Olympic Games Tournament III/Group Phase

From Hattrick
previous current next
II III IV
Main Main Main
Group Phase Group Phase Group Phase
Knockout Phase Knockout Phase Knockout Phase



Olympic Games Tournament III[edit]

The group phase was the first stage of the third edition of the Olympic Games Tournament, followed by the knockout phase. It began on 18.04.2007 and ended on 02.05.2007.

Group 1[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Latvija BenzaBloks 2 2 0 0 6 7 1
España Ibarakoa 2 1 0 1 3 4 3
Italia Colori 2 0 0 2 0 0 7
Panamá Cruz F.C. - - - - - - -
  • Cruz F.C. didn't play any of their scheduled games.

Round 1 ~ 18.04.2007 Ibarakoa 3 - 0 WO Colori
BenzaBloks idle
Round 2 ~ 25.04.2007 BenzaBloks 3 - 1 Ibarakoa
Colori idle
Round 3 ~ 02.05.2007 BenzaBloks 4 - 0 Colori
Ibarakoa idle


Group 2[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Österreich Partizan Anzbach 2 1 0 1 3 5 5
Republica Dominicana Santo Domingo Gators 1 1 0 0 3 4 1
Magyarország FC Hidtib 1 0 0 1 0 1 4
Shqipëria K.S. Teuta - - - - - - -
  • K.S. Teuta didn't play any of their scheduled games.
  • Santo Domingo Gators v FC Hidtib (scheduled for week 2) wasn't played.

Round 1 ~ 18.04.2007 Santo Domingo Gators 4 - 1 Partizan Anzbach
FC Hidtib idle
Round 2 ~ 25.04.2007 Santo Domingo Gators - FC Hidtib
Partizan Anzbach idle
Round 3 ~ 02.05.2007 FC Hidtib 1 - 4 Partizan Anzbach
Santo Domingo Gators idle


Group 3[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
England Collostomy Bag Split 2 2 0 0 6 11 2
Guatemala Athletic Guatemala 2 1 0 1 3 7 5
Portugal billabong f.c 2 0 0 2 0 2 13
Malta Fockers United - - - - - - -
  • Fockers United didn't play any of their scheduled games.

Round 1 ~ 18.04.2007 billabong f.c 0 - 8 Collostomy Bag Split
Athletic Guatemala idle
Round 2 ~ 25.04.2007 Athletic Guatemala 2 - 3 Collostomy Bag Split
billabong f.c idle
Round 3 ~ 02.05.2007 billabong f.c 2 - 5 Athletic Guatemala
Collostomy Bag Split idle


Group 4[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Nederland fc poker palace 2 2 0 0 6 9 1
Andorra NikeFootball U.D. 2 1 0 1 3 12 4
Schweiz Spartak Babaorum 2 0 0 2 0 0 16
Honduras MetalGear F.C. - - - - - - -
  • MetalGear F.C. didn't play any of their scheduled games.

Round 1 ~ 18.04.2007 NikeFootball U.D. 11 - 0 Spartak Babaorum
fc poker palace idle
Round 2 ~ 25.04.2007 NikeFootball U.D. 1 - 4 fc poker palace
Spartak Babaorum idle
Round 3 ~ 02.05.2007 fc poker palace 5 - 0 Spartak Babaorum
NikeFootball U.D. idle


Group 5[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Bolivia Morales Moralitos f.c 3 3 0 0 9 16 3
Nederland Best Achteruit 3 1 1 1 4 6 5
Schweiz speedskater f.c. 3 0 2 1 2 0 8
Jamaica Knights of Jordan 3 0 1 2 1 0 6
  • Knights of Jordan missed the first three rounds because they were still in the national cup.
  • Best Achteruit missed the first two rounds because they were still in the national cup.

Round 1 ~ 18.04.2007 Knights of Jordan 0 - 0 WO speedskater f.c.
Round 2 ~ 25.04.2007 speedskater f.c. 0 - 0 WO Best Achteruit
Knights of Jordan 0 - 3 WO Morales Moralitos f.c
Round 3 ~ 02.05.2007 Morales Moralitos f.c 8 - 0 speedskater f.c.
Knights of Jordan 0 - 3 WO Best Achteruit
Round 4 ~ 08.05.2007 Morales Moralitos f.c 5 - 3 Best Achteruit


Group 6[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Belgium de typhoons 3 2 1 0 7 11 2
Singapore BP Football Club 3 1 1 1 4 5 3
Andorra Nàstic C.F. 3 1 0 2 3 5 10
España Joga F.C. 3 1 0 2 3 3 9
  • de typhoons missed the first round because they were still in the national cup.

Round 1 ~ 18.04.2007 BP Football Club 0 - 0 WO de typhoons
Nàstic C.F. 3 - 0 WO Joga F.C.
Round 2 ~ 25.04.2007 Nàstic C.F. 2 - 7 de typhoons
BP Football Club 2 - 3 Joga F.C.
Round 3 ~ 02.05.2007 de typhoons 4 - 0 Joga F.C.
BP Football Club 3 - 0 WO Nàstic C.F.


Group 7[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Portugal S.C.C. 2 1 0 1 3 5 4
Nederland A.F.C. Wijkers 2 1 1 0 4 4 2
Latvija Big Shark 2 0 1 1 1 0 3
Italia pieve rock city - - - - - - -
  • pieve rock city didn't play any of their scheduled games, but A.F.C. Wijkers weren't awarded a regulatory win in their match.
  • Big Shark missed the first round because they were still in the national cup.

Round 1 ~ 18.04.2007 A.F.C. Wijkers 0 - 0 WO Big Shark
S.C.C. idle
Round 2 ~ 25.04.2007 A.F.C. Wijkers 4 - 2 S.C.C.
Big Shark idle
Round 3 ~ 02.05.2007 Big Shark 0 - 3 WO S.C.C.
A.F.C. Wijkers idle


Group 8[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
England Badgers R Us 2 1 0 1 3 3 7
Singapore Kampong Dreamer 1 1 0 0 3 7 0
España los de capelo 1 0 0 1 0 0 3
România AFC Zenit - - - - - - -
  • AFC Zenit didn't play any of their scheduled games.
  • Kampong Dreamer v los de capelo (scheduled for week 3) wasn't played.

Round 1 ~ 18.04.2007 Badgers R Us 3 - 0 WO los de capelo
Kampong Dreamer idle
Round 2 ~ 25.04.2007 Kampong Dreamer 7 - 0 Badgers R Us
los de capelo idle
Round 3 ~ 02.05.2007 Kampong Dreamer - los de capelo
Badgers R Us idle


Group 9[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
México Black Legion F.C. 3 3 0 0 9 9 1
Hrvatska FC Pirovac 3 2 0 1 6 13 3
USA GnartPham 3 1 0 2 3 8 10
Panamá RCA Futbol 3 0 0 3 0 2 18


Round 1 ~ 18.04.2007 RCA Futbol 0 - 8 FC Pirovac
GnartPham 1 - 3 Black Legion F.C.
Round 2 ~ 25.04.2007 RCA Futbol 2 - 7 GnartPham
Black Legion F.C. 3 - 0 WO FC Pirovac
Round 3 ~ 02.05.2007 RCA Futbol 0 - 3 WO Black Legion F.C.
FC Pirovac 5 - 0 GnartPham


Group 10[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Schweiz Neubad Fussball Club 3 2 0 1 6 9 4
Nederland bombo s 3 2 0 1 6 7 3
Chile Copper Knights 3 1 1 1 4 4 3
Türkiye cumhuriyetspor 3 0 1 2 1 0 10


Round 1 ~ 18.04.2007 bombo s 3 - 0 WO Neubad Fussball Club
cumhuriyetspor 0 - 0 WO Copper Knights
Round 2 ~ 25.04.2007 bombo s 3 - 0 WO cumhuriyetspor
Neubad Fussball Club 2 - 1 Copper Knights
Round 3 ~ 02.05.2007 bombo s 1 - 3 Copper Knights
Neubad Fussball Club 7 - 0 cumhuriyetspor


Group 11[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Polska Devils 2006 3 2 0 1 6 11 7
România Fc River Star 3 1 1 1 4 8 6
Deutschland Backbenchers United 3 1 1 1 4 7 10
Al Maghrib SFC Oujda 3 0 2 1 2 3 6


Round 1 ~ 18.04.2007 Backbenchers United 4 - 2 Devils 2006
Fc River Star 0 - 0 WO SFC Oujda
Round 2 ~ 25.04.2007 Backbenchers United 0 - 5 Fc River Star
Devils 2006 3 - 0 SFC Oujda
Round 3 ~ 02.05.2007 Backbenchers United 3 - 3 SFC Oujda
Devils 2006 6 - 3 Fc River Star


Group 12[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Iran eshgh united 2 2 0 0 6 8 1
Liechtenstein SC Bern 4-ever 2 1 0 1 3 6 3
Nederland Rupsje nooitgenoeg 2 0 0 2 0 1 11
Northern Ireland Diving FTW - - - - - - -
  • Diving FTW didn't play any of their scheduled games.

Round 1 ~ 18.04.2007 SC Bern 4-ever 0 - 3 WO eshgh united
Rupsje nooitgenoeg idle
Round 2 ~ 25.04.2007 eshgh united 5 - 1 Rupsje nooitgenoeg
SC Bern 4-ever idle
Round 3 ~ 02.05.2007 SC Bern 4-ever 6 - 0 Rupsje nooitgenoeg
eshgh united idle


Group 13[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Latvija FC Kochs 3 3 0 0 9 8 2
Nederland Bosbes 3 2 0 1 6 9 6
Ukraina FC Putivl' 3 1 0 2 3 6 5
Hellas fostiras p.falirou 3 0 0 3 0 2 12


Round 1 ~ 18.04.2007 Bosbes 1 - 3 FC Kochs
FC Putivl' 4 - 0 fostiras p.falirou
Round 2 ~ 25.04.2007 Bosbes 3 - 1 FC Putivl'
FC Kochs 3 - 0 WO fostiras p.falirou
Round 3 ~ 02.05.2007 Bosbes 5 - 2 fostiras p.falirou
FC Kochs 2 - 1 FC Putivl'


Group 14[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Deutschland FC Schlacke 06 3 3 0 0 9 10 3
España sporting Ibarakoa 3 2 0 1 6 17 5
Magyarország FehérSólyom SE 3 0 1 2 1 1 8
România FC Targu Neamt 3 0 1 2 1 0 12


Round 1 ~ 18.04.2007 FC Targu Neamt 0 - 3 FC Schlacke 06
FehérSólyom SE 1 - 5 sporting Ibarakoa
Round 2 ~ 25.04.2007 FC Schlacke 06 4 - 3 sporting Ibarakoa
FC Targu Neamt 0 - 0 WO FehérSólyom SE
Round 3 ~ 02.05.2007 FC Schlacke 06 3 - 0 WO FehérSólyom SE
FC Targu Neamt 0 - 9 sporting Ibarakoa


Group 15[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Belgium Crystal Castle 2 2 0 0 6 9 1
México Gecarden Club 2 1 0 1 3 3 5
Schweiz olympics de Lausanne 2 0 0 2 0 1 7
Singapore NJC - - - - - - -
  • NJC didn't play any of their scheduled games.

Round 1 ~ 18.04.2007 Gecarden Club 3 - 0 WO olympics de Lausanne
Crystal Castle idle
Round 2 ~ 25.04.2007 Crystal Castle 5 - 0 Gecarden Club
olympics de Lausanne idle
Round 3 ~ 02.05.2007 Crystal Castle 4 - 1 olympics de Lausanne
Gecarden Club idle


Group 16[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Rossiya Organum 2 1 1 0 4 9 2
Paraguay Orca F.C. 2 0 2 0 2 0 0
Nederland De Pruimen 2 0 1 1 1 2 9
Venezuela Marea Roja F.C. - - - - - - -
  • Marea Roja F.C. didn't play any of their scheduled games.
  • Orca F.C. missed the first three rounds because they were still in the national cup.

Round 1 ~ 18.04.2007 Organum 0 - 0 WO Orca F.C.
De Pruimen idle
Round 2 ~ 25.04.2007 De Pruimen 0 - 0 WO Orca F.C.
Organum idle
Round 3 ~ 02.05.2007 De Pruimen 2 - 9 Organum
Orca F.C. idle


Group 17[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
USA HoangSongPhuongOanh 2 2 0 0 6 7 1
Deutschland SC Baden-Power 2 1 0 1 3 6 5
España Team Evil Races 2 0 0 2 0 2 9
Srbija fc gay - - - - - - -
  • fc gay didn't play any of their scheduled games.

Round 1 ~ 18.04.2007 HoangSongPhuongOanh 4 - 0 SC Baden-Power
Team Evil Races idle
Round 2 ~ 25.04.2007 SC Baden-Power 6 - 1 Team Evil Races
HoangSongPhuongOanh idle
Round 3 ~ 02.05.2007 HoangSongPhuongOanh 3 - 1 Team Evil Races
SC Baden-Power idle


Group 18[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Pilipinas PSHS labuyo 3 3 0 0 9 7 2
Panamá Santa Librada 3 1 1 1 4 5 3
Österreich Fc. Red Devils 3 1 0 2 3 5 6
Bosna i Hercegovina F.K. Fuzzy 3 0 1 2 1 0 6
  • F.K. Fuzzy missed the first three rounds because they were still in the national cup.

Round 1 ~ 18.04.2007 F.K. Fuzzy 0 - 0 WO Santa Librada
PSHS labuyo 2 - 1 Fc. Red Devils
Round 2 ~ 25.04.2007 Santa Librada 4 - 1 Fc. Red Devils
F.K. Fuzzy 0 - 3 WO PSHS labuyo
Round 3 ~ 02.05.2007 Santa Librada 1 - 2 PSHS labuyo
F.K. Fuzzy 0 - 3 WO Fc. Red Devils


Group 19[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
España TMAC 3 2 0 1 6 5 2
Polska KS Opoczno 3 2 0 1 6 3 3
Ukraina Riboza 3 1 0 2 3 6 5
Ísland FC Snítenklúten 3 1 0 2 3 3 7


Round 1 ~ 18.04.2007 TMAC 0 - 1 KS Opoczno
FC Snítenklúten 1 - 4 Riboza
Round 2 ~ 25.04.2007 Riboza 1 - 2 KS Opoczno
TMAC 3 - 0 FC Snítenklúten
Round 3 ~ 02.05.2007 KS Opoczno 0 - 2 FC Snítenklúten
Riboza 1 - 2 TMAC


Group 20[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Hrvatska FC Soliterčani 3 3 0 0 9 10 0
Latvija FK Dimanti 3 1 1 1 4 4 4
USA Manchester Rules 3 0 2 1 2 0 3
Andorra Passion Atletica F.C. 3 0 1 2 1 0 7


Round 1 ~ 18.04.2007 FC Soliterčani 4 - 0 FK Dimanti
Passion Atletica F.C. 0 - 0 WO Manchester Rules
Round 2 ~ 25.04.2007 FK Dimanti 0 - 0 WO Manchester Rules
FC Soliterčani 3 - 0 Passion Atletica F.C.
Round 3 ~ 02.05.2007 FK Dimanti 4 - 0 Passion Atletica F.C.
FC Soliterčani 3 - 0 Manchester Rules


Group 21[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Argentina pbilos 2 2 0 0 6 5 0
Slovenija Hellboys ZILINA 2 1 0 1 3 6 4
Ireland Drogs united 2 0 0 2 0 1 8
Singapore richlyeng rangers - - - - - - -
  • richlyeng rangers didn't play any of their scheduled games.

Round 1 ~ 18.04.2007 pbilos 2 - 0 Drogs united
Hellboys ZILINA idle
Round 2 ~ 25.04.2007 Hellboys ZILINA 0 - 3 WO pbilos
Drogs united idle
Round 3 ~ 02.05.2007 Hellboys ZILINA 6 - 1 Drogs united
pbilos idle


Group 22[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Deutschland WSG Reform Magdeburg 2 1 1 0 4 3 0
España Vandalia 2 0 2 0 2 0 0
Brasil Predião 2 0 1 1 1 0 3
Moldova Juventus Cahul - - - - - - -
  • Juventus Cahul didn't play any of their scheduled games.
  • Predião missed the first three rounds because they were still in the national cup.

Round 1 ~ 18.04.2007 Vandalia 0 - 0 WO Predião
WSG Reform Magdeburg idle
Round 2 ~ 25.04.2007 WSG Reform Magdeburg 3 - 0 WO Predião
Vandalia idle
Round 3 ~ 02.05.2007 WSG Reform Magdeburg 0 - 0 WO Vandalia
Predião idle


Group 23[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
România F.C Manchester UTD 2 1 1 0 4 4 1
Nederland Rikskesteam 2 0 2 0 2 1 1
Cyprus ikaros livathion 2 0 1 1 1 0 3
Slovensko Gup3's - - - - - - -
  • Gup3's didn't play any of their scheduled games.
  • ikaros livathion missed the first two rounds because they were still in the national cup.

Round 1 ~ 18.04.2007 Rikskesteam 1 - 1 F.C Manchester UTD
ikaros livathion idle
Round 2 ~ 25.04.2007 F.C Manchester UTD 3 - 0 WO ikaros livathion
Rikskesteam idle
Round 3 ~ 02.05.2007 Rikskesteam 0 - 0 WO ikaros livathion
F.C Manchester UTD idle


Group 24[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
England Willenhall Town F.C 2 1 1 0 4 6 0
Sverige Oroblue Babes 2 0 2 0 2 0 0
Colombia Fuerza Santafe 2 0 1 1 1 0 6
Latvija FK Saturn - - - - - - -
  • FK Saturn didn't play any of their scheduled games.
  • Willenhall Town F.C missed the first two rounds because they were still in the national cup.
  • Oroblue Babes missed the first round because they were still in the national cup.

Round 1 ~ 18.04.2007 Oroblue Babes 0 - 0 WO Fuerza Santafe
Willenhall Town F.C idle
Round 2 ~ 25.04.2007 Willenhall Town F.C 0 - 0 WO Oroblue Babes
Fuerza Santafe idle
Round 3 ~ 02.05.2007 Willenhall Town F.C 6 - 0 Fuerza Santafe
Oroblue Babes idle


Group 25[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Hrvatska sportfd 3 3 0 0 9 17 1
Belgium kommoarrup 3 1 1 1 4 2 6
Makedonija BOREC 3 0 2 1 2 0 3
USA Pho Thong Nang Khieu FC 3 0 1 2 1 1 10
  • BOREC missed the first three rounds because they were still in the national cup.

Round 1 ~ 18.04.2007 sportfd 6 - 0 kommoarrup
BOREC 0 - 0 WO Pho Thong Nang Khieu FC
Round 2 ~ 25.04.2007 kommoarrup 2 - 0 Pho Thong Nang Khieu FC
sportfd 3 - 0 WO BOREC
Round 3 ~ 02.05.2007 kommoarrup 0 - 0 WO BOREC
sportfd 8 - 1 Pho Thong Nang Khieu FC


Group 26[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Argentina Los pataduras 3 2 1 0 7 9 2
Schweiz Timbuktu Swallows 3 1 1 1 4 6 6
Colombia Ramiriqui Futbol Club 3 1 0 2 3 7 10
Nederland sw0rdfish 3 1 0 2 3 6 10


Round 1 ~ 18.04.2007 Ramiriqui Futbol Club 3 - 2 sw0rdfish
Los pataduras 0 - 0 WO Timbuktu Swallows
Round 2 ~ 25.04.2007 sw0rdfish 3 - 2 Timbuktu Swallows
Ramiriqui Futbol Club 1 - 4 Los pataduras
Round 3 ~ 02.05.2007 sw0rdfish 1 - 5 Los pataduras
Ramiriqui Futbol Club 3 - 4 Timbuktu Swallows


Group 27[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Portugal Sporting de Loures 2 1 1 0 4 2 1
Latvija MangyDogs 2 1 0 1 3 4 2
Slovenija AC ZilinaSTAR 2 0 1 1 1 0 3
Uruguay "P.del.Plata.F.C" - - - - - - -
  • "P.del.Plata.F.C" didn't play any of their scheduled games.
  • AC ZilinaSTAR missed the first three rounds because they were still in the national cup.

Round 1 ~ 18.04.2007 Sporting de Loures 2 - 1 MangyDogs
AC ZilinaSTAR idle
Round 2 ~ 25.04.2007 Sporting de Loures 0 - 0 WO AC ZilinaSTAR
MangyDogs idle
Round 3 ~ 02.05.2007 MangyDogs 3 - 0 WO AC ZilinaSTAR
Sporting de Loures idle


Group 28[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Oceania SkitZ 3 2 1 0 7 10 1
USA Real Gainsborough 3 2 0 1 6 10 7
México LiBr3s y l0k0s mF 3 0 2 1 2 0 3
Polska FC BLONIE 3 0 1 2 1 0 9
  • LiBr3s y l0k0s mF missed the first three rounds because they were still in the national cup.

Round 1 ~ 18.04.2007 Real Gainsborough 6 - 0 FC BLONIE
SkitZ 0 - 0 WO LiBr3s y l0k0s mF
Round 2 ~ 25.04.2007 FC BLONIE 0 - 0 WO LiBr3s y l0k0s mF
Real Gainsborough 1 - 7 SkitZ
Round 3 ~ 02.05.2007 FC BLONIE 0 - 3 WO SkitZ
Real Gainsborough 3 - 0 WO LiBr3s y l0k0s mF


Group 29[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Bulgaria FC Haskovo Utd 3 3 0 0 9 9 1
Brasil Savateam 3 1 0 2 3 5 4
Lëtzebuerg Sport Lux et Benfica 3 1 0 2 3 4 7
Ireland The Town part two 3 1 0 2 3 6 12


Round 1 ~ 18.04.2007 The Town part two 1 - 4 FC Haskovo Utd
Sport Lux et Benfica 1 - 0 Savateam
Round 2 ~ 25.04.2007 FC Haskovo Utd 2 - 0 Savateam
The Town part two 4 - 3 Sport Lux et Benfica
Round 3 ~ 02.05.2007 FC Haskovo Utd 3 - 0 Sport Lux et Benfica
The Town part two 1 - 5 Savateam


Group 30[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Danmark VIP`s 1 1 0 0 3 2 1
Slovenija JASENI 2 0 1 1 1 1 2
Polska TOP DOGS 1 0 1 0 1 0 0
Perú LOS GAMER'S - - - - - - -
  • LOS GAMER'S didn't play any of their scheduled games.
  • TOP DOGS missed the first round because they were still in the national cup.
  • TOP DOGS v VIP`s (scheduled for week 3) wasn't played.

Round 1 ~ 18.04.2007 JASENI 0 - 0 WO TOP DOGS
VIP`s idle
Round 2 ~ 25.04.2007 JASENI 1 - 2 VIP`s
TOP DOGS idle
Round 3 ~ 02.05.2007 TOP DOGS - VIP`s
JASENI idle


Group 31[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Danmark Quilder Allstars 3 3 0 0 9 8 0
Việt Nam snoopymanutd 3 2 0 1 6 8 3
USA The Brocialists 3 0 1 2 1 0 6
Danmark Giraffanodens 3 0 1 2 1 0 7


Round 1 ~ 18.04.2007 snoopymanutd 0 - 3 Quilder Allstars
Giraffanodens 0 - 0 WO The Brocialists
Round 2 ~ 25.04.2007 Quilder Allstars 4 - 0 Giraffanodens
snoopymanutd 5 - 0 The Brocialists
Round 3 ~ 02.05.2007 Quilder Allstars 1 - 0 The Brocialists
Giraffanodens 0 - 3 snoopymanutd


Group 32[edit]

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Costa Rica Alberig FC 2 1 1 0 4 5 0
Colombia TheCrazy 2 1 1 0 4 5 0
Ísland Myrmyrderne FK 2 0 0 2 0 0 10
Bulgaria MilanRossoneri - - - - - - -
  • MilanRossoneri didn't play any of their scheduled games.
  • Alberig FC and TheCrazy missed the first round because they were still in the national cup.

Round 1 ~ 18.04.2007 TheCrazy 0 - 0 WO Alberig FC
Myrmyrderne FK idle
Round 2 ~ 25.04.2007 Alberig FC 5 - 0 Myrmyrderne FK
TheCrazy idle
Round 3 ~ 02.05.2007 Myrmyrderne FK 0 - 5 TheCrazy
Alberig FC idle




Olympic Games Tournament
OGT I | OGT II | OGT III | OGT IV | OGT V | OGT VI | OGT VII | OGT VIII | OGT IX | OGT X | OGT XI | OGT XII | OGT XIII

OGT XIV | OGT XV | OGT XVI | OGT XVII | OGT XVIII | OGT XIX | OGT XX | OGT XXI | OGT XXII | OGT XXIII | OGT XXIV | OGT XXV

Mini OGT I | Mini OGT II | Mini OGT III | Minor OGT IV | Minor OGT V | Minor OGT VI | Minor OGT VII | Minor OGT VIII | Minor OGT IX
Minor OGT X | Minor OGT XI | Minor OGT XII | Minor OGT XIII | Minor OGT XIV | Minor OGT XV | Minor OGT XVI | Minor OGT XVII | Minor OGT XVIII