Fa/Coach

From Hattrick

مربی نقش بسیار مهمی در هت تریک دارد. مسئولیت تمرین و مدیریت تیم در جریان بازی با مربی است و با مهارتهای ویژه خود به بازیکنان داخل و بیرون از زمین تیم، روحیه می بخشد و می تواند در مسابقات بازی کند. درحالی که همه تیمهای جدید ، مربی ابتدایی وبرابر با سطح مهارت تمرین دهندگی (ضعیف)دریافت می کنند و در بیشتر اوقات مربی باید تغییر کند.

توانایی های یک مربی[edit]

انواع مربی[edit]

سه نوع مختلف مربی وجود دارد. " مربی با تفکر تهاجمی" ، "مربی با تفکر تدافعی" و "مربی با تفکر معمولی" که بر عملکرد تیم ،تنها در جریان مسابقه تاثیر دارد. نوع مربی تا حدود زیادی به نوع تمرین تیم بستگی دارد.برای اطلاعات بیشتر تاکتیک های مربیان را مشاهده کنید.

  • مربی با تفکر تهاجمی -- میل به حمله- افزایش عملکرد حمله – آنها تیم را به سوی بازی تهاجمی برمی انگیزنند.
  • مربی با تفکر تدافعی -- میل به دفاع – افزایش عملکرد دفاع – این اعتقاد وجود دارد که تاثیر مربیان دفاعی از تهاجمی بیشتر است. این بخش ناشی از افزایشی است که در هت تریک ورژن 6.5 صورت گرفته است..
  • مربی با تفکر معمولی – ویژگی خاصی ندارند و عملکرد دفاع و حمله را به یک مقدار بالا می برند.

مهارت تمرین دهی[edit]

یک مربی مستعد با مهارت تمرین دهندگی بالا راه درست تمرین دهی را می داند و بازیکنان جوان می توانند سریعتر در مهارتهایشان رشد کنند. بالاترین حد مهارت تمرین دهندگی عالی است.

This is an extract from the Hattrick rules, Chapter 7
تاثیر تمرین زمانی که مربی خوبی دارید بیشتر از زمانی است که مربی بدی دارید. دستیاران مربی تاثیر تمرین را زیاد میکنند


قدرت رهبری[edit]

قدرت رهبری مربی برچگونگی سرعت تغییرات روحیه تیم تاثیر می گذارد. اگر روحیه تیم پایین باشد مربی با قدرت رهبری خوب می تواند باعث افزایش میزان رشد مجدد آن شود و اگر روحیه تیم بالا باشد او سطح زوال روحیه را کاهش خواهد داد. در هنگام انتخاب نگرش تیمی، قدرت رهبری مربی می تواند تاثیر زیادی در نحوه ی انتخاب نگرش مناسب داشته باشد. در حالی قدرت رهبری مربی بر روی میزان کاهش و یا افزایش روحیه ی تیم بعد از انتخاب نگرش های مختلف تاثیری ندارد، یک رهبر خوب می تواند در حفظ روحیه بالا بعد از انجام بازی دست گرمی کمک کرده و یا پس از افت روحیه بعد از انجام بازی فصل به شما کمک کند تا روحیه ی خود را سریعتر به حد متعادل روحیه، یعنی سطح خونسرد (4.5)، برسانید. بنابراین اگر مربی قدرت رهبری پایینی دارد انتخاب نگرش های بازی دست گرمی و بازی فصل انتخاب جالبی نخواهند بود؛ اما زمانی که قدرت رهبری مربی بالا باشد، آن تیم می تواند با انتخاب بازی دست گرمی در بازی های زیادی، سود زیادی از روحیه ی بالای تیمش ببرد.

تغییر سرمربی[edit]

اگر سرمربی مناسبی ندارید میتوانید مربی جدیدی استخدام کنید برای این کار 2 روش وجود دارد:

استخدام مربی خارج از باشگاه[edit]

این بدان معنی است که شما میتوانید از بیرون تیم یک مربی را به خدمت بگیرید. در ابتدا باید مشخص کنید که نوع تمرین دهندگی و قدرت رهبری چه مقدار باشد.(تفکرات تهاجمی،تدافعی و معمولی) زمانی که میخواهید مربی خارج از تیم استخدام کنید

هر ترکیبی از قدرت رهبری/ مهارت تمرین دهنده قیمت جداگانه ای دارد. با امضای قرارداد با مربی در فهرست تان ،او از دسته پنهان مربی های بیکار برای کار برمی خیزد.

تبدیل بازیکن به سرمربی[edit]

تبدیل بازیکن به سرمربی از استخدام مربی از خارج از تیم هزینه کمتری دارد مشروط بر اینکه شما بازیکنی با توانایی های مربیگری داشته باشید.


این کار چند شرط دارد:

  • تجربه یک بازیکن تعیین کننده مهارت تمرین دهندگی بازیکن است.
  • هر چه تجربه بازیکن بالاتر باشد هزینه تبدیل او به مربی کمتر خواهد بود

قدرت رهبری بازیکنان ثابت است (از ابتدا مشخص است) و شما هزینه ای بابت قدرت رهبری نخواهید داد. بنابراین اگر بازیکنی با قدرت رهبری بالا و تجربه بالا دارید او برگ برنده تیم شما خواهد بود. بازیکنی که به مربی تبدیل میشود بصورت اتوماتیک مصدومیتش برطرف می گردد و میتواند بازی کند.

برای جلوگیری از تجارت روزانه و تبدیل سریع یک بازیکن باید 16 هفته در تیم حضور داشته باشد تا به مربیگری ارتقا پیدا کند. بنابراین خرید یک بازیکن به قصد تبدیل کردن به مربی نیاز به برنامه ریزی دارد.

تغییر مربی[edit]

وقتی سرمربی جدیدی استخدام میکنید کار سرمربی قبلی به پایان میرسد . می توانید او را اخراج کنید و به هیچ عنوان مربی قبلی نمی تواند دوباره مربی شود (این حرف از لحاظ فنی اشتباه است، چون این مربی می تواند در آینده به عنوان مربی برای تیم های دیگر کار کند، اما تنها پس از اخراج از تیم قبلی). دلیل جلوگیری از فروش مربیان قدیمی، جلوگیری از تجارت روزانه انها می باشد.

برای بررسی وضعیت مربی اینده تان، لینک های مفید زیر است:

سطوح مربیگری[edit]

همه مربیانی که در یک سطح قرار دارند با هم برابرند بطور مثال وقتی سرمربی با مهارت قابل قبول انتخاب میکنید این مربی به اندازه "متوسط قابل قبول" است و هیچگاه به اندازه " قابل قبول کم" و یا "قابل قبول بالا" نخواهند بود

با این حال ،افزایش عملکرد مربیان بین سطوح است هم مانند با مهارت بازیکنان و بصورت خطی نیست بطوریکه فاصله بین یک مربی خوب و عالی کمتر از فاصله بین یک مربی قابل قبول و خوب در تمرین دهی است. بنابراین یک مربی در سطح بالا(مثلا عالی) همیشه نمیتواند گزینه خوبی باشد.

مربی با مهارت تمرین دهی خوب گزینه مناسبی ومقرون به صرفه ای برای اکثر مدیران است و مربی قابل قبول با قدرت رهبری ناچیز برای مربیان جدید توصیه میشود

افت[edit]

مهارت مربی به مرور کاهش می یابد این افت پس از گذشت یک فصل آغاز میشود. برای مثال زمانی که مربی جدید وارد تیم میشود با انرژی زیادی کار میکند اما زمانی که سابقه او بالا میرود از این اشتیاق کاسته میشود.

افت مربی بسیار کند و ابتدا بر روی مهارتهای او به عنوان بازیکن اثر میکند مانند (بازی سازی، گلزنی و ...) ، سپس در قدرت رهبری و در نهایت مهارت تمرین دهی او اثر میکند . اگرچه می تواند این فرایند 10 فصل طول بکشد تا کامل شود و شما قبل از آن مربی خوب دیگری می خواهید .

مربی جدید باید هم مهارت تمرین دهی و هم قدرت رهبری داشته باشد اما بیشتر به نظر شما بر میگردد که از تیمتان چه میخواهید

  • اگر میخواهید بازیکنان را در دراز مدت تمرین دهید باید مربی با مهارت تمرین دهی بالا و قدرت رهبری پایین داشته باشید
  • اگر شما میخواهید به تجارت روزانه بپردازید باید مربی بامهارت تمرین دهی پایین و قدرت رهبری بالا داشته باشید

هم چنین ببینید[edit]