Cs/Juniorka
INTERWIKI |
---|
· Български · Česky · English · Español · Français · Italiano · Magyar · Nederlands · Русский · Рersian ·
Mladí hráči
Do svého hlavního týmu můžeš získat nové mladé hráče dvěma způsoby:
- Vyžádat si do týmu mladého hráče od manažera juniorského týmu.
- Založit a sám vést dorosteneckou akademii, hledat talenty a rozvíjet je. Hrát zápasy proti ostatním dorosteneckým týmům v soukromých nebo veřejných ligách a případně povolat talentované hráče do hlavního týmu.
Financování juniorského týmu řízeného manažerem je jednoduchá a efektivní cesta, jak získat nové hráče. Osobní dohled nad vlastní dorosteneckou akademií je náročnější, ale také to může být o mnoho zábavnější.
Můžeš platit oba systémy a nechat si na výběr, kterou možnost v daném týdnu použiješ, ale každý týden můžeš získat pouze jednoho nového hráče. Buď získáš nového hráče přímo do seniorského týmu, nebo najdeš nového hráče pro svou akademii.
Juniorský tým
Každý týden můžeš získat hráče povoláním mladíka z juniorského týmu. Čím vyšší je kvalita juniorského týmu, tím vyšší je i šance, že junior prorazí. Jediné, co můžeš u povolávaného hráče ovlivnit, je to, zda se bude jednat o brankáře nebo hráče do pole. Nepočítej s tím, že každý týden povoláš skvělého hráče. Většina povolaných hráčů se ve tvém týmu ani neohřeje. Pokud se jich během sezony pár ve tvém týmu uchytí, můžeš být spokojen, podobně to přeci chodí i ve skutečnosti!
Většina klubů investuje hodně peněz do svého juniorského týmu, ale jsou i takové, které do něj investují málo nebo neinvestují vůbec a místo toho se posilují nákupy hráčů na přestupovém trhu. Pokud se rozhodneš investovat do juniorského týmu, připrav se na to, že chvíli potrvá, než se začne tato investice vyplácet a budeš povolávat trochu schopné hráče. Asi nebude mít velký smysl povolávat hráče z juniorského týmu, pokud je jeho úroveň např. "tristní".
Každý týden můžeš věnovat na rozvoj juniorského týmu velký (800 000 Kč), střední (400 000 Kč), nebo malý (200 000 Kč) finanční obnos. Častější přispívání menšími částkami je efektivnější než několik jednorázových velkých příspěvků. Jinak řečeno, je rozumné stanovit si dlouhodobý plán - pokud chceš v budoucnu věnovat na rozvoj juniorského týmu velké finanční prostředky, lze s pomocí velkých investic rychle dosáhnout kýženého výsledku. Pokud chceš získat slušnou úroveň juniorského týmu, aniž bys na to vynaložil hodně peněz, investuj pravidelně každý týden menší částku. Samotná údržba juniorského týmu nevyžaduje další výdaje, ale pokud nezajistíš pravidelné financování, jeho úroveň velice rychle spadne. Jestliže k tomu dojde, bude návrat na vyšší úroveň opět trvat poměrně dlouho.
Hráče z juniorského týmu můžeš povolávat jen jednou za týden. Pokud nezměníš výši investice do juniorského týmu, budeš následující týden investovat tolik jako v předchozím týdnu.
Za povolání hráče z juniorského týmu je poplatek 80 000 Kč.
Informace o tvém juniorském týmu se nachází v nabídce "Tvůj tým" pod položkou "Klub". Na tomto místě rovněž můžeš nastavit výši investic a každý týden povolat juniora.
Dorostenecká akademie
Mít dorosteneckou akademii znamená, že přebíráš přímou kontrolu nad svým juniorským týmem. Najímáš skauty, určuješ, co se bude trénovat, a rozhoduješ o herních formacích a taktice v zápasech. Tvůj dorostenecký tým bude bojovat v lize, kterou si vybereš. Například můžeš hrát v lize společně s kamarády nebo kolegy z práce. Tví dorostenci mohou také sem tam hrát přátelská utkání proti ostatním dorostencům z celého světa.
Spuštění dorostenecké akademie
Dorosteneckou akademii aktivuješ na stránce "Klub" v menu "Tvůj tým". V dorostu je po aktivaci automaticky trenér a jeden skaut. Dostaneš také nějaké mladé hráče do začátku, aby mohl tým hned začít hrát zápasy. Tito hráči jsou ale jednoduše chlapci z místní školy a těžko budou talentovaní.
Dorostenecká liga
Tvůj dorostenecký tým se připojí do tebou vybrané ligy, nebo si vytvoříš ligu vlastní. Liga může mít 4, 6, 8, 12 nebo 16 týmů a může být soukromá (zakladatel ligy zve ostatní), nebo veřejná (připojit se může kdokoliv). Založit soukromou ligu a ligu pro 12/16 týmů může pouze Fanoušek Hattricku. Zakladatel ligy rovněž může zvolit, kdy se budou ligové zápasy hrát. Jakmile se liga zaplní týmy, automaticky se začne hrát.
Skauti
Jakmile si aktivuješ dorosteneckou akademii, dostaneš okamžitě svého skauta. Vybereš si, ve kterém regionu má vyhledávat talenty. Také po něm můžeš chtít, aby vyhledával určité typy hráčů. Pokud necháš skauta vyhledávat hráče na konkrétní post (například krajního záložníka), většinou ti skutečně hráče na tento post nabídne. Úroveň těchto hráčů ale bude obecně nižší, než kdyby skaut hledal libovolný typ hráče. Na druhou stranu je zde však vyšší šance, že takový hráč bude velice talentovaný.
Můžeš také najmout další skauty, když budeš chtít, ale nemůžeš jich mít víc než tři (a musíš mít aspoň jednoho). Každý skaut se ti pokusí, pokud mu zavoláš, nabídnout jednoho hráče týdně. Pokud ale budou tvé požadavky příliš náročné, je možné, že ti nebude mít co nabídnout.
Pokud máš více skautů, můžeš využít nabídky druhého (a samozřejmě případně i třetího), pokud dostal předchozí skaut na svou nabídku zápornou odpověď. Ale pamatuj si, že pokud první nabídku odmítneš, nebudeš už moci své rozhodnutí vrátit zpátky. Jakmile jednou nabídku odmítneš, je to konečné rozhodnutí.
Hráči
Tvoje dorostenecká akademie se může v jednom okamžiku starat maximálně o 16 hráčů. Hráči přicházející do tvé akademie budou mít 15-17 let. Neuvidíš jejich dovednosti a charakterové vlastnosti, jako je tomu u seniorských hráčů. Když o nich chceš zjistit více, musíš je zkoušet na různých postech na hřišti, kde hrají nejlépe. Pomůže ti hodnocení výkonu pomocí hvězdiček, komentář skauta a poznámky trenéra ze zápasu. Další pomůckou ti bude zápis z průběhu utkání.
Zápasy
Jednou za týden mají dorostenci příležitost sehrát zápas v rámci dorostenecké ligy, v každém třetím týdnu pak navíc přátelské utkání. Pokyny k utkání, včetně taktiky, je potřeba zadat s předstihem, úplně stejně jako u hlavního týmu.
Trénink
Mladí hráči jsou všeobecně velmi učenliví, v závislosti na svém charakteru. Mohou se zaměřit na dva druhy tréninku zároveň - hlavní a vedlejší. Hlavní trénink má pochopitelně větší účinek než vedlejší. Můžeš také zvolit stejný druh tréninku (např. bránění) jako hlavní i vedlejší, ovšem celkový tréninkový přínos je vyšší v případě, že se zvolené typy tréninku liší.
Pozice, na které hráči v týdnu hráli, je pro trénink mladíků stejně důležitá jako u dospělých hráčů. Hráči v dorostu navíc získávají trénink ze všech odehraných zápasů v daném týdnu (mohou trénovat dvakrát). Tréninkový efekt z přátelských zápasů je nižší než ze zápasů dorostenecké ligy. Druhý den po každém zápase ti tvůj trenér podá hlášení, ve kterém nalezneš mnoho vodítek, podle kterých si můžeš udělat lepší představu o vývoji hráčů.
Přeřazení hráče do hlavního týmu
Přestup z dorostu do seniorského týmu je pro každého mladého hráče obtížný krok, protože chce o svých kvalitách přesvědčit trenéra, ostatní hráče i diváky. Někteří hráči tento tlak nejsou schopni zvládnout - zvlášť pokud jsou ještě hodně mladí nebo nemají tu správnou povahu, díky tomu pak nedosáhnou svého plného potenciálu.
Hráče dorostu můžeš přeřadit do seniorského týmu pouze v případě, že již dosáhl 17 let věku a byl v akademii aspoň po dobu jedné sezóny. Zároveň je potřeba hráče přeřadit před jejich 19. narozeninami, jinak si zvolí jinou životní dráhu.
Náklady
Provozování akademie s jedním skautem přijde na 400 000 Kč týdně, každý skaut navíc si řekne týdně o dalších 200 000 Kč. Akademie nemá žádné specialisty, vše zajišťují rodiče hráčů (dopravu, léčbu zranění) - a dělají to zdarma. Dorost ovšem zároveň nemá žádné příjmy. Jedinými diváky jsou obvykle právě rodiče a kamarádi hráčů.
Přeřazení hráče z dorostu do hlavního týmu vyjde na 80 000 Kč. Mimo těchto poplatků je už potřeba platit pouze cenu letenek, pokud vyšleš svého skauta hledat hráče do jiného regionu.