Fa/Youth

From Hattrick

شبکه استعدادیابی جوانان[edit]

شما هر هفته با انتقال دادن یک بازیکن جوان به تیم بزرگسالان میتوانید یک بازیکن جدید به خدمت بگیرید. هر چه فعالیت شبکه استعدادیابی بهتر باشد، شانس شما برای موفقیت بازیکن جوان بیشتر می شود. شما هیچ انتخابی در مورد اینکه چه نوع بازیکنی بگیرید ندارید، به غیر از اینکه مشخص کنید دروازه بان یا نه غیر دروازه بان می خواهید. انتظار نداشته باشید هر هفته بازیکنان درجه یک بگیرید. بیشتر بازیکنانی که شما، آنها را به عضویت تیم در می آورید به درد تیم نمی خورند. اگر شما یکی دو تا از آن بازیکنان داشته باشید که به تیم شما برسند( خوب باشند) باید کاملا راضی باشید – فکر کنید در واقعیت اوضاع به چه صورت است!


بسیاری از باشگاه ها پول خیلی زیادی را صرف شبکه استعدادیابی خود می کنند، ولی تیم هایی هم هستند که پول کمتری خرج می کنند یا اصلا هیچ پولی هزینه نمی کنند، و به جای آن نیاز خود را از لیست نقل و انتقالات برطرف می کنند. به هر حال، اگر شما آماده شدید که شبکه استعدادیابی تان را پایه گذاری کنید، آماده باشید چون ممکن است مقداری زمان ببرد تا سرمایه گذاری های شما جواب بدهد. ممکن است متوجه شوید که انتقال بازیکنان جوان تان به تیم بزرگسالان امتیاز کمی برای شما به همراه خواهد داشت اگر وضعیت شبکه استعدادیابی تان "ناچیز" باشد. در طرف مقابل بعد از یک سرمایه گذاری قابل توجه، بیرون آوردن یک بازیکن 17 ساله که حداقل یک مهارت عالی دارد در هفته اول لیگ ممکن است بسیار ارزشمند باشد چون این دسته از بازیکنان شانس زیادی برای عضویت در تیم ملی زیر 21 ساله های کشورشان دارند.

هر هفته اجازه دارید که در شبکه استعدادیابی تان سرمایه گذاری بزرگ (200میلیون ریال)، متوسط (100میلیون ریال) و یا کوچک (50میلیون ریال) انجام دهید. سرمایه گذاری کوچک تدریجی از سرمایه گذاری بزرگ چند باره موثرتر هست. به عبارت دیگر، عاقلانه است اگر برنامه های بلند مدت داشته باشید و تمایل دارید مقدار زیادی پول برای افزایش فعالیت های شبکه استعدادیابی سرمایه گذاری کنید، سرمایه گذاری های بزرگ میتواند راهی باشد تا سریع جواب بگیرید. اگر می خواهید استخوان بندی درست را رفته رفته پایه گذاری کنید، بدون آنکه پول زیادی خرج کنید، هر هفته یک سرمایه گذاری کوچک انجام دهید. نگهداری شبکه استعدادیابی به خودی خود برای شما هزینه ای در بر نخواهد داشت، ولی اگر درآمدهای مطمئن از آن بدست نیاورید ،ساختار تیم به سرعت دچار افت می شود. وقتی درجه شبکه استعدادیابی تان پایین بیاید زمان بیشتری طول خواهد کشید تا بتوانید دوباره آن را افزایش بدهید. زمانی که برای این پیشرفت ها لازم است در صفحه پیشرفت شبکه استعدادیابی بحث شده است.


شما تنها اجازه دارید یک بازیکن جوان را در هر هفته به تیم بزرگسالان بیاورید. اگر مقدار سرمایه گذاری تان را تغییر ندهید، مقداری که هفته قبل تنظیم کرده اید برای هفته بعد در نظر گرفته می شود.

انتقال بازیکن شبکه استعدادیابی به بزرگسالان 20میلیون ریال هزینه برای شما به همراه دارد.

اطلاعات در مورد فعالیت های شبکه استعدادیابی تان را می توانید در منو "باشگاه من" زیر قسمت "باشگاه" پیدا کنید. در ضمن اینجا همان جایی است که شما مشخص می کنید چه مقدار پول می خواهید روی شبکه استعدادیابی سرمایه گذاری کنید، و جایی هست که بازیکنان تان را هر هقته به تیم بزرگسالان منتقل می کنید.

یک نظریه می گوید که توزیع هر مهارت در گرفتن بازیکن جوان به صورت تابع نمایی هست ( یا تابع پواسن، اگر دوست داریم تابع را به صورت گسسته در نظر بگیریم)، به صورتی که درجه شبکه روی پارامتر توزیع نمایی تاثیر می گذارد.

تئوری دیگری هست که می گوید وقتی شبکه استعدادیابی تان پایین تر از درجه "خوب" است دروازه بان بگیرید. دلیل این کار این است که از بین 7 مهارت موجود دروازه بانی تنها مهارت مرتبط به این پست هست. یک دروازه بان قابل قبول به فروش می رسد ولی یک بازیکن غیر دروازه بان با قدرت بدنی قابل قبول و 6 مهارت ضعیف، خیر !

لوله کش و گلف باز[edit]

در کمال تعجب، حتی شبکه استعدادیابی "عالی" نیز ممکن است هفته به هفته بازیکنان جوان ناامید کننده ای را ارائه کنند. بسیاری از مربیان درباره سرمایه گذاری شبکه استعدادیابی شان شکایت می کنند، و سطح بازیکنانی که از شبکه استعدادیابی بیرون می کشند را فقط اتلاف پول، وقت، تلاش و امیدهای خود می بینند. حتی بیشتر نتایج شبکه استعدادیابی با درجه "ناکافی" ( دروازه بان های 17 ساله یا بازیکنان چند مهارته استثنا هستند. ) معمولا به زمین های گلف یا بارهای محلی فرستاده می شوند تا بقیه عمرشان را مثل بازندگان تیره بخت بگذرانند. خوش شانس ترها در حالی که دنبال دخترهای بلوند هستند از همان بارها سر در می آورند.

به هر حال، همه ی خروجی های هتتریک مفت خورهای تنبل نیستند. خیلی از بازیکن های فجیع ،آینده ی اسفبار خودشان را پیش بینی کرده اند و خودشان را برای یک شغل دیگر آماده کرده اند. در این بازیکنان معمولا جمع برایند مهارت هایشان بیشتر از 40 نمی شود، و بیشتر مهارت هایشان (و نه همه آن) حداکثر اسفبار هستند. کاربران هتتریک، این بازیکنان را با شغل های دوم احتمالیشان – لوله کش ، نجار ، سیاست مدار، و غیره صدا می زنند.

آکادمی جوانان[edit]

استعدادیاب ها[edit]

استعدادیاب ها بازیکنان جدیدی برای تیم جوانان تان مهیا می کنند. حداکثر تعداد استعدادیاب ها 3 تا است. وقتی شما گزارش استعدادیاب را خواستار می شوید، آنها بازیکنانشان را تک تک به شما معرفی می کنند، و نکاتی را درباره هر بازیکن در اخیار شما قرار می دهند. برای هر بازیکن معرفی شده شما این انتخاب را دارید که او را قبول کنید یا ردش کنید به امید اینکه استعدادیاب های بعدی بازیکنان بهتری به شما معرفی می کنند. مواظب باشید، زمانی که یک بازیکن را رد کردید، به هیچ وجه نمی توانید او را پس بگیرید. شما مجبور نیستید که حتما 3 استعدادیاب داشته باشید. اگر کمتر از 3 استعدادیاب داشته باشید هزینه حقوق آنها کمتر خواهد بود، ولی شانس پیدا کردن یک استعداد خوب هم پایین می آید. هزینه 3 استعدادیاب با هزینه تیم جوانان قدیم یکسان است.

بچه های همسایه[edit]

تنها بعد از 11 هفته ( که 11 گزارش استعدادیاب می شود ) تیم جوانان تان کاملا با بازیکنان جوان خودتان پر می شود، تا آن موقع تیم جوانان تان با "بچه های همسایه" پر می شود. اینها بازیکنانی هستند که اکثرا بدون ظرفیت های قابل ملاحظه هستند.

لیگ جوانان[edit]

شما این امکان را دارید که به تیم جوانان تان اجازه بدهید تا در یک لیگ جوانان بازی کند، همراه با دوستان تان. می توانید این لیگ ها را خودتان بسازید و تعداد تیم هایی که می توانند در یک لیگ بازی کنند از 4 تا 16 تیم متغییر است. لیگ با حداکثر تعداد تیم در آن ( 12 و 16 تیمی) را فقط حامیان هتتریک می توانند بسازند، ولی تمام کاربران می توانند در آنها عضو شوند. لیگ ها را می توان خصوصی کرد، تا فقط تیم هایی که دعوت می شوند بتوانند عضو شوند. در ضمن شما میتوانید زمان دقیقی که می خواهید بازی ها برگزار شود را تا دقت 5 دقیقه مشخص کنید. شما هر هفته یک بازی لیگ انجام خواهید داد، و هر 3 هفته در میان این فرصت را دارید که یک بازی دوستانه داشته باشید.

تمرین در جوانان و پرموت بازیکنان[edit]

بازیکنان تیم جوانان هیچ حقوقی دریافت نمی کنند، ولی در مقابل مسابقات تیم جوانان هیچ سودی هم ندارد. تیم جوانان اساسا از تیم اول مستقل هست: چیزهایی مثل روحیه تیم و جمع کردن پرچم مستقل هستند، حداقل اگر هم وابسته باشند، به طور قطع و یقین نمی توان در مورد آن اظهار نظر کرد.

شما تنها بعد از گذشتن یک زمان معین می توانید بازیکن جوانتان را به تیم اول ارتقا بدهید، به این دلیل که آنها باید به حداقل سن 17 سال رسیده باشند و نیز یک فصل در تیم شما بوده باشند .احتمالا بهتر است تا صبر کنید تا بازیکن تان کاملا رشد پیدا کند، که ممکن است او سنش از 17 سال بیشتر هم بشود. ولی یک چنین بازیکنی مزیت هایی دارد: او را می توان در بیش از یک مهارت تمرین داد و او از متوسط خروجی های شبکه استعدادیابی فعلی بهتر خواهد بود. در طرف مقابل شما همچین بازیکنی را هر هفته نخواهید گرفت. واین یعنی در طولانی مدت بازیکنان کمتری خواهید داشت ولی متوسط مهارت هایشان بهتر خواهد بود. بازیکنان در تیم جوانان یک سقف برای ظرفیت هایشان در یک مهارت خاص دارند: در یک زمان معین بازیکن دیگر پیشرفت نخواهد کرد، به این خاطر که او هر انچه که درباره آن مهارت باید یاد بگیرد را یاد گرفته. چون شما نمی توانید مهارت یک بازیکن تیم جوانان را ببینید، باید به عملکرد او دقت کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید که باید روند تمرینات روی مهارت مورد نظر را متوقف کنید یا نه.

خرید و فروش بازیکنانی که که در تیم جوانان هستند امکان پذیر نیست، هم چنین نقل و انتقالات بین تیم جوانان و تیم اول مثل ترافیک یک طرفه است، یعنی شما نمی توانید هیچ یک از بازیکن تیم اولتان را در تیم جوانان قرار دهید. نوع تمرین بازیکنان تیم جوانان شما مستقل از تمرین تیم اولتان است. همانند بازیکنان بزرگسال، بازیکنان جوانان نیز ممکن است مصدوم شوند یا کارت بگیرند.

استفاده از هر دو سیستم به طور همزمان[edit]

در گذشته این امکان وجود داشت که بتوان هر دو سیستم را به صورت همزمان به کار برد. هر هفته می توانستید بگذارید استعدادیاب هایتان دنبال بازیکن برای تیم جوانانتان بگردند ( سیستم جدید ) یا اینکه یک بازیکن از شبکه استعدادیابی برای تیم اول بیرون بکشید. ( سیستم قدیمی ). جدا از این شما می توانستید یک بازیکن از تیم جوانانتان ( سیستم جدید ) پروموت کنید، حداقل وقتی که زمان زیادی را در تیم سپری کرده باشد. فقط امکان داشت که یک بازیکن در هر هفته از تیم جوانان بیرون بکشید. اینکه کدام سیستم را انتخاب کنید می توانست هفته به هفته تغییر کند، و با بیرون کشیدن یک بازیکن در یکی از دو سیستم تعیین می شد. و این یعنی اینکه شما مجبور به انتخاب فقط یکی از آنها نبودید.

از تاریخ 1/9/2008 کاربران جایز به استفاده از فقط یکی از این دو سیستم هستند. اگر شما روی سیستم قدیمی سرمایه گذاری کنید نمیتوانید تیم جوانان باز کنید و بالعکس.

هم چنین ببینید[edit]

لینک های خارجی[edit]