít maximálně 10 členů z každého druhu specialistů (vyšší počet se projeví negativním účinkem). Ovšem asistenti trenéra a trenéři brankářů jsou počítáni jako jeden druh, tedy jich spolu můžete mít jen 10. Někteří manažeři upřednostňují poměr asistentů trenéra a trenérů brankářů 9:1, většina však 8:2. Trenéři brankářů udržují formu. Někteří uživatelé tvrdí, že je možno mít i 11 asistentů dohromady, ale mnozí, jenž se o to pokusili, přišli o trénink. Neplatí však, že pokud budete mít 3 asistenty trenéra, budou pomáhat 3krát více než jeden. První bude pomáhat na 100%, druhý na 50%, třetí na 25% atd.

1 = 100% 2 = 50% 3 = 25% 4 = 12.5% 5 = 6.25% 6 = 3.125% 7 = 1.5625% 8 = 0.78125% 9 = 0.390625% 10 = 0.1953125%

Intenzita tréninku[edit]

Většina uživatelů tvrdí, že je nejlepší intenzita tréninku 100%. Výhody jsou jasné: hráči se rychleji zlepší v trénovaném skilu a je také velká pravděpodobnost lepší formy. Naneštěstí, zvyšuje se i šance zranění.

Kdy prodat hráče[edit]

Hráče je nejvýhodnější prodat, pokud mu je 21 let. Pokud totiž dosáhne tohoto věku, začne trénovat o hodně pomaleji v porovnání s mladšími hráči. Starší hráči s nejlepšími skily (Boží, legendární, dechberoucí, atd.) jsou trénováni pro národní týmy a trenéry národních týmů.

Není rovněž však výhodné, trénovat hráče příliš dlouho a mít později problémy s jeho prodáním, kvůli vysokému platu.

Tento článek vznikl přeložením anglického článku Training