Cs/Trenér

From Hattrick
Jump to navigationJump to search

Schopnosti trenéra

Trenér je velmi důležitá postava v Hattricku. Je zodpovědný za rychlost tréninku. Má tři následující charakteristiky:

Dovednosti

Ovlivňují rychlost tréninku a formu hráčů. Čím vyšší trenér dovednosti má, tím má rychlejší trénink a měla by být rovněž vyšší forma hráčů.

Vůdčí schopnosti

Ovlivňují rychlost stoupání či klesání nálady v týmu směrem k základní hodnotě, jsou důležité hlavně pro manažery ve vyšších ligách. Pro manažery v nižších ligách se nevyplatí kupovat drahé trenéry.

Povaha

Trenér může být milovník útočné hry, defenzivního zaměření či neutrální typ. Tyto tři charakteristiky ovlivňují výkon týmu během zápasu (V žádném případě nemají vliv na rychlost tréninku!!!).

Výměna trenéra

Externí najmutí trenéra

Externí najmutí trenéra prostě znamená, že budeš mít úplně nového trenéra. Můžeš se rozhodnout jaký by měl tvůj trenér být (vybereš si povahu, schopnosti, dovednosti) asi je zbytečné říkat, že čím lepšího trenéra budete chtít, tím bude dražší, ale za necelých 11 milionů je už slušný trenér (slušný trenér = např. solidní trenér s tristním vůdcovstvím).

Pro každou kombinaci z těchto charakteristik je určena pevná cena, kterou budeš muset zaplatit. U trenérů neexistuje něco jako je přestupová listina, vlastně ho koupíš, je náhodně vytažený z listiny trenérů bez práce.

Výchova trenéra z hráče

Pokud máš v týmu hráče s dobrými trenérskými vlastnostmi (vysoké zkušenosti, vysoké vůdčí schopnosti), je tato možnost výhodnější po finanční stránce. Čím je hráč zkušenější, tím nižší cenu za jeho trenérský kurz (tím totiž než se stane trenérem musí projít), zaplatíš.

Abychom zabránili velkému množství zklamání, a aby se zbytečně nekupovali a nepropouštěli trenéři, vám oznamujeme, že se může koupený hráč stát trenérem, pouze pokud ve vašem týmu pobude minimálně jednu sezonu - 16 týdnů (tj. 112 dní).

Počítejte však také s tím, že hráče s malým platem, ale vysokými vůdčími schopnosti a vysokými zkušenostmi, si můžete koupit, ale zaplatíte za jeho přestup velké peníze, přesto se toto dlouhodobé plánovaní vyplatí.

Jakmile najmeš nového trenéra, starého neztrácíš, zůstane v tvém týmu, ale už nikdy nebude moci trénovat a na jeho místo ihned nastoupí nový trenér. Starého trenéra můžeš ještě použít jako hráče. Pokud ho nebudeš však potřebovat, můžeš ho ihned propustit. Starého trenéra nemůžeš prodat, tedy nepočítej, že na tvoji díru v rozpočtu budeš moci přelepit náplast.

Úroveň trénera

Všichni noví trenéři určité úrovně jsou si rovni. To znamená, že pokud koupíš trenéra s ucházejícími dovednostmi, bude vždy "středně" ucházející. Tady už neexistuje žádné ucházející "vysoký" a ucházející "nízký". Excelentní trenér je však jen o polovinu lepší než solidní.

Snižování vlastností

Trenéři budou svoje schopnosti pomalu ztrácet. Pokles začne až ve chvíli, kdy je trenér v týmu déle než sezónu. Vůdčí schopnosti klesají o stupeň přibližně každých 16 týdnů (1 sezóna).

Nakonec, když trenér klesne s vůdčími schopnostmi na úroveň odstrašující, tak začnou klesat také jeho trenérské schopnosti. Zdůrazňujeme, že pokles je velmi pomalý, ale u trenérů s vyššími vůdčími schopnostmi o něco rychleji, takže solidní vůdce by mohl klesnout po 1 - 2 sezónách (většinou ale po dvou a více).

Trenér a zranění

Když se hráč stane trenérem, tak nadále může nastupovat k soutěžním zápasům. V případe zranění anebo obdržení červené karty, to nemá žádný vliv na trenérovy schopnosti.

Tento článek vznikl přeložením anglického článku Coach