Olympic Games Tournament X

From Hattrick
Olympic Games Tournament
Edition X
Ogt.jpg
Tournament details
Season(s) 39
Teams 128
Final positions
Champions Mile End Marauders
Runner-up Fc Squee
Semi-finalists FC Will Nicht
1.FCK Hannover 
Tournament statistics
Matches played 216 / 240 (90%) 
Goals scored Group phase: 695
Knockout phase: 287
IX XI
Fair-Play contest winner
First Blood


Olympic Games Tournament X[edit]

The tenth edition of the Olympic Games Tournament was played with 128 teams. The first round was played on 30.06.2009 and the final was played on 26.08.2009. The winner of the cup was Mile End Marauders from Canada.
Since this was an anniversary edition, the cup included a Fair-Play contest. The contest was won by First Blood from Panama.

Round Date Stadium Team 1 Team 2 Result Match
Semifinal1 19.08.2009 Matchbox Fc Squee 1.FCK Hannover 4 : 0 (237569780)
Semifinal2 19.08.2009 Camo Nou_ Mile End Marauders FC Will Nicht 4 : 2 (237570505)
FINAL 26.08.2009 Churchill Road Mile End Marauders Fc Squee 3 : 2 (237724809)



Group Phase[edit]

Main article: Olympic_Games_Tournament_X/Group Phase

Group 1[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Danmark Jitterbug Pancakes 3 3 0 0 9 10 4
Chile 23 Cruzados 3 2 0 1 6 11 4
Venezuela Gabroll 3 1 0 2 3 4 8
Portugal H. Raky 3 0 0 3 0 4 13


Group 2[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
México Mexican Army F.C. 3 3 0 0 9 15 4
Portugal Ninho de Cucos 3 1 1 1 4 11 9
Deutschland Harsefeld Sportvereinigung 3 1 0 2 3 6 13
Polska Victoria C.F. 3 0 1 2 1 6 12


Group 3[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Belgium cruz azul cement 3 2 1 0 7 6 0
Costa Rica Ticos F.C 3 1 1 1 4 1 2
South Africa Stamford Hill Storm 3 1 0 2 3 2 4
România FC SCOFALA 3 1 0 2 3 2 5


Group 4[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Sverige Cnaetophs Clan 2 2 0 0 6 10 0
Deutschland FC Niedersachsen Winsen 2 1 0 1 3 7 4
Oceania Nairne Rams United 2 0 0 2 0 0 13


Group 5[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Argentina Newells Old Boys 74 3 2 1 0 7 6 1
Schweiz TriStars FC 3 2 0 1 6 4 4
Ireland Donegal Hotspurs 3 1 1 1 4 4 2
Polska Elfica Kraków 3 0 0 3 0 2 9


Group 6[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Nederland Grayburn 3 3 0 0 9 12 1
México awodragsa 3 2 0 1 6 8 3
Deutschland Chungking Express 3 1 0 2 3 6 9
España Dole C.F. 3 0 0 3 0 0 13


Group 7[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
France Paris Saint Germain 92320 3 3 0 0 9 18 3
Nederland Benfica Rotterdam 3 1 1 1 4 8 10
Slovenija les kurbas 3 1 1 1 4 2 8
Polska Lisia Drużyna 3 0 0 3 0 4 11


Group 8[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Deutschland Lionwarriors 3 3 0 0 9 6 1
Suomi TPS 1922 3 1 1 1 4 5 4
España San Pedrusco F.C. 3 1 0 2 3 2 5
Österreich JDs Rowdy 3 0 1 2 1 0 3


Group 9[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Deutschland 1.FCK Hannover 3 3 0 0 9 15 3
Norge arubaajax 3 2 0 1 6 11 8
México ARGEL 3 1 0 2 3 5 12
Chile CD El Ganador 3 0 0 3 0 3 11


Group 10[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Hellas Stavroupoli 3 2 0 1 6 9 5
Österreich FC Will Nicht 3 1 1 1 4 10 8
Deutschland SV Groß Buchholz 3 1 1 1 4 4 3
España Claudia V Team 3 1 0 2 3 4 11


Group 11[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Northern Ireland Carryduff Hotspur 3 3 0 0 9 13 4
USA New Holland Gryphons 3 2 0 1 6 9 4
Österreich Lambrusco Leoben 3 1 0 2 3 6 7
Slovenija zeleni zmaj 3 0 0 3 0 0 13


Group 12[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Lietuva FC Gnome 3 3 0 0 9 10 1
USA BLAZIN STARS 3 2 0 1 6 9 4
Danmark helt sikkert 3 1 0 2 3 3 7
Polska Legia URS Warszawa08 3 0 0 3 0 0 10


Group 13[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Nederland AC Vllaznia Priedniesdrovje 3 2 0 1 6 10 3
Schweiz Real Kappel 3 2 0 1 6 10 5
Portugal Cilio´s Team 3 1 0 2 3 5 4
Suomi Talotaikurit 3 1 0 2 3 2 15


Group 14[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Deutschland SuS Frisia Norddeich 3 3 0 0 9 9 1
Lietuva Fc Beach 3 2 0 1 6 10 5
Nederland FC DIEDE'06 3 1 0 2 3 4 7
Argentina Veleros 3 0 0 3 0 3 13


Group 15[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Česká republika Cardiff FC Písek 3 3 0 0 9 12 1
England Willenhall Town F.C 3 2 0 1 6 7 5
Panamá Real Condado C.F. 3 1 0 2 3 4 8
Costa Rica pumba f.c 3 0 0 3 0 3 12


Group 16[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Polska LeniuKRN 3 2 0 1 6 13 6
Paraguay H&A - Soccer 3 2 0 1 6 9 7
Suomi AC Flames 3 1 1 1 4 4 4
Venezuela Hamburg SC 3 0 1 2 1 3 12


Group 17[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Hellas Kalliste F.C. 2 2 0 0 6 9 0
Crna Gora VIVA IMLEK 2 1 0 1 3 2 6
Nederland Bahoti FC 2 0 0 2 0 1 6
Hanguk Kero.1 - - - - - - -
  • Kero.1 didn't play any of their scheduled games.

Group 18[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Nederland Mitchies 3 3 0 0 9 11 2
Suomi Viljavat Pellot 3 2 0 1 6 9 3
Eesti Aidee Fic FC 3 0 1 2 1 2 6
Česká republika FC Barca01 3 0 1 2 1 2 13


Group 19[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
México Wapoz FC * 2 2 0 0 6 11 2
Makedonija Eagles Utd. 3 2 0 1 6 9 5
España Nova CF 3 1 0 2 3 5 5
Österreich Partizan Anzbach 3 1 0 2 3 7 17
  • Wapoz FC entered the cup as a replacement team and missed the first round

Group 20[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Saudi Arabia Nomuasami 3 3 0 0 9 11 2
Nederland SC Sanctus 3 2 0 1 6 12 4
Danmark Transit FC 3 1 0 2 3 4 11
Prathet Thai Wat Ford 3 0 0 3 0 2 12


Group 21[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Schweiz C.F. Union Uerzlikon 3 2 1 0 7 8 0
Italia Stella Rossa 3 1 1 1 4 4 1
Österreich Fc Moatn 3 1 1 1 4 1 3
Suomi Onni_ 3 0 1 2 1 0 9


Group 22[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Deutschland S.V.Spezi Schmeckt in Hackemmor 3 2 0 1 6 11 4
Österreich SC Extremnuss Tirol 3 2 0 1 6 11 7
USA Peabody F.C. 3 1 1 1 4 3 6
România LEII2008 3 0 1 2 1 1 9


Group 23[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Deutschland Die PUNKTE 3 2 1 0 7 11 4
Italia U.S. Dinamo 3 2 0 1 6 9 5
Schweiz 1. FC Bärenwil City 3 0 2 1 2 4 8
España Weyyyy 3 0 1 2 1 3 10


Group 24[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Italia Buiolo 3 2 0 1 6 10 3
Suomi Fc Squee 3 2 0 1 6 9 4
Deutschland Wertheim Squirrels 3 2 0 1 6 8 8
México Orinegros Madero FC 3 0 0 3 0 1 13


Group 25[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Deutschland Nürnberg Rangers 2 1 1 0 4 5 2
Nederland Rupsje nooitgenoeg 2 1 1 0 4 3 2
Sakartvelo F.C. Dinamo Tbilisi 2 0 0 2 0 0 4
Hanguk ROK Marine Corps - - - - - - -
  • ROK Marine Corps didn't play any of their scheduled games.

Group 26[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
France OLYMPIQUE LYONN@IS 2 2 0 0 6 6 2
England Collostomy Bag Split 2 0 1 1 1 4 5
Sakartvelo Mr. Tabo 2 0 1 1 1 2 5
  • The match Mr. Tabo - Collostomy Bag Split was the first match to be arranged in this edition of the cup: (235775785)

Group 27[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Bahrain Manamah Sarcah 3 2 1 0 7 10 5
Österreich Sturm Graz 3 2 0 1 6 9 4
Chinese Taipei Taipei Lotus 3 1 0 2 3 8 9
Suomi Finpool1 3 0 1 2 1 2 11


Group 28[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Italia Imperial Zaragozza 3 3 0 0 9 11 0
Türkiye Kermesgucu 3 1 1 1 4 5 8
Schweiz zenit zurich 3 1 0 2 3 4 6
România Real Steaua F.C. 3 0 1 2 1 3 9


Group 29[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
España L.S.Canicas 3 2 0 1 6 9 5
Panamá New Blood 3 1 1 1 4 6 5
Italia Dinamo Pankow 3 1 1 1 4 6 8
Argentina LO MEJOR DE ROSARIO 3 0 2 1 2 4 7


Group 30[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
USA Rayos Leverkusen 3 2 0 1 6 12 5
Deutschland SV RUGIA Bergen 3 2 0 1 6 5 4
România Oamenii lui Satmar 3 2 0 1 6 4 4
Česká republika FC MeSeNechce 3 0 0 3 0 2 10


Group 31[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Canada Mile End Marauders 2 2 0 0 6 9 0
Perú HSV Lima 2 1 0 1 3 6 6
Lietuva ShlangBauBas 2 0 0 2 0 0 9


Group 32[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Česká republika Ulrik Underdogs 3 3 0 0 9 9 1
Deutschland MERC_ADLER 3 2 0 1 6 5 2
Italia Olimpique PDQ 3 1 0 2 3 2 7
Latvija FK Poļubom 3 0 0 3 0 0 6


Knock-Out Table[edit]

Main article: Olympic_Games_Tournament_X/Knockout Phase


Upper half[edit]

Round of 64

21.07.2009

  Round of 32

28.07.2009

  Round of 16

04.08.2009

  Quarter Finals

11.08.2009

  Semi-Finals

18.08.2009

Danmark  Jitterbug Pancakes 3  
Crna Gora  VIVA IMLEK 0      1.FCK Hannover 4  
Deutschland  1.FCK Hannover 5    Jitterbug Pancakes 3  
Nederland  Rupsje nooitgenoeg 0        1.FCK Hannover 3  
Nederland  AC Vllaznia Priedniesdrovje 3        Stella Rossa 1  
Panamá  New Blood 0      AC Vllaznia Priedniesdrovje 2
Italia  Stella Rossa 2    Stella Rossa 4  
Argentina  Newells Old Boys 74 1        1.FCK Hannover 3  
France  Paris Saint Germain 92320 1        Cardiff FC Písek 1  
Italia  U.S. Dinamo 4      Cardiff FC Písek 2  
Perú  HSV Lima 1    U.S. Dinamo 1  
Česká republika  Cardiff FC Písek 3        Cardiff FC Písek 2
Northern Ireland  Carryduff Hotspur 4        Carryduff Hotspur 1  
Österreich  Sturm Graz 3      Carryduff Hotspur 2
Makedonija  Eagles Utd. 0    cruz azul cement 0  
Belgium  cruz azul cement 3        1.FCK Hannover 0
Sverige  Cnaetophs Clan 2        Fc Squee 4
Nederland  SC Sanctus 1      Cnaetophs Clan 0  
Türkiye  Kermesgucu 0    FC Gnome 4  
Lietuva  FC Gnome 7        FC Gnome 1  
Polska  LeniuKRN 3        Fc Squee 3  
Deutschland  MERC_ADLER 1      LeniuKRN 1
Suomi  Fc Squee 5    Fc Squee 4  
Deutschland  Lionwarriors 0        Fc Squee 5
Nederland  Grayburn 8        Grayburn 1  
Österreich  SC Extremnuss Tirol 1      Grayburn 5  
Deutschland  SV RUGIA Bergen 0    SuS Frisia Norddeich 1  
Deutschland  SuS Frisia Norddeich 4        Grayburn 4
Hellas  Stavroupoli 4        Viljavat Pellot 3  
England  Collostomy Bag Split 1      Stavroupoli 0
Suomi  Viljavat Pellot 4    Viljavat Pellot 3  
México  Mexican Army F.C. 0  

Lower half[edit]

Round of 64

21.07.2009

  Round of 32

28.07.2009

  Round of 16

04.08.2009

  Quarter Finals

11.08.2009

  Semi-Finals

18.08.2009

Chile  23 Cruzados 0  
Hellas  Kalliste F.C. 1      Kalliste F.C. 6  
Deutschland  Nürnberg Rangers 3    Nürnberg Rangers 5  
Norge  arubaajax 0        Kalliste F.C. 2  
Schweiz  Real Kappel 0        L.S.Canicas 0  
España  L.S.Canicas 3      L.S.Canicas 4
Schweiz  C.F. Union Uerzlikon 1    TriStars FC 2  
Schweiz  TriStars FC 3        Kalliste F.C. 0  
Nederland  Benfica Rotterdam 5        Mile End Marauders 3  
Deutschland  Die PUNKTE 2      Benfica Rotterdam 1  
Canada  Mile End Marauders 3    Mile End Marauders 9  
England  Willenhall Town F.C 2        Mile End Marauders 3
USA  New Holland Gryphons 1        Manamah Sarcah 1  
Bahrain  Manamah Sarcah 3      Manamah Sarcah 7
México  Wapoz FC 4    Wapoz FC 2  
Costa Rica  Ticos F.C 0        Mile End Marauders 4
Deutschland  FC Niedersachsen Winsen 5        FC Will Nicht 2
Saudi Arabia  Nomuasami 6      Nomuasami 2  
Italia  Imperial Zaragozza 0    BLAZIN STARS 0  
USA  BLAZIN STARS 3        Nomuasami 5  
Paraguay  H&A - Soccer 3        H&A - Soccer 0  
Česká republika  Ulrik Underdogs 0      H&A - Soccer 4
Italia  Buiolo 5    Buiolo 0  
Suomi  TPS 1922 0        Nomuasami 2
México  awodragsa 1        FC Will Nicht 3  
Deutschland  S.V.Spezi Schmeckt in Hackemmor 2      S.V.Spezi Schmeckt in Hackemmor 0  
USA  Rayos Leverkusen 3    Rayos Leverkusen 4  
Lietuva  Fc Beach 1        Rayos Leverkusen 3
Österreich  FC Will Nicht 9        FC Will Nicht 4  
France  OLYMPIQUE LYONN@IS 0      FC Will Nicht 4
Nederland  Mitchies 0    Ninho de Cucos 1  
Portugal  Ninho de Cucos 3  

Finals[edit]

  Semi-Finals

18.08.2009

Final

25.08.2009

                 


  Deutschland  1.FCK Hannover 0  
  Suomi  Fc Squee 4  


     Fc Squee 2
     Mile End Marauders 3
  Canada  Mile End Marauders 4
  Österreich  FC Will Nicht 2  


Final[edit]

FINAL
26.08.2009
Weather2 new.gif
Mile End Marauders Canada 3 : 2 Suomi Fc Squee Churchill Road
Attendance: 2914

Rodrigo Caralt  Goal  57'
Benoît Pomerleau  Goal  66'
Rikus Aardenburg  Goal  74'
(237724809)
Nizami Başdaş  Goal  3'
Edy Werner  Goal  5'



Canada Mile End Marauders
3-5-2
GK Rüştü Barış Doğu
WB Rikus Aardenburg
CD Anselmo Schmückle
WB Emre Yolaçan
W Boris Belzile
IM Benoît Pomerleau Captain sports.png
IM Lorne Students
IM Daniel Hamby
W Rodrigo Caralt
FW Kirk Russell Booked in the 33rd minute 33'
FW Raz Glam
Error creating thumbnail: /var/www/w/includes/shell/limit.sh: line 101: 8721 Aborted /usr/bin/timeout $MW_WALL_CLOCK_LIMIT /bin/bash -c "$1" 3>&- Error code: 134
70'
Substituted off in the 70th minute 70'
Substitutes:
GK Emile Chapdelaine
CD Bran MacKessock
IM Dimitris Veropoulos
FW René-Michel Bégin Substituted on in the 70th minute 70'
W Jean-Yves Houde
Suomi Fc Squee
4-4-2
GK Richard Cordero
WB David Jensen
CD Christophe Boutevin Captain sports.png
CD Tomas Edbrant
W Antti-Petteri Ilenius
IM Mathias Mairesse
IM Ivan Neykov
IM Thorben Doenhoff
W Maurizio Foffa
FW Nizami Başdaş
FW Edy Werner
Substitutes:
GK Robert Berg
CD Huang Chang Shik
IM Markku Lammi
FW Antti Urpilainen
W Mikko Pylkki

Cup Statistics[edit]

Playing Percentage[edit]

Total Arranged Walkover Cup Replaced
Group phase 177 158 16 0 3
Knockout phase 63 58 5
Total 240 216 21 0 3
Total % 90% 9% 0% 2%


Team Strength[edit]

The matches are presented in hatstats.


Rank Result Team R 1 R 2 R 3 R 4 R 5 R 6 QF SF F Average
1 WON Mile End Marauders 242 233 199 256 221 250 267 278 238.3
2 RUP Fc Squee 136 137 141 208 190 192 226 198 204 178.5
3 SF FC Will Nicht 160 174 171 265 202 206 237 273 211.0
4 SF 1.FCK Hannover 161 152 109 164 170 192 198 163.7
5 QF Grayburn 177 207 216 217 248 224 214.8
6 QF Cardiff FC Písek 130 130 140 186 221 198 167.5
7 QF Nomuasami 137 139 129 126 150 169 174 146.3
8 QF Kalliste F.C. 130 131 114 152 140 133.4
9 R 6 Viljavat Pellot 199 175 174 247 245 227 211.2
10 R 6 FC Gnome 235 145 205 202 223 225 205.8
11 R 6 Carryduff Hotspur 181 155 176 182 187 176.2
12 R 6 Rayos Leverkusen 135 134 155 200 182 218 170.7
13 R 6 Manamah Sarcah 126 156 180 134 188 210 165.7
14 R 6 L.S.Canicas 132 139 127 141 136 152 137.8
15 R 6 Stella Rossa 132 126 127 155 136 139 135.8
16 R 6 H&A - Soccer 109 125 123 155 151 132.6
17 R 3 Stamford Hill Storm 176 270 223
18 R 4 SC Sanctus 188 195 224 224 208
19 R 3 Donegal Hotspurs 143 228 217 196
20 R 5 BLAZIN STARS 181 190 213 197 200 196
21 R 3 FC SCOFALA 188 204 196 196
22 R 4 arubaajax 166 174 209 183
23 R 4 Mitchies 188 176 185 183
24 R 4 Willenhall Town F.C 158 205 202 147 178
25 R 5 Cnaetophs Clan 142 172 212 170 174
26 R 5 Wapoz FC 192 178 168 159 174
27 R 3 Dinamo Pankow 179 169 174
28 R 4 Sturm Graz 160 134 174 219 172
29 R 5 cruz azul cement 204 157 153 171
30 R 5 SuS Frisia Norddeich 180 160 172 171
31 R 4 MERC_ADLER 227 152 144 146 167
32 R 3 Oamenii lui Satmar 190 175 136 167
33 R 4 Ulrik Underdogs 161 182 158 167
34 R 5 Buiolo 148 174 190 166 148 165
35 R 4 Paris Saint Germain 92320 192 154 156 152 164
36 R 4 HSV Lima 154 173 162 163
37 R 3 Lambrusco Leoben 185 136 161
38 R 4 awodragsa 161 154 164 161 160
39 R 5 Jitterbug Pancakes 172 158 151 151 158
40 R 4 Newells Old Boys 74 165 153 155 158 158
41 R 4 Mexican Army F.C. 149 154 156 165 156
42 R 5 U.S. Dinamo 135 157 136 159 187 155
43 R 3 helt sikkert 154 156 152 154
44 R 4 Ticos F.C 135 155 162 161 153
45 R 5 TriStars FC 105 174 163 161 151



Best matches by hatstats[edit]

Rank Round Team 1 Team 2 Result Hats 1 Hats 2 Average
1 SF Mile End Marauders FC Will Nicht 4 : 2 267 273 270,0
2 F Fc Squee Mile End Marauders 2 : 3 204 278 241,0
3 R 6 Grayburn Viljavat Pellot 4 : 3 248 227 237,5
4 R 3 Stamford Hill Storm FC SCOFALA 2 : 0 270 196 233,0
5 QF Fc Squee Grayburn 5 : 1 226 224 225,0
6 R 5 Stavroupoli Viljavat Pellot 0 : 3 204 245 224,5
7 R 4 Cnaetophs Clan SC Sanctus 2 : 1 212 224 218,0
8 R 6 Mile End Marauders Manamah Sarcah 3 : 1 221 210 215,5
9 R 6 Rayos Leverkusen FC Will Nicht 3 : 4 218 206 212,0
10 R 6 FC Gnome Fc Squee 1 : 3 225 192 208,5



Top scorers[edit]

Rank Team Player Goals
1 Grayburn Didier Goubin 8
2 Mile End Marauders René-Michel Bégin 7
Fc Squee Jacob Heintze 7
4 FC Will Nicht Ulrik Tungbratt 6
Nomuasami Stew Griffiths 6
Rayos Leverkusen Federico Colasante 6
7 FC Will Nicht Adriano Vargas 5
Nomuasami Javier Gaspart 5
BLAZIN STARS Yiannis Tegopoulos 5
Paris Saint Germain 92320 Bronys Norvaišis 5



Top attendances[edit]

Rank Arena Home team Away team Attendance
1 Avenue du Parc Arena Mile End Marauders Manamah Sarcah 8285
2 Territorium Sanctum SC Sanctus Nomuasami 4605
3 Sócrates Vatagsky Wapoz FC Partizan Anzbach 4592
4 Thira Stadium Kalliste F.C. Mile End Marauders 4499
5 Camo Nou_ Mile End Marauders FC Will Nicht 4466
6 Milenium Stadium Písek Cardiff FC Písek Carryduff Hotspur 4412
7 Shepwell green Real Condado C.F. Willenhall Town F.C 4337
8 G. N. S. Arena Stavroupoli Viljavat Pellot 4328
9 Avenue du Parc Arena Mile End Marauders Willenhall Town F.C 4243
10 Sócrates Vatagsky Wapoz FC Ticos F.C 4238



External links[edit]



Olympic Games Tournament
OGT I | OGT II | OGT III | OGT IV | OGT V | OGT VI | OGT VII | OGT VIII | OGT IX | OGT X | OGT XI | OGT XII | OGT XIII

OGT XIV | OGT XV | OGT XVI | OGT XVII | OGT XVIII | OGT XIX | OGT XX | OGT XXI | OGT XXII | OGT XXIII | OGT XXIV | OGT XXV

Mini OGT I | Mini OGT II | Mini OGT III | Minor OGT IV | Minor OGT V | Minor OGT VI | Minor OGT VII | Minor OGT VIII | Minor OGT IX
Minor OGT X | Minor OGT XI | Minor OGT XII | Minor OGT XIII | Minor OGT XIV | Minor OGT XV | Minor OGT XVI | Minor OGT XVII | Minor OGT XVIII