Cs/Sponzoři

From Hattrick
Jump to navigationJump to search

Peníze od sponzorů jsou jedním ze zdrojů příjmů týmu na Hattricku.

Výše sponzorských příspěvků záleží na náladě sponzorů, velikosti fanklubu a ligové úrovni, kterou tým hraje. Náladu sponzorů ovlivňují dva faktory: jak se týmu daří v soutěžních zápasech a, mnohem výrazněji, na počtu najmutých tiskových mluvčích. Je také mnohem méně náchylná k výkyvům než nálada fanoušků.

Pro týmy hrající kratší dobu je příjem od sponzorů velice významný, neboť jiné druhy příjmů, jako např. vstupné nebo trénink vyžadují delší dobu pro přinášení vyšších částek.

Průzkum na anglické nováčkovské konferenci doporučuje jakožto optimální poměr 1 tiskového mluvčího na 250 fanoušků, ale mohou existovat rozdíly v závislosti na ligové úrovni. Na začátku sezóny může být také výhodné najmout vyšší než optimální počet tiskových mluvčích pro rychlé navrácení nálady sponzorů na vyšší hodnotu po resetu. Dobrý pomocný nástroj pro určení vhodného počtu tiskových mluvčích lze nalézt na adrese http://www.databased.at/hattrick/x-ray/pages/spokes.asp Pozor: Najmutí více než 10 tiskových mluvčích může mít za následek naopak pokles nálady sponzorů.

Tento článek vznikl přeložením anglického článku Sponsors