Hu/Eredmények: Difference between revisions

From Hattrick
Jump to navigationJump to search
Covy (talk | contribs)
Covy (talk | contribs)
Line 312: Line 312:
| '''#''' || style=width:180px| '''Csapat''' || '''Pontok'''
| '''#''' || style=width:180px| '''Csapat''' || '''Pontok'''
|----
|----
| 1 || garristop || 639
| 1 || garristop || 649
|----
|----
| 2 || Sagrada Família || 491
| 2 || Hali || 496
|----
|----
| 3 || Hali || 477
| 3 || Sagrada Família || 491
|----
|----
| 4 || Mikrocsibe FC || 477
| 4 || Erdo || 484
|----
|----
| 5 || Zsót F.C. III || 467
| 5 || Mikrocsibe FC || 477
|----
|----
| 6 || Erdo || 464
| 5 || Zsót F.C. III || 477
|----
|----
| 7 || Cegga FC || 457
| 7 || Cegga FC || 467
|----
|----
| 8 || SCCP Vidi-henger P.A.F.C. || 439
| 8 || Mörények || 452
|----
|----
| 9 || AC Szolnok || 431
| 9 || SCCP Vidi-henger P.A.F.C. || 439
|----
|----
| 10 || Mörények || 422
| 10 || AC Szolnok || 431
|----
|----
| 11 || Atomkakas || 410
| 11 || NoHAB || 424
|----
|----
| 12 || NoHAB || 410
| 12 || Savaria Legio || 419
|----
|----
| 13 || Favágók FC || 401
| 13 || Atomkakas || 414
|----
|----
| 14 || Admira Waltzer 96 FC || 384
| 14 || Favágók FC || 401
|----
|----
| 15 || csumb@g@mbr@ || 371
| 15 || Admira Waltzer 96 FC || 394
|----
|----
|}
|}

Revision as of 23:02, 25 July 2009

Az Eredmények egy új lehetőség, amelyet 2006. november 27-én mutattak be, a következő bejelentés kíséretében:

A következő szezonban bevezetünk egy teljesen új karrierszolgáltatást Eredmények néven.

A keserű igazság, hogy sajnos mindenki nem nyerheti meg a nemzeti kupát vagy a bajnokság legmagasabb osztályát, ezért fontosnak tartjuk, hogy alternatív karrierlehetőségeket kínáljunk. Az ilyen alternatív célok (minél több, annál jobb!) adnak mélységet a játéknak, és adnak mindenkinek teljesebb játékélményt. Néhány ember a legjobb csatáredző akar lenni, néhányan a zászlógyűjtésre összpontosítanak, míg mások például a közösség aktív tagjai akarnak lenni. Most újabb fejlődési lehetőséget vezetünk be, az eredményeket.

Röviden, ez a szolgáltatás pontokkal jutalmaz különböző dolgokat, amiket a játékban érsz el. Ha például megnyered a csoportodat, vagy néhány kört előrejutsz a kupában, pontokkal gazdagodhatsz; ugyanígy, ha bizonyos csillagszámot érsz el egy meccsen. Ezenfelül pontokat kapsz a játékban más dolgokért is, például föderáció alapításáért, játékos vételéért/eladásáért, fórumbejegyzés írásáért, a rangsorban feljebb jutásért, válogatott szövetségi kapitánnyá válásért. A legtöbb ilyen eredmény ismert lesz, de lesznek rejtett eredménylehetőségek is.

A felhasználói oldalon a menüből lesz elérhető az eredmények listája. Mind az elért pontok, mind a maximális elérhető pontszám látható lesz.

Előforduló hibák

2008. január 16-án egy hírben bejelentették, hogy kijavítottak egy régóta gyanított hibát, ami valószínűleg akkor került a rendszerbe, amikor 2007. november 5-én több fejlesztés is történt az oldalon.

Végre megtaláltuk azt a csúnya hibát, amely megakadályozta, hogy az Eredmények menü rendesen frissüljön. A 2008. január 15-én 10:00 után játszott mérkőzések már beleszámítanak az eredménypontok számába. Sajnos az ennél korábbi (a frissítések leállása alatti) eredménypontokat nem tudjuk beszámítani. Szomorú, de ez egyúttal azt is jelenti, hogy az ebben az időszakban szerzett eredménypontok mindörökre odavesztek.

A hiba befolyásolta a saját nevelésű csapat és az akadémiás csapat eredményeit. Továbbá A csapatod X csillagos értékelést ért el egy mérkőzésen sem működött teljesen hibátlanul ebben az időszakban.

Amikor ezt a hibát kijavították, új hiba bukkant fel, ami abból állt, hogy a csillagszámra vonatkozó eredménypontokat nemcsak akkor kaptad meg, ha a mérkőzést befejező 11 játékos (vagy kevesebb) elérte a kívánt csillagszámot, mivel a cserejátékosok csillagszáma is beleszámított, és így könnyebb volt elérni ezt az eredményt, ha egy vagy több játékos lesérült. Ezt a hibát 2008. február 1-jén javították.

Az eredmények megoszlása (908/998)

Csapateredmények (415 pont)

  1. Egy játékosod bekerült a Hírességek csarnokába (15 pont)
  2. Vásároltál egy játékost (10 pont)
  3. Eladtál egy játékost (10 pont)
  4. Felhoztál egy ifit (10 pont)
  5. Eladtál egy ifijátékost (10 pont)
  6. Visszavásároltad egy korábbi ifijátékosodat (10 pont)
  7. Eladtál egy visszavásárolt ifit (10 pont)
  8. Egy játékosod képessége fejlődött (az erőnlét, forma és tapasztalat nem számítanak) (10 pont)
  9. A csapatod TSI-je X fölött volt (5–80 pont)
    • 2 000 000 = 80 pont
    • 1 500 000 = 65 pont
    • 1 200 000 = 50 pont
    • 600 000 = 30 pont
    • 300 000 = 20 pont
    • 160 000 = 15 pont
    • 80 000 = 10 pont
    • 30 000 = 5 pont
  10. Pénzmágnás (5–35 pont)
    • 2 000 000+ eFt = 35 pont
    • 1 000 000+ eFt = 25 pont
    • 400 000+ eFt = 15 pont
    • 100 000+ eFt = 5 pont
  11. A szurkolói klubod létszáma X fölött volt (5–50 pont)
    • 3500 = 50 pont
    • 3000 = 30 pont
    • 2000 = 15 pont
    • 1000 = 5 pont
  12. A csapatod a legjobb X között volt rangsorolva (5–100 pont)
    • 1. = 100 pont
    • 2–50. = 50 pont
    • 51–100. = 45 pont
    • 101–500. = 40 pont
    • 501–1000. = 35 pont
    • 1001–2000. = 30 pont
    • 2001–3000. = 25 pont
    • 3001–5000. = 20 pont
    • 5001–10 000. = 15 pont
    • 10 001–15 000. = 10 pont
    • 15 001–25 000. = 5 pont
  13. Továbbjutottál a kupa X. fordulójából (10–65 pont)
    • 14. = 65 pont
    • 13. = 45 pont
    • 10. = 35 pont
    • 7. = 20 pont
    • 3. = 10 pont

Mérkőzéseredmények (273 pont)

(Heti egyszer, kedden 7 óra körül frissül.)

  1. Csikócsapat (35 pont)
  2. Saját nevelésű csapat (25 pont)
  3. Akadémiás csapat (35 pont)
  4. Öregfiúk csapat (35 pont)
  5. Lejátszottál egy nemzetközi barátságos mérkőzést (10 pont)
  6. A csapatod X csillagos értékelést ért el egy mérkőzésen (5–70 pont)
    • 120+ = 70 pont
    • 100+ = 60 pont
    • 90+ = 50 pont
    • 80+ = 35 pont
    • 70+ = 30 pont
    • 60+ = 25 pont
    • 50+ = 20 pont
    • 40+ = 15 pont
    • 30+ = 10 pont
    • 20+ = 5 pont
  7. A csapatod X értékű átlagos meccsértékelést ért el (4–63+ pont)
    • 18 = 63 pont
    • 17 = 56 pont
    • 16 = 50 pont
    • 15 = 44 pont
    • 14 = 39 pont
    • 13 = 34 pont
    • 12 = 29 pont
    • 11 = 25 pont
    • 10 = 21 pont
    • 9 = 17 pont
    • 8 = 14 pont
    • 7 = 11 pont
    • 6 = 8 pont
    • 5 = 6 pont
    • 4 = 4 pont

Menedzsereredmények (145 pont)

  1. Megválasztottak szövetségi kapitánynak (50 pont)
  2. Megválasztottak U20-as szövetségi kapitánynak (35 pont)
  3. Írtál egy hozzászólást a fórumba (10 pont)
  4. Írtál egy sajtóközleményt (10 pont)
  5. Alapítottál egy föderációt, amelyhez több mint X tag csatlakozott
    • 1000+ = 40 pont
    • 500+ = 30 pont
    • 100+ = 20 pont
    • 50+ = 15 pont
    • 10+ = 10 pont
    • 5+ = 5 pont

Különleges díjak (75 pont)

  1. Nyugodt csapat (a játékosok átlagos személyisége közel van a népszerűhöz) (15 pont)
  2. Sunyi csapat (a játékosok átlagos személyisége közel van a balhéshoz) (15 pont)
  3. Bajkeverő csapat (a játékosok átlagos személyisége közel van a bajkeverőhöz) (15 pont)
  4. Becsületes csapat (a játékosok átlagos személyisége közel van az igazságoshoz) (15 pont)
  5. A csapatodnak nincsenek kiadásai (15 pont)

Példa a nehezen megszerezhető eredménypontokra

  1. Alapítottál egy föderációt, amelyhez több mint 1000 tag csatlakozott – Team Id: 32183, 507289, 519316 (3 csapat)
  2. A csapatod földöntúli (16) értékű átlagos meccsértékelést ért el – Team Id: 235798 (5 csapat)
  3. A csapatod több mint 100 csillagos értékelést ért el egy mérkőzésen – Team Id: 7444, 41352 (39 csapat)
  4. A csapatod TSI-je 2 000 000 fölött volt - Team Id: 235798, 506102 (66 csapat)
  5. Sunyi csapat – Team Id: 281433 (163 csapat)
  6. Becsületes csapat – Team Id: 281433 (174 csapat)
  7. Bajkeverő csapat – Team Id: 281433, 570903 (180 csapat)
  8. Nyugodt csapat – Team Id: 281433, 195034, 570903 (202 csapat)
  9. Továbbjutottál a kupa 14. fordulójából – Team Id: 7444, 41352 (251 csapat)
  10. Megválasztottak szövetségi kapitánynak – Team Id: 32183, 241080 (327 csapat)
  11. Megválasztottak U20-as szövetségi kapitánynak – Team Id: 123314 (381 csapat)
  12. A csapatod a legjobb 1 között volt rangsorolva – Team Id: 29279, 32183 (1062 csapat)
  13. Akadémiás csapat – Team Id: 156562,32183, 281433, 407011 (1770 csapat)

Olyan események, amelyekért biztosan nem jár eredménypont

  1. Írtál egy vendégkönyvbejegyzést
  2. Támogatója vagy egy csapatnak
  3. Írtál egy HT-mailt
  4. Alapítottál egy föderációt
  5. Beléptél egy föderációba
  6. Felvettél/kirúgtál egy vagy több szakembert
  7. Edzést váltottál
  8. Megváltoztattad az edzésintenzitást
  9. Lecserélted az edzőt
  10. Bővítetted a stadiont
  11. Kirúgtál egy játékost
  12. Egy csapat támogat Téged
  13. Nevelőegyesületként pénzt kaptál egy játékos után
  14. Megvetted egy másik csapat ifijét
  15. Begyűjtöttél egy új zászlót
  16. Külső toborzású edzőt alkalmaztál
  17. Egy játékosod szintet lépett erőnlétből
  18. Egy játékosod szintet lépett tapasztalatból
  19. Megváltoztattad a csapat mezét
  20. Megnövelted az ificsapat támogatását
  21. Regisztráltad a mobilodat
  22. Krediteket vásároltál
  23. Feladtál egy hirdetést
  24. Megújítottad a Támogatói tagságodat
  25. Szerkesztettél egy sajtóközleményt
  26. Megvetted a saját ifijátékosodat saját magadtól
  27. GM, LA vagy Mod lettél
  28. Olyan mérkőzést játszottál, ahol minden pályára lépő játékos nemzetisége azonos volt
  29. A gólkirály a csapatodból került ki
  30. Weboldalt készítettél a csapatodnak
  31. Válogatott mérkőzés házigazdája voltál
  32. X éve Hattrickezel
  33. Ificsapatot alapítottál
  34. Bajnok lettél
  35. Megnyerted a nemzeti kupát
  36. Megnyerted a Hattrick Masterst
  37. Írtál egy üzenetet az ifiakadémián
  38. Nem veszítettél bajnoki mérkőzésen egy szezonban
  39. Minden bajnoki mérkőzést megnyertél egy szezonban
  40. Teljes zászlógyűjteményed van
  41. Olyan mérkőzést játszottál, ahol minden pályára lépő játékosnak volt különleges képessége
  42. Hoztál fel játékost az akadémiáról
  43. Van válogatott vagy U20-as válogatott játékos a csapatodban
  44. Isteni ellentámadás-értékelést értél el a csapatoddal
  45. Jámbor csapat
  46. Lobbanékony csapat (matchid: 110779712 – mindkét csapat))
  47. A játékosod mesterhármast lőtt
  48. A Tiéddel megegyező nevű játékost isteni szintre edzettél (PlayerID: 41919319 – idáig az egyetlen)
  49. Saját nevelésű veteránokból összeállított csapat pályára küldése (35 év feletti átlagéletkor) (matchID: 158099878)
  50. A kiadások minden héten megegyeznek a bevételekkel

A HT-k az eredményekről

Keywords: (achievements)
From: HT-Thomas (7440494.93) as reply to (7440494.68)
To: Seregon 2006-11-28, at 13:11
Összevetve ezt egy másik Extralives játékkal, ahol szintén van egy, az Eredményekhez hasonló rendszer, amelyben 10 pontot lehet kapni a könnyen teljesíthető feladatokért, majd 15, 20 vagy 30 pontot az egyre nehezebben teljesíthetőkért. Azt feltételezem, hogy ez is valami hasonló dolog.

Így van.


Keywords: (achievements)
From: HT-Thomas (7440494.169) as reply to (7440494.158)
To: chico_latino 28/11/2006 at 18.13
Az Eredmények, a zászlógyűjtéshez hasonlóan, természetesen nem mindenkinek szól. Ugyanakkor szórakozást jelenthet egyeseknek, másoknak pedig teljesen semleges.

Meg kellett állapodnunk a korábbi eredményekről, és a jelenlegi modell mellett az egyszerűsége, az időmegtakarítás, valamint a szerverterhelés miatt döntöttünk. Több milliárd sornyi adatot kellett volna átnéznünk, ha minden eredményt meg akarunk kapni. Vannak azonban olyan nehezebben teljesíthető vagy ritkább eredmények, amelyekért visszamenőleg is jár eredménypont.

Mindenki azonos elbánásban részesül, noha ez rosszul érintheti a régóta játszókat. Ám lehet, hogy az eredmények számukra is újabb kihívást jelentenek. Lehetséges, hogy annyira feltüzelnek valakit, hogy a korábbiaknál több kört mennek a kupában, vagy akár meg is nyerik :)

A játékban számos eredményt elérhetsz: vannak könnyű eredmények (amelyeket már láttál), ám vannak ritkábbak és nehezebbek is. Adj magadnak egy kis időt, és előbb-utóbb meglátod, hogy buli!


Keywords: (achievements)
From: HT-Thomas (7440494.171) as reply to (7440494.170)
To: Gizmo967 28/11/2006 at 18.20
Meg kellett állapodnunk a korábbi eredményekről, és a jelenlegi modell mellett az egyszerűsége, az időmegtakarítás, valamint a szerverterhelés miatt döntöttünk. Több milliárd sornyi adatot kellett volna átnéznünk, ha minden eredményt meg akarunk kapni. Vannak azonban olyan nehezebben teljesíthető vagy ritkább eredmények, amelyekért azonban visszamenőleg is jár eredménypont.

Azaz hamarosan megkapom a szövkapságomért az eredménypontokat?


Ha így van, nemsokára megjelenik majd az eredményeid között.


Keywords: (achievements)
From: HT-Thomas (7440494.457) as reply to (7440494.455)
To: ElPiase 01/12/2006 at 10:39
Ez annyit tesz, hogy ha egy adott eredményen belül magasabb szintet érsz el, több pontot kapsz érte. Másnak abszolút nem lenne értelme. Alacsonyabb csillagszámért, gyengébb teljesítményért nem jár eredménypont.

Megerősítenéd a fentieket? :)


Hogyne.


Keywords: (achievements)
From: HT-Tjecken (7831771.123) as reply to (7831771.1)
To: Everyone 30-10-2007 at 18.27
Reply to: (8995830.992)

Lehet pontokat kapni majd visszamenőleg is? Alapítottam egy nagyon nagy (1330 tagot számláló) fedet EGY NAPPAL az eredménypontrendszer bevezetése előtt, és nem kaptam érte pontot.


Fájdalmas. Megértem a dühödet, de attól tartok, visszamenőleg nem osztunk ki eredménypontokat.

A 10 legjobb pontgyűjtő

# Csapat Pontok
1 Template:Flag/JPN Kawasaki Tigers 744 1
2 Template:Flag/ITA Saints Regia 720
3 Template:Flag/ESP Castelldefels 719
4 Template:Flag/COL Chapinero United 705
5 Template:Flag/LUX Diekrecher Ieselen 696
6 Template:Flag/ROU Tineretul Rebel 679 2
6 Template:Flag/FIN Kolvaan Toverit 679
8 Template:Flag/VEN Ivanquel FBC 666
9 Template:Flag/NED Mokkels United 664
10 Template:Flag/USA Spocker 650

1) Egy 2008. május 25-én felbukkanó hiba miatt a csapat 93 csillagos eredménye elveszett (ID 134739451), ezért 30 pont hiányzik.
2) Egy 2008. május 25-én felbukkanó hiba miatt a csapat 101 csillagos eredménye elveszett (ID 142737423), ezért 50 pont hiányzik.

A 15 legjobb magyar pontgyűjtő

# Csapat Pontok
1 garristop 649
2 Hali 496
3 Sagrada Família 491
4 Erdo 484
5 Mikrocsibe FC 477
5 Zsót F.C. III 477
7 Cegga FC 467
8 Mörények 452
9 SCCP Vidi-henger P.A.F.C. 439
10 AC Szolnok 431
11 NoHAB 424
12 Savaria Legio 419
13 Atomkakas 414
14 Favágók FC 401
15 Admira Waltzer 96 FC 394

Föderációk