Cs/Speciality

From Hattrick
Jump to navigationJump to search
INTERWIKI

· Česky · English · Italiano · Français · Magyar ·

SpecialEvent.png

Kromě gólů vytvořených týmem, tj. mít lepší útok než je soupeřova obrana, mohou nastat také "speciální události". Ty buďto ovlivní individuální výkon hráče po zbytek zápasu nebo vytvoří gól či gólovou příležitost. Existují dvě skupiny speciálních událostí: speciální události závislé na počasí a gólové speciální události.

Nápaditá hra může být dobrou možností pro týmy, které mají optimální speciality u hráčů. Další podrobnosti nalezneš zde.

Speciální události závislé na počasí

Určité speciality se lépe projevují v určitých klimatických podmínkách. Pokud "speciální událost z počasí" nastane, daný hráč je ovlivněn po zbytek zápasu a jeho rating bude adekvátně ovlivněn.

Speciální události závislé na počasí
Specialita Počasí
Weather3 new.gif Weather2 new.gif Weather1 new.gif Weather0 new.gif
Technický + Zakončování
+ Tvorba hry
- - - Zakončování
- Tvorba hry
Silový - Zakončování
- Kondice
- - + Zakončování
+ Bránění
+ Tvorba hry
Rychlý - Bránění - - - Zakončování
- Bránění

Gólové speciální události

  • Nepředvídatelní hráči mohou využít jejich přihrávky k nepředvítalným dlouhým přihrávkám, a jejich dovednost zakončování k zachycení míče. Jejich nepředvídatelnost může také vytvořit nečekané příležitosti ke skórování. Pokud má nepředvídatelný obránce nebo střední záložník nízkou dovednost bránění, může také udělat chybnou přihrávku a dát soupeři šanci ke vstřelení gólu.
  • Rychlí krajní záložníci a útočníci mohou vytvořit šance užitím neuvěřitelné rychlosti. Tomu může být zabráněno, pokud má soupeřův tým obránce, který je také rychlý, nebo má velmi dobrou úroveň bránění k tomu, aby ho zastavil.
  • Techničtí krajní záložníci a útočníci mohou vytvořit šanci, pokud je soupeřův obránce nebo střední záložník hlavičkář.
  • Krajní záložníci s velmi dobrým křídlem mohou vytvořit šanci, které mohou být dotaženy do konce jiným krajním záložníkem nebo útočníkem. Pokud je některý z těchto hráčů hlavičkářem, či má vysoký skill zakončování, vstřelí gól.
  • Dalekonosná střela: Hráč s vysokou úrovní dovednosti standardní situace a vysokým skillem zakončování může skórovat z dalekonosné střely.
  • Roh: Ke skórování z rohového kopu, musí mít hráč odpovědný za kopání standardních situací vysoký skill standardních situací a hráč, který obdrží míč z rohu, musí mít vysoký skill zakončování. Vyšší počet hlavičkářů v tvém týmu a nižší počet hlavičkářů v týmu soupeře, zvyšuje tvoji šanci na vstřelení gólu. Nastavení vůbec žádných hlavičkářů do zápasů znamená, že je tu vysoká šance, že budeš dostávat z rohů mnoho branek.
  • Zkušenosti: zkušení krajní záložníci a útočníci mohou skórovat s využitím svých zkušeností. Nezkušení obránci a střední záložníci mohou dát soupeřům extra šanci.
  • Únava: Unavení obránci mohou dělat chyby. Jestliže není soupeřův útočník také hodně unavený, může vytvořit šanci pro soupeře. Obránci s nízkou kondicí jsou náchylnější k unavení.

Viz také

Tento článek vznikl přeložením anglického článku Special Event