Sk/Taktiky

From Hattrick

Úvod[edit]

Existuje päť individuálnych typov taktík v Hattricku, zoznam i s krátkym vysvetlením sa nachádza nižšie. Viac informácií nájdete na individuálnych stránkach jednotlivých taktík. Účinnosť každej taktiky (okrem kreatívnej hry) závisí od určitých skillov Tvojich hráčov. Taktiež, každá z taktík má svoje nevýhody, na ktoré by si mal prihliadať, keď ich používaš.

Protiútoky[edit]

Protiútoky je taktika, keď sa vzdávaš prevahy v zálohe, aby si sa pokúsil streliť góly protiútokmi. Taktika môže byť veľmi účinná, ak používaš vhodný tím. Väčšinou ju hrávajú tréneri bránenia, ktorí majú veľmi silnú obranu, ale slabú zálohu. Nevýhodou tejto taktiky je, že strácaš 7 % z kapacity svojej zálohy. Šancu na úspech ti zaručí skalopevná obrana a potom, dostatočne silný útok na strelenie gólu zo šancí, ktoré budú vytvorené.

Pressing[edit]

Pressing znamená, že sa všetci tvoji hráči budú snažiť o nátlak na svojich súperov. Tiež sa budú o trochu viac snažiť eliminovať súperove útoky, než tvoriť svoje vlastné. Výsledkom je, že celkové množstvo možných šancí v zápase je pre obe mužstvá zredukované. Keď používaš túto taktiku, tvoji hráči (okrem brankára) potrebujú vysokú schopnosť bránenia a kondíciu.

Útok stredom[edit]

Pri použití AIM (útok stredom), sa tvoj tím snaží spraviť viac útokov cez stred ihriska, na úkor útokov po krídlach. nými slovami, vymeníš útoky po krídlach za útoky stredom. Získaš jeden útok stredom za každý útok po krídlach, takže celkové množstvo útokov sa nezmení. Nevýhodou tejto taktiky je, že tvoja obrana na krídlach sa čiastočne zhorší.

Útok po krídlach[edit]

Táto taktika funguje rovnako ako AIM, iba obrátene, čiže dostaneš viac útokov po krídlach. Podobne ako pri AIM, nevýhodou je, že to oslabuje tvoju stredovú obranu.

Kreatívna hra[edit]

Keď použiješ taktiku Kreatívna hra, existuje väčšia pravdepodobnosť, že sa vyskytnú špeciálne šance na oboch stranách, či už pozitívne alebo negatívne. Ak hrajú kreatívne oba tímy, pravdepodobnosť výskytu špeciálnej šance je ešte väčšia. Negatívom tejto taktiky je, že sa tímy budú menej zameriavať na obranu a preto stratia časť svojich defenzívnych schopností. Kreatívna hra bude pravdepodobne vhodná najviac pre tímy optimalizované pre túto taktiku (napríklad tímy s množstvom hráčov so špecialitami).

Externé odkazy[edit]