Cs/Hráči

From Hattrick

Týmy na Hattricku se skládají z hráčů, jichž je obvykle mezi 20 a 30 (maximum je 50). Manažer vybírá sestavy z jedenácti těchto hráčů (10 hráčů v poli a 1 brankař) pro každý zápas, plus 5 náhradníků (útočník, střední záložník, krajní záložník, obránce a náhradník brankaře).

Pokud je limit 50 hráčů překročen, dojde ke ztrátě tréninku. Uvědom si, prosím, že trenér je považován za hráče, takže může hrát teoreticky i dobře.

Každý hráč má vlastní jméno a ID, věk, skilly, osobnost, formu, zkušenosti a speciality. Má také ideální pozici, ale tu budeš muset vyzkoumat na základě vlastních zkušeností!

Věk[edit]

Jedním z atributů hráče je aktuální věk. Od začátku 33. sezóny (na konci července 2007) jsou narozeniny jednotlivých hráčů individuální, a jeden HT-rok je 112 dní.

Ještě před tím, než bylo toto zavedeno, každý hráč zestárnul každou sezonu v pondělí před prvním kolem národního poháru. Tím pádem měli všichni hráči na Hattricku narozeniny ve stejný den.

Forma[edit]

Forma je jednou z nejdůležitějších vlastností hráče, která rozhoduje, jak dobře bude hráč schopen využivat svých skillů. Musíš si uvědomit, že dobrý hráč, který je ve špatné formě podá často horší výkon než ne tak dobrý hráč, ale ve vysoké formě.

Zkušenosti[edit]

Někteří hráči nemají nejlepší dovednosti, ale jejich znalosti hry jsou velkou výhodou. Tedy, staří a zkušení hráči často hrají lépe než jejich mladší kolegové - zelenáči.

Pro podrobnosti klikni sem.

Hráčské speciality[edit]

Někteří hráči v Hattricku mají speciální dovednosti, což je odlišuje od ostatních hráčů. Hráč může mít pouze jednu specialitu, ne více.

Hráčské speciality jsou také ovlivněny počasím, například rychlý hráč nebude hrát tak dobře ve vlhkých a deštivých podmínkách.

Také hráči, kteří mají specialitu hlavičkář, budou lepší například ve střílení gólů z hlaviček než ostatní hráči, kteří tuto specialitu nemají.

Osobnost[edit]

Hráč má také čtyři charakteristiky osobnosti - vůdcovství, příjemnost, čestnost a temperament.

Zranění[edit]

Pro více informací viz zranění.

Žluté a červené karty[edit]

Hráči mohou dostat karty během zápasů. Dvě žluté karty během zápasu automaticky znamenají vyloučení hráče. Karty během soutěžních zápasů vedou často k suspendování, což znamená, že nebude moci nastoupit v příštím soutěžním zápase (pohár, liga nebo kvalifikace). Hráč je suspendován na jeden zápas v případě, že v soutěžním zápase dostane červenou kartu, nebo v soutěžních zápasech nasbíral 3 žluté karty. Suspendování značí symbol červené karty na stránce hráče. Můžeš zde také vidět, kolik žlutých kart již hráč obdržel v soutěžních zápasech dané sezony. Na konci sezony jsou všechny karty vymazány.

Hráč sice může obdržet karty během přátelských zápasů, ale kromě daného přáteláku to nemá žádný vliv na suspendování.

Vysoce agresivní hráči mají vyšší sklony k obdržení karty než ostatní hráči. Zejména, pokud jsou bezectní, nebo mají málo zkušeností.

Hráči, kteří jsou vyloučeni, dostanou trénink, neboť se v zápase objevili. Pokud je tedy hráč vyloučen v ligovém zápase, není nutné, aby hrál i v přátelském/pohárovém zápase.

Odchody do důchodu[edit]

Hráči dobrovolně neodchází do důchodu z Hattricku. Oni často předpokládají, že mohou pokračovat v hraní a mohou být úspěšní pro tým! Když jsou hráčovy dovednosti zhoršeny věkem natolik, že již není užitečný pro klub a nemá už přestupovou hodnotu (nebo když se starý hráč zraní a nemůže se již uzdravit), může být propuštěn nebo přeřazen do klubové síně slávy. Jméno propuštěného hráče není ukládáno, takže pokud se rozhodneš navštívit jeho stránku, najdeš pouze poznámku, kde byl hráč naposledy spatřen. Občas jsou z databáze propuštěných hráčů hráči recyklováni jako externě najatí trenéři.

Viz také[edit]

Tento článek vznikl přeložením anglického článku Players