Sk/Priateľské zápasy

From Hattrick

Všeobecne

Priateľské zápasy sú skvelou príležitosťou ako poskytnúť hráčom kompletný tréning. Je to tiež dobrá cesta pre vyskúšanie novej taktiky. Priateľské zápasy je možné využiť na prácu s B tímom, ale aj k rýchlejšiemu zvýšeniu trénovaných vlastností.

Hracie časy priateľských zápasov

Priateľské zápasy sa hrajú vždy uprostred týždňa v rovnakom čase ako pohárové zápasy. Z toho vyplýva, že nie je možné hrať priateľský zápas a slovenský pohár v jednom rovnakom týždni.

Existujú dva typy prípravných priateľských zápasov: normálny a s pohárovými pravidlami. Ak priateľský zápas s pohárovými pravidlami skončí nerozhodne, nasleduje predĺženie, prípadne sa zápas rozhodne pokutovými kopmi. Priateľské zápasy s pohárovými pravidlami spravidla lákajú viac divákov ako tie s bežnými pravidlami.

Ako dohodnúť priateľský zápas

Popíšme si spôsob, ako si dohodnúť priateľský zápas; vyber a nájdi si tím proti ktorému chceš hrať. Ak toto mužstvo už nehrá národný pohár alebo už nemá dohodnutý priateľský zápas, môžeš ho vyzvať. Ale možeš vyzvať súčasne maximálne len 25 tímov. Vo chvíli, keď tvoj budúci súper prijme výzvu, je zápas dohodnutý. Potom je možné pre tento zápas nastaviť súpisku.

Môžeš si skontrolovať, koho si vyzval alebo kto vyzval teba v odkaze "Výzvy" v hlavnom menu tímu.

Návštevnosť v priateľských zápasoch je pochopiteľne výrazne nižšia ako v zápasoch súťažných. Sebadôvera a nálada v tíme nie sú výsledkom priateľského zápasu ovplyvnené, tak ako ani nálada fanúšikov. Hráči sa môžu tak ako v každom zápase zraniť - riziko zranenia nie je o nič nižšie len preto, že je to priateľský zápas. Mužstvo počas priateľského zápasu samozrejme získava skúsenosť s rozostavením.

Môžeš vyzvať ktorýkoľvek tím v ktoromkoľvek štáte (samozrejme okrem tých, ktoré ešte hrajú pohár alebo tých, ktoré majú už dohodnutý priateľský zápas). Zápas sa môže hrať na niektorom z vašich štadiónov, alebo na neutrálnej pôde. Ak vyzývaš tím na zápas na neutrálnej pôde, maj na pamäti, že aj tu záleží na regióne - ak to je štadión v tvojom regióne, máš stále výhodu domáceho prostredia, aj keď si označený ako hosťujúci tím. Bez ohľadu na to, kde hráš, každý zápas proti zahraničnému tímu je považovaný za medzinárodný priateľský zápas. Ak hráš v zahraničí, tvoj tím vycestuje do zahraničia a zápas sa odohrá v čase určenom pre štadión danej krajiny. Ak budeš hrať napr. v Portugalsku, zápas sa odohrá v čase, ktorý je v Portugalsku určený pre pohárový zápas (momentálne 14:30 CET). Tím odchádza v utorok o 18:00 (CET) a vracia sa o 20:00 (CET) vo štvrtok. Tieto termíny platia všade bez ohľadu na to kam na zápas cestuješ.


Pretože priateľský zápas zahŕňa veľa plánovania a objednávania lístkov, nie je možné medzinárodné priateľské zápasy dohovárať v stredu (CET). Dohodnúť si ho musíš najneskôr v utorok. Ak si hral v zahraničí, priateľský zápas na nasledujúci týždeň je možné dohovárať až od štvrtka (vrátane obyčajného priateľského zápasu).

Letenky a ubytovanie v zahraničí je drahá záležitosť. Preto ťa každé vycestovanie do zahraničia bude stáť 300 000 SK. Priateľské zápasy v rámci krajiny sú stále bez poplatku, ale na druhej strane, medzinárodné zápasy prilákajú viac divákov.

Medzinárodné priateľské zápasy pridávajú tvojim hráčom asi pätinu skúseností oproti ligovému zápasu - priateľský zápas so súperom z tvojho štátu asi polovicu toho čo medzinárodný priateľský zápas.

Z priateľských zápasov hraných na neutrálnej pôde nemá majiteľ štadiónu žiadny zisk. Takisto, ak si "zberateľom vlajok", pamätaj na to, že za zápasy na neutrálnej pôde nezíska žiadny z tímov vlajku danej krajiny, jedine, že zápas sa hrá v krajine domáceho tímu ale na inom ako jeho štadióne. V tom prípade vlajku získa hosťujúce mužstvo.

Zapamätaj si tiež, že ak máš záujem o priateľský zápas, je možné hľadať záujemcov o zápas v sekcii "Inzeráty", ktoré sa nachádza v menu vľavo. Tak isto je tam možné uverejniť tvoj záujem o priateľský zápas!