Fa/Training

From Hattrick


نکته مهم: سرعت تمرینات از زمان شروع فصل 43 افزایش یافته است. (مقاله تمرین سریع تر در فصل اینده را ببینید). تحقیقات عمیق تر در باره تمرینات در مراحل ابتدایی هست بنابر این اطلاعات باید تغییر کنند. لطفا زمانی که از این اطلاعات استفاده می کنید این مسئله را در به خاطر داشته باشید..


اهمیت تمرینات[edit]

تمرینات یکی از مهمترین جنبه های موفقیت تیم در هت تریک هست. با تمرکز بر تمرین فقط یک مهارت(مثلا فقط گلزنی) برای چند فصل ، یک تیم میتواند بازیکنان جوان با مهارت های متوسط بگیرد و تا زمانی که به یک ابرستاره تبدیل شوند تمرین شان بدهد و میتواند با فروش آنها سود خوبی ببرد یا اینکه در تیم نگه شان دارد تا به تقویت تیم کمک کنند و تیم صعود کند.

ولی این فقط یک طرف سکه هست. هر نوع تمرینی مزایا و معایب خودش را دارد. برای مثال کسی که بازیسازی تمرین میدهد نمی تواند بازیکن هاش را در مراحل بالای جام حذفی به خوبی تمرین بدهد و کسی که دروازه بانی تمرین میدهد به یک ترکیب خاص محدود نیست.

انتخاب بازیکن تمرینی[edit]

انتخاب بازیکنان صحیح برای تمرین دادن نیاز به رعایت تعادل دارد. چهار عامل باید مدنظر قرار بگیرند:

 • مهارت اصلی گلزنی، دفاع ،بازیسازی، بازی در کنار، گلزنی
 • سن
 • مهارت های فرعی مربوط به مهارت اصلی
 • قیمت

از بازیکنان تمرینی که حداقل سطح مهارت اصلی آنها "قابل قبول" نباشد نمی شود بهره زیادی برد. برای تیم های تازه وارد بازیکنان 17 ساله با مهارت اصلی "قابل قبول" باید مدنظر قرار بگیرند. تمرین دادن بازیکنی که مهارت اصلی حداقل "خوب" یا "قابل قبول" دارد به سودمندی تمرین دهی بازیکنانی با مهارت بالاتر نیست ولی در عوض بازیکنانی که مهارت پایین تری دارند بطور قابل توجهی برای خرید ارزانتر هستند.

برای ایده گرفتن در مورد سود و هزینه از انواع مختلف افزایش مهارت اینجا را ببینید

HAM Transfer Price Evaluation.

با افزایش سن بازیکنان قیمت آنها کاهش پیدا می کند بنابراین خرید بازیکنان کمی مسن تر مثلا 18 یا 19 سال اغلب عاقلانه است.

هرچه مهارتهای فرعی بهتر باشد شما برای خرید بازیکن تمرینی پول بیشتری پرداخت خواهید کرد ولی در آخر قیمت فروش نیز بیشتر خواهد بود.

انواع تمرین[edit]

مطلب زیر در نتیجه تجربیات و یا تحقیقاتی که کاربران هتتریک انجام داده اند به دست آمده است- که این یعنی صحت و دقت آن به وسیله منابع رسمی سایت تایید نشده است و در نتیجه آنها لزوما واقعیت های بازی را منعکس نمی کنند. لطفا این را در نظر داشته باشید

در هت تریک تمرینات هفته ای یکبار انجام میشود. معمولا بازیکنانی که در پست های خاصی بازی می کنند بسته به مهارتی که تمرین می دهید کاملا تمرین میبیند . برای مثال اگر مهاجم تمرین میدهید فقط بازیکنانی که در پست مهاجم در دو بازی هفته اخیر بازی کرده اند تمرین می بینند. 11 نوع تمرین وجود دارد. هر کدام پتانسیل خاص خود را برای سود دهی و تقویت تیم شما دارند. عموما تمریناتی که روی یکی از مهارت های اصلی مثل دروازه بانی، دفاع، بازی سازی، بازی درکنار، و گلزنی متمرکز هستند محبوب ترین انواع تمرین هستند.

برای اینکه بیشترین تعداد بازیکنان در هر هفته تمرین ببینند بسیار مهم هست که بازی دوستانه ترتیب بدید و بازیکنان تمرینی که در بازی لیگ آن هفته بازی نکرده اند را در بازی دوستانه بازی بدهید.

Training.JPG

عوامل اثربخشی تمرین[edit]

شدت تمرین[edit]

بیشتر مدیرانی موافق هستند که بهترین حالت تمرین با شدت 100% است. فایده آن کاملا واضح است که مهارت ها سریعتر رشد می کنند و همچنین فرم بازیکنان بهتر خواهد بود.

متاسفانه شانس مصدومیت هم بیشتر خواهد شد.

اثر تمرین قدرت بدنی[edit]

مقداری از تمرین که به قدرت بدنی تخصیص می دهید از شدت تمرین هر هفته کم می کند. باید با متعادل کردن مقدار تمرین قدرت بدنی به سطح مورد نظر برای تیم تان برسید.

اثر مربی[edit]

برای رسیدن به سرعت تمرین بهینه ، به مربی با مهارت تمرین دهی خوب نیاز دارد

سطح مربیگری کمتر از آن ،مدت تمرین را افزایش می دهد. یک قانون عمومی این هست که به ازای هر لول کمتر از خوب یک هفته تمرین بیشتر طول می کشد. البته این قانون برای انواع تمریناتی که سرعت بیشتری دارند خیلی دقیق نیست.

مربی با سطح تمرین دهی عالی مقدار کمی تندتر از مربی خوب تمرین میدهد که حدودا نیم هفته است ولی معمولا خیلی گران قیمت است تا اینکه در بلند مدت سودمند باشد.

اثر سن بازیکن[edit]

بازیکنان جوان بسیار سریع تر از بازیکنان مسن تمرین می بینند. برای رسیدن به مدت تمرین بهینه، بسیاری از مدیران ترجیح می دهند بازیکنان تمرینی بین 17 تا 20 سال داشته باشند ، سن 17 و 18 بهترین سنین برای شروع تمرینات هستند. باشگاه ها در لیگ های دسته بالاتر ممکن است ترجیح دهند بازیکنان مسن تر را در سطح مهارت های بالاتر تمرین بدهند تا بتوانند هم در لیگ و هم در جام حذفی رقابت کنند.

بازیکنان مسن تر کند تر تمرین می بینند و یک قانون این هست که به ازای هر سال بیشتر از سن 17 تمرینات یک هفته و نیم بیشتر طول می کشند. دقیق تر میشود گفت تمرینات به ازای هر سال بیشتر حدود 4% کند تر می شوند.

زمانی که بازیکن به سن 27 سال میرسد مهارت هایش ممکن است شروع به کاهش بکنند. این فرآیند مستمر رخ نمی دهد و هیچ تضمینی نیست که اصلا اتفاق بیافتد. معمولا کاهش های کم برای بازیکنان حدود 30 سال رخ می دهد و برای بازیکنان حدود 35 سال خیلی بیشتر هست. به دلایلی این کاهش در مهارت همیشه دوشنبه ها اتفاق می افتد. با مسن تر شدن بازیکنان حفظ مهارت سخت تر می شود بصورتی که گلزنی سخت ترین و دروازه بانی آسان ترین مهارت برای حفظ کردن می باشند.

اثر کمک مربی ها[edit]

کمک مربی ها به رشد تمرینات کمک می کنند. هر تیم میتواند فقط 10 عدد از هر نوع کارمندی را داشته باشد. همیشه به نفع تیم نیست که بیشترین تعداد ممکن دستیار را استخدام کند. اثر هر دستیار اضافی بسیار کاهش میابد. اثر هر کمک اضافه به احتمال زیاداز جذر پیروی می کند.

حالت دیگه این هست که گفته میشود هر کمک مربی اضافه 50% قبلی تاثیر داره. در این حالت تاثیری که می گیرید به اینصورت خواهد بود.

 • 1 = 100%
 • 2 = 50%
 • 3 = 25%
 • 4 = 12.5%
 • 5 = 6.25%
 • 6 = 3.125%
 • 7 = 1.5625%
 • 8 = 0.78125%
 • 9 = 0.390625%
 • 10 = 0.1953125%

باشگاه های تازه وارد و باشگاههایی که مشکل مالی دارند باید سعی کنند که صرفه جویی داشته باشند.

 • برا ی اطلاعات بیشتر قسمت کارمندان را ببینید.

ازدست رفتن تمرینات[edit]

مقاله ی اصلی:از دست رفتن تمرین

اخیرا ( بعد از تغییرات در فصل 43) تنها راهی که باعث از دست رفتن تمرین میشود شانه خالی کردن ( نچیدن ترکیب ) در مسابقات هفته هست.

چه موقع بفروشیم[edit]

مطلب زیر در نتیجه تجربیات و یا تحقیقاتی که کاربران هتتریک انجام داده اند به دست آمده است- که این یعنی صحت و دقت آن به وسیله منابع رسمی سایت تایید نشده است و در نتیجه آنها لزوما واقعیت های بازی را منعکس نمی کنند. لطفا این را در نظر داشته باشید


در بیشتر موارد ، فروش بازیکنان تمرینی در سن 21 سال بهترین روش برای کسب بیشترین سود هست. زمانی که بازیکن 21 ساله میشود سرعت پیشرفت در تمرینات بطور قابل توجهی نسبت به بازیکنان جوان تر کمتر می شود.

برای بازیکنان خاصی با مهارت بالا مخصوصا بازیکنان تیم های ملی تمرینات بیشتر از این هم می تواند ادامه پیدا کند ولی عموما سود حاصل بعد از سن 21 سال کاهش پیدا می کند.

تمرین بیش از حد بازیکن سودی ندارد و در طولانی مدت ، بازیکن را به خاطر حقوق بسیار زیادش غیر قابل تحمل می کند. کاهش اخیر قیمت ها در بازار هم باعث شده فروش بازیکن بعد از 21 سال سودمند نباشد.

تمرینات پیشرفته[edit]

 • تجارت مهارت

اساسا مربوط می شود به خرید بازیکنانی که تصور می شود نزدیک به پیشرفت (بصورت ایده آل بعد از یک یا دو هفته) هستند به این صورت از عدم توانایی بازار در ارزش گذاری بازیکنان که تا حدی تمرین دیده اند سود می برید. این روش برای هر مهارتی غیر از دروازه بانی به خاطر رابطه نامشخص برآیند مهارتها با مهارتهای بازیکن دشوار است.

 • تمرینات راند خواری

تا فصل 34 جهانی هر بازیکنی که در تیم بود حداقل به اندازه کمی از تمرینات بهره می برد حتی اگر اصلا بازی نمی کرد. خیلی تیم ها از این طریق تعداد زیادی بازیکن (تا 50 تا) می خریدند و صبر می کردند تا بعد از چند هفته بدون این که کاری کنند مهارت شان افزایش پیدا کند وسود ببرند. ولی از فصل 35 هر بازیکن نیاز دارد که حداقل یک بازی در هفته انجام دهد تا حداقل تمرینات را دریافت کند که این خیلی در کاهش سود دهی این روش تاثیر داشت


ولی هدف (این نوع تمرینات ) به حداکثر رساندن سود مبنایی است که می توانست باعث بهینه شدن تیم در طول زمان نشود. بعضی کاربران عقیده دارند که بهتر است بازیکنان را خودتان پرورش دهید و از لیگ ها صعود کنید تا اینکه هدف های اقتصادی را بهبود ببخشید. در نهایت این یک بازی مدیریت فوتبال است!

دستور تمرین انفرادی[edit]

در تاریخ سوم جولای سال 2008 هت تریک اعلام کرد که دستور تمرینات انفرادی در دسترس قرار گرفته است. این بدین معنی است که می توان تا 3 بازیکن را از تمرین دیدن( به غیر از تمرین قدرت بدنی) در اثر بازی کردن محروم کرد. نکته اصلی این قابلیت جلو گیری از پرداخت حقوق اضافی به بازیکنانی هست که به مهارت خیلی بالایی رسیده اند. شما متوانید از صفحه تمرینات از این قابلیت استفاده کند.


تمرین انفرادی در آکادمی جوانان معنی خیلی متفاوتی دارد. اگر تمرین انفرادی را انتخاب کنید هر بازیکن بصورت تصادفی یکی از مهارت های مربوطش کمی پیشرفت می کند. برای مثال دروازه بان ، دفاع و دروازه بانی ویا ضربه ایستگاهیش افزایش پیدا می کند در صورتی که هافبک ،بازیسازی ، پاس، دفاع و یا ضربه ایستگاهیش افزایش پیدا می کند. صاحب تیم هیچ کنترلی روی انتخاب مهارت ندارد وممکن است مهارتی که قبلا به حداکثر رسیده انتخاب بشود که در نتیجه بازیکن تمرینی نمی بیند. تمرین انفرادی به خاطر این عامل تصادفی و سرعت پیشرفت بسیار پایینش کمتر انتخاب می شود.

هم چنین ببینید[edit]

HTs_on_Global/Training

لینک های خارجی[edit]