Uk/Хеттрик

From Hattrick
Jump to navigationJump to search
Disambiguation icon.png This page describes the game Хеттрик often referred to as ХТ. For other uses of ХТ, see ХТ (disambiguation)

Хеттрик це онлайнова футбольна гра, де ви керуєте гравцями та тренером вашої команди, змагаючись з сотнями тисяч супротивників з усього світу. Як сама гра, так і спільнота створюють чудове середовище для розваги.

Зараз у Хеттрику представлено 124 країни. Кожного сезону команда ХТ додає до цього переліку нових учасників. Зараз по всьому світу нараховується більше 600 000 менеджерів.

Після нескладної реєстрації користувач отримує команду. Майже завжди новачкові дістається чиясь колишня команда, що втратила менеджера, разом з її історією виступів, підбором футболістів, слабким тренером, невеличкими стадіоном та клубом фанатів, персоналом. Гравець має змогу керувати складом команди, купувати чи продавати виконавців, призначати стратегію тренування, тощо. Якщо менеджерові пощастило виграти свою лігу, він має шанс здобути путівку у більш престижний дивізіон на наступний сезон, що триває 4 місяці. Половина переможців підвищуються напряму, інша половина грає кваліфікаційні матчі з командами, що зайняли останні місця у лігах вище рангом.

Хеттрик не потребує ніяких фінансових витрат для гри у нього. Гравець має змогу вибрати один тип тренування, наймати та звільняти персонал, купувати та продавати футболістів, обирати тактику на матч, інвестувати кошти у молодіжну команду — управляти футбольним клубом, як його власник.

Хеттрик постійно перебуває у процесі розробки, тож автори постійно вносять нові можливості для покращення гри. Нововведення, зазвичай, супроводжуються жаркими суперечками у спільноті.

Так що ж таке Хеттрик?

Як пересічному футбольному клубу з пересічної провінції вибитись у гранди європейського чи, бодай, українського футболу? Питання риторичне. Хоча, якщо такий клуб візьме під свою опіку олігарх а-ля арабський шейх Мансур чи російський магнат Абрамович, то питання перейде з ряду риторичних до ряду питань часу. А як пересічному керівникові пересічного клубу вибитись у «мансури» чи, бодай, «абрамовичі»? Відповідь на це питання дає Хеттрик – унікальний у своєму роді футбольний менеджер, що вже 15 років кує з рядових юзерів олігархів футбольного бізнесу.

Заповнивши на сайті гри (hattrick.org) кілька полів з реєстраційними даними та придумавши унікальну назву для вашого клубу, Ви отримуєте команду і потрапляєте в одну з нижніх ліг Хеттрику у своїй країні, де, у компанії таких же початківців, розпочинаєте свій похід на футбольний Олімп.

З відверто слабкою інфраструктурою та гравцями-зірками сільського масштабу Ви отримуєте певний стартовий капітал, якого достатньо, щоб найняти хорошого тренера (на Моуріньйо, звісно, не вистачить, але міцного середнячка запросити можна) та його помічників (вони боротимуться з алкоголізмом в команді), PR-технологів, що розклеюватимуть афіші з матчами команди на автобусних зупинках, і кілька психологів та медсестричок, що відкачуватимуть ваших гравців після суботньої п’янки чи недільного розгрому.

До речі, про гравців: і не сподівайтесь, що серед них будуть «шевченки» та «реброви»! Як мінімум половину команди прийдеться розігнати: пройдисвітам і олігофренам, що незаслужено отримують зарплату, не місце у вашій команді. Після цього вже настає пора вийти вам на трансферний ринок, який є «живим» і формується під впливом законів попиту і пропозиції. На ринку Ви зустрінете як і досвідчених трейдерів і спекулянтів, так і наївних новачків комерсантної справи. Згуртовавши навколо себе, на Вашу думку, професіоналів, двічі на тиждень Вам доведеться грати матчі проти інших користувачів, змагаючись за Кубок України, чемпіонство у лізі чи просто перемогу у товаристському матчі. А кращі з кращих додатково гратимуть у міжнародному турнірі Хеттрик Мастерс – аналог клубного чемпіонату світу. Зверніть увагу, що участь у різноманітних турнірах дає цілком реальну змогу милуватись кубками та іншими нагородами у себе вдома на поличці – достатньо їх виграти.

Паралельно з дорослою командою, у Вас є можливість інвестувати кошти у талановиту молодь. Ось тут Вам справді може пощастити знайти в одному з Богом забутих сіл справжній скарб – другого Пеле чи не менш талановитого гравця найвищого класу! Відкривши юнацьку футбольну академію Ви також матимете шанси їздити на міжнародні змагання та брати участь у товариських кубках.

Плекати таланти та розвивати команду допомагатиме суспільство Хеттрику. Досвідчені менеджери з радістю діляться досвідом та підтягують новачків до пристойного рівня.

І у вільний час тут знайдеться чим зайнятись: набравшись досвіду, можна спробувати висунути свою кандидатуру на пост тренера Національної чи Молодіжної збірних; вибори відбуваються найдемократичнішим шляхом - таємним голосуванням, хоча і тут не обходиться без закулісся. У грі є десятки тематичних форумів, газет, у яких можна проявити свій письменницький талант та багато інших розваг. Візьміть на замітку, що реальні гроші не роблять погоди у цій грі. Також немає потреби знаходитись весь час чи під час матчу онлайн. За порядком на сайті стежить неупереджена адміністрація. Регулярно збираються й менеджери поза моніторами своїх комп’ютерів – для проведення так званих ХТ-паті, де можна як і висловити своєму супернику по грі все хороше у очі, так і пограти у справжній футбол!

Поки Ви прочитали цю статтю, у світі ХТ вже відбулось понад 500 матчів, здійснено кілька десятків трансферів та народилось пару гравців. Тому гайда на hattrick.org і доведемо світу, що Україна - футбольна країна!

Хеттрик Саппортер

Хеттрик також пропонує платні додаткові можливості налаштування під назвою «Саппортер». Вони дозволяють, наприклад, налаштовувати дизайн арени, присвоювати гравцям номери та встановлювати емблеми команди. Крім того, наявність Саппортера дозволяє вступати к різноманітні групи, що називаються «федерації». Вони створені для того, щоб гравці з однаковими інтересами мали змогу більш зручно спілкуватись та проводити товариські турніри.

Варто зазначити, що Хеттрик Саппортер не надає жодних переваг в ігровому плані його власникам.

Посилання