Olympic Games Tournament V/Group Phase

From Hattrick
previous current next
IV V VI
Main Main Main
Group Phase Group Phase Group Phase
Knockout Phase Knockout Phase Knockout Phase



Olympic Games Tournament V

The group phase was the first stage of the fifth edition of the Olympic Games Tournament, followed by the knockout phase. It began on 25.12.2007 and ended on 08.01.2008.

Group 1

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Oceania mutley 3 3 0 0 9 18 1
Austria Lambrusco Leoben 3 2 0 1 6 7 7
USA Phantom Lords * 2 1 0 1 3 1 3
Finland Finpool1 3 0 0 3 0 1 13
  • Phantom Lords entered the cup as a replacement team and missed the first round.

Round 1 ~ 25.12.2007 Finpool1 0 - 9 mutley
Lambrusco Leoben idle *
Round 2 ~ 01.01.2008 Finpool1 1 - 3 Lambrusco Leoben
mutley 3 - 0 Phantom Lords
Round 3 ~ 08.01.2008 mutley 6 - 1 Lambrusco Leoben
Finpool1 0 - 1 Phantom Lords


Group 2

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
United Arab Emirates Dubai Heroes 3 2 0 1 6 13 3
Belgium FC Mouscron * 2 2 0 0 6 6 1
Latvia FC energija 3 2 0 1 6 6 9
Sweden Oroblue Babes 3 0 0 3 0 0 9
  • Oroblue Babes missed the first three rounds because they were still in the national cup.
  • FC Mouscron entered the cup as a replacement team and missed the first round.

Round 1 ~ 25.12.2007 Oroblue Babes 0 - 3 WO Dubai Heroes
FC energija idle *
Round 2 ~ 01.01.2008 FC Mouscron 3 - 0 WO Oroblue Babes
FC energija 0 - 9 Dubai Heroes
Round 3 ~ 08.01.2008 FC energija 3 - 0 WO Oroblue Babes
FC Mouscron 3 - 1 Dubai Heroes


Group 3

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Austria Sturm Graz 3 3 0 0 9 13 3
Italy Voltri 2 FC 3 2 0 1 6 11 8
Czech Republic FC Davex * 2 1 0 1 3 8 6
Kazakhstan Second Village Connections 3 0 0 3 0 7 19
  • FC Davex entered the cup as a replacement team and missed the first round.

Round 1 ~ 25.12.2007 Voltri 2 FC 8 - 1 Second Village Connections
Sturm Graz idle *
Round 2 ~ 01.01.2008 Sturm Graz 6 - 1 Voltri 2 FC
Second Village Connections 4 - 7 FC Davex
Round 3 ~ 08.01.2008 Second Village Connections 2 - 4 Sturm Graz
Voltri 2 FC 2 - 1 FC Davex


Group 4

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Israel Nimi9 3 3 0 0 9 8 1
Malta The Dead Pirates 3 2 0 1 6 8 5
Iceland Fc Eddi73 3 1 0 2 3 2 6
Switzerland Spartak Babaorum 3 0 0 3 0 0 6


Round 1 ~ 25.12.2007 Spartak Babaorum 0 - 3 The Dead Pirates
Fc Eddi73 0 - 2 Nimi9
Round 2 ~ 01.01.2008 Fc Eddi73 1 - 0 Spartak Babaorum
Nimi9 4 - 1 The Dead Pirates
Round 3 ~ 08.01.2008 Nimi9 2 - 0 Spartak Babaorum
Fc Eddi73 1 - 4 The Dead Pirates


Group 5

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
South Africa Stamford Hill Storm 3 2 1 0 7 11 1
Mexico Matrix surfers 3 2 0 1 6 10 3
Estonia FC Koperdajad 3 1 1 1 4 6 8
USA GnartPham 3 0 0 3 0 0 15
  • Stamford Hill Storm missed the first round because they were still in the national cup.

Round 1 ~ 25.12.2007 Matrix surfers 0 - 3 WO Stamford Hill Storm
FC Koperdajad 5 - 0 GnartPham
Round 2 ~ 01.01.2008 FC Koperdajad 0 - 7 Matrix surfers
GnartPham 0 - 7 Stamford Hill Storm
Round 3 ~ 08.01.2008 GnartPham 0 - 3 WO Matrix surfers
FC Koperdajad 1 - 1 Stamford Hill Storm


Group 6

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Belgium SK Silver Hawks 3 2 1 0 7 7 1
England Willenhall Town F.C 3 1 2 0 5 4 2
Morocco K.A.C.M. 3 1 1 1 4 5 6
Iceland Breiðholt FC 3 0 0 3 0 2 9


Round 1 ~ 25.12.2007 K.A.C.M. 1 - 1 Willenhall Town F.C
SK Silver Hawks 3 - 0 Breiðholt FC
Round 2 ~ 01.01.2008 SK Silver Hawks 1 - 1 Willenhall Town F.C
Breiðholt FC 2 - 4 K.A.C.M.
Round 3 ~ 08.01.2008 Breiðholt FC 0 - 2 Willenhall Town F.C
SK Silver Hawks 3 - 0 K.A.C.M.


Group 7

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
USA LA Lazers * 1 1 0 0 3 2 0
Norway Bad Boy Bill's Team 2 1 0 1 3 3 2
Guatemala Chuguita's Team 2 1 0 1 3 2 2
  • LA Lazers entered the cup as a replacement team and missed the first round.

Round 1 ~ 25.12.2007 Bad Boy Bill's Team idle *
Chuguita's Team idle
Round 2 ~ 01.01.2008 Chuguita's Team 0 - 2 LA Lazers
Bad Boy Bill's Team idle
Round 3 ~ 08.01.2008 Chuguita's Team 2 - 0 Bad Boy Bill's Team
LA Lazers idle


Group 8

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Poland Sokół 3 2 1 0 7 10 2
Slovenia Besnica Utd. 3 2 0 1 6 12 4
Germany Fluppmaster Kickers 3 1 1 1 4 5 4
Serbia Metamorfozis 3 0 0 3 0 0 17


Round 1 ~ 25.12.2007 Fluppmaster Kickers 4 - 0 Metamorfozis
Sokół 4 - 1 Besnica Utd.
Round 2 ~ 01.01.2008 Sokół 1 - 1 Fluppmaster Kickers
Besnica Utd. 8 - 0 Metamorfozis
Round 3 ~ 08.01.2008 Besnica Utd. 3 - 0 Fluppmaster Kickers
Sokół 5 - 0 Metamorfozis


Group 9

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Luxembourg PIPS UNITED 2 2 0 0 6 8 3
Austria Partizan Anzbach 2 1 0 1 3 8 5
Netherlands Rupsje nooitgenoeg 2 0 0 2 0 2 10
Brunei hitmanFC - - - - - - -
  • hitmanFC didn't play any of their scheduled games.
Round 1 ~ 25.12.2007 PIPS UNITED 4 - 2 Partizan Anzbach
Rupsje nooitgenoeg idle
Round 2 ~ 01.01.2008 Rupsje nooitgenoeg 1 - 6 Partizan Anzbach
PIPS UNITED idle
Round 3 ~ 08.01.2008 PIPS UNITED 4 - 1 Rupsje nooitgenoeg
Partizan Anzbach idle


Group 10

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Portugal Desta Vez é Que é F.C. 3 2 0 1 6 11 3
Croatia Horda KC 3 2 0 1 6 8 8
Singapore richlyeng rangers 3 1 1 1 4 8 6
Slovakia Darbuka 3 0 1 2 1 4 14


Round 1 ~ 25.12.2007 Darbuka 2 - 4 Horda KC
Desta Vez é Que é F.C. 3 - 0 WO richlyeng rangers
Round 2 ~ 01.01.2008 Desta Vez é Que é F.C. 8 - 0 Darbuka
richlyeng rangers 6 - 1 Horda KC
Round 3 ~ 08.01.2008 Darbuka 2 - 2 richlyeng rangers
Desta Vez é Que é F.C. 0 - 3 WO Horda KC


Group 11

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Germany Juventus Oberharz 3 2 1 0 7 10 5
Argentina Hijo de Cucky F.C. 3 2 0 1 6 5 3
Netherlands SC Sanctus 3 1 0 2 3 4 9
Spain onubensis f.c. 3 0 1 2 1 6 8


Round 1 ~ 25.12.2007 onubensis f.c. 4 - 4 Juventus Oberharz
Hijo de Cucky F.C. 4 - 0 SC Sanctus
Round 2 ~ 01.01.2008 Hijo de Cucky F.C. 1 - 0 onubensis f.c.
Juventus Oberharz 3 - 1 SC Sanctus
Round 3 ~ 08.01.2008 SC Sanctus 3 - 2 onubensis f.c.
Juventus Oberharz 3 - 0 WO Hijo de Cucky F.C.


Group 12

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Italy lokomotiv biribo 3 2 1 0 7 11 1
Chile Wanzas United 3 2 1 0 7 6 2
Canada ipsos_na 3 1 0 2 3 5 10
Switzerland Real Martino FC 3 0 0 3 0 3 12


Round 1 ~ 25.12.2007 ipsos_na 5 - 2 Real Martino FC
lokomotiv biribo 1 - 1 Wanzas United
Round 2 ~ 01.01.2008 lokomotiv biribo 5 - 0 ipsos_na
Wanzas United 2 - 1 Real Martino FC
Round 3 ~ 08.01.2008 Wanzas United 3 - 0 WO ipsos_na
lokomotiv biribo 5 - 0 Real Martino FC


Group 13

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
USA Andalucía FC 3 3 0 0 9 16 3
Germany Las Vegas Dragons 3 2 0 1 6 8 8
Argentina Estilo FC 1986 3 1 0 2 3 7 10
Finland RareFlags 3 0 0 3 0 1 11


Round 1 ~ 25.12.2007 RareFlags 1 - 3 Las Vegas Dragons
Andalucía FC 6 - 2 Estilo FC 1986
Round 2 ~ 01.01.2008 Andalucía FC 5 - 1 Las Vegas Dragons
Estilo FC 1986 3 - 0 RareFlags
Round 3 ~ 08.01.2008 Las Vegas Dragons 4 - 2 Estilo FC 1986
RareFlags 0 - 5 Andalucía FC


Group 14

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Germany FC Voltaren 3 2 1 0 7 16 6
Finland Midaksen palloilijat 3 1 2 0 5 12 8
Serbia Bunker cafe 3 1 1 1 4 12 8
Russia Brooklyn Zoo 3 0 0 3 0 2 20


Round 1 ~ 25.12.2007 FC Voltaren 5 - 1 Bunker cafe
Midaksen palloilijat 5 - 1 Brooklyn Zoo
Round 2 ~ 01.01.2008 Midaksen palloilijat 4 - 4 FC Voltaren
Brooklyn Zoo 0 - 8 Bunker cafe
Round 3 ~ 08.01.2008 Brooklyn Zoo 1 - 7 FC Voltaren
Midaksen palloilijat 3 - 3 Bunker cafe


Group 15

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
England HFK S¢nderjylland 3 3 0 0 9 19 4
Germany S.V.Spezi Schmeckt in Hackemmor 3 2 0 1 6 13 7
Colombia Atl. Bucaramanga 3 1 0 2 3 4 17
Ukraine FC Traffic 3 0 0 3 0 6 14


Round 1 ~ 25.12.2007 HFK S¢nderjylland 7 - 2 FC Traffic
Atl. Bucaramanga 0 - 8 S.V.Spezi Schmeckt in Hackemmor
Round 2 ~ 01.01.2008 S.V.Spezi Schmeckt in Hackemmor 1 - 5 HFK S¢nderjylland
Atl. Bucaramanga 3 - 2 FC Traffic
Round 3 ~ 08.01.2008 Atl. Bucaramanga 1 - 7 HFK S¢nderjylland
FC Traffic 2 - 4 S.V.Spezi Schmeckt in Hackemmor


Group 16

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Switzerland Sparta Huttwil-Sumiswald 3 3 0 0 9 13 5
Oceania Newstead Rovers FC 3 2 0 1 6 8 5
France Bei Jing De Hei Mao 3 1 0 2 3 2 7
Brazil Caipirinha Overdose 3 0 0 3 0 5 11


Round 1 ~ 25.12.2007 Bei Jing De Hei Mao 0 - 3 Newstead Rovers FC
Caipirinha Overdose 3 - 6 Sparta Huttwil-Sumiswald
Round 2 ~ 01.01.2008 Caipirinha Overdose 1 - 2 Bei Jing De Hei Mao
Sparta Huttwil-Sumiswald 4 - 2 Newstead Rovers FC
Round 3 ~ 08.01.2008 Sparta Huttwil-Sumiswald 3 - 0 WO Bei Jing De Hei Mao
Caipirinha Overdose 1 - 3 Newstead Rovers FC


Group 17

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Slovakia LCS76 3 3 0 0 9 16 6
Brazil Seletime 3 2 0 1 6 13 6
Italy Taranto Sport s.r.l. 1906 3 1 0 2 3 8 12
Slovenia NK Olimp 3 0 0 3 0 7 20


Round 1 ~ 25.12.2007 LCS76 3 - 0 WO Seletime
Taranto Sport s.r.l. 1906 6 - 0 NK Olimp
Round 2 ~ 01.01.2008 Taranto Sport s.r.l. 1906 2 - 7 LCS76
NK Olimp 3 - 8 Seletime
Round 3 ~ 08.01.2008 NK Olimp 4 - 6 LCS76
Taranto Sport s.r.l. 1906 0 - 5 Seletime


Group 18

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Netherlands Joris United 3 2 1 0 7 7 1
USA The Brocialists 3 2 0 1 6 10 6
Croatia KSO Inkvizicija 3 1 0 2 3 4 9
Hungary Husiteam 3 0 1 2 1 2 7


Round 1 ~ 25.12.2007 KSO Inkvizicija 2 - 0 Husiteam
Joris United 3 - 0 The Brocialists
Round 2 ~ 01.01.2008 Joris United 4 - 1 KSO Inkvizicija
The Brocialists 5 - 2 Husiteam
Round 3 ~ 08.01.2008 The Brocialists 5 - 1 KSO Inkvizicija
Joris United 0 - 0 WO Husiteam


Group 19

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Netherlands FC Local 3 2 1 0 7 6 3
Latvia FC Alita 3 2 0 1 6 15 4
Spain Ira Roja 3 1 0 2 3 5 9
Italy Salerno Sud 3 0 1 2 1 1 11


Round 1 ~ 25.12.2007 Ira Roja 0 - 2 FC Local
FC Alita 6 - 0 Salerno Sud
Round 2 ~ 01.01.2008 Salerno Sud 0 - 4 Ira Roja
FC Alita 2 - 3 FC Local
Round 3 ~ 08.01.2008 FC Alita 7 - 1 Ira Roja
Salerno Sud 1 - 1 FC Local


Group 20

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Netherlands FC Oudhuis 3 3 0 0 9 14 4
England Collostomy Bag Split 3 2 0 1 6 10 4
France Yéyé United 3 1 0 2 3 6 9
Belgium FC Unseen 3 0 0 3 0 2 15


Round 1 ~ 25.12.2007 Collostomy Bag Split 3 - 4 FC Oudhuis
Yéyé United 6 - 1 FC Unseen
Round 2 ~ 01.01.2008 Yéyé United 0 - 3 WO Collostomy Bag Split
FC Unseen 1 - 5 FC Oudhuis
Round 3 ~ 08.01.2008 FC Unseen 0 - 4 Collostomy Bag Split
FC Oudhuis 5 - 0 Yéyé United


Group 21

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Italy Buiolo 3 2 0 1 6 12 3
Czech Republic Godfather boys 3 2 0 1 6 6 2
Netherlands Lombok Vooruit 3 1 0 2 3 5 9
Slovenia les kurbas 3 1 0 2 3 1 10


Round 1 ~ 25.12.2007 Godfather boys 0 - 1 les kurbas
Buiolo 5 - 1 Lombok Vooruit
Round 2 ~ 01.01.2008 Buiolo 6 - 0 les kurbas
Lombok Vooruit 0 - 4 Godfather boys
Round 3 ~ 08.01.2008 les kurbas 0 - 4 Lombok Vooruit
Buiolo 1 - 2 Godfather boys


Group 22

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Bulgaria Blue_Hell 3 3 0 0 9 16 0
Italy KWhale 3 1 1 1 4 7 5
Sweden Cnaetophs Clan 3 1 1 1 4 5 7
Greece PAMVAGIAKOS 3 0 0 3 0 0 16


Round 1 ~ 25.12.2007 Cnaetophs Clan 3 - 0 WO PAMVAGIAKOS
Blue_Hell 3 - 0 KWhale
Round 2 ~ 01.01.2008 Blue_Hell 5 - 0 Cnaetophs Clan
KWhale 5 - 0 WO PAMVAGIAKOS
Round 3 ~ 08.01.2008 KWhale 2 - 2 Cnaetophs Clan
Blue_Hell 8 - 0 PAMVAGIAKOS


Group 23

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Croatia FC Pirovac 3 2 0 1 6 10 3
Latvia FC LastHit 3 2 0 1 6 6 7
Spain Nastic_Pucela 3 1 0 2 3 7 7
Turkey Kermesgucu 3 1 0 2 3 4 10


Round 1 ~ 25.12.2007 Kermesgucu 0 - 5 FC Pirovac
FC LastHit 3 - 2 Nastic_Pucela
Round 2 ~ 01.01.2008 FC LastHit 3 - 0 Kermesgucu
Nastic_Pucela 3 - 0 WO FC Pirovac
Round 3 ~ 08.01.2008 Nastic_Pucela 2 - 4 Kermesgucu
FC LastHit 0 - 5 FC Pirovac


Group 24

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Latvia Klierikai 3 3 0 0 9 22 1
Oceania Jimmy`s XI 3 1 0 2 3 6 6
Canada Phantom Zone 3 1 0 2 3 1 11
Uruguay Progreso Futbol Club 3 1 0 2 3 3 14


Round 1 ~ 25.12.2007 Progreso Futbol Club 0 - 9 Klierikai
Jimmy`s XI 0 - 1 Phantom Zone
Round 2 ~ 01.01.2008 Jimmy`s XI 5 - 0 Progreso Futbol Club
Phantom Zone 0 - 8 Klierikai
Round 3 ~ 08.01.2008 Phantom Zone 0 - 3 WO Progreso Futbol Club
Jimmy`s XI 1 - 5 Klierikai


Group 25

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Serbia Ludaci&co. 3 3 0 0 9 12 3
Denmark E.N.D. 3 2 0 1 6 10 7
Croatia Herešin KC 3 1 0 2 3 9 10
Belgium Fc Olen * 2 0 0 2 0 1 9
  • Fc Olen entered the cup as a replacement team and missed the first round.

Round 1 ~ 25.12.2007 Herešin KC 1 - 4 Ludaci&co.
E.N.D. idle *
Round 2 ~ 01.01.2008 Herešin KC 6 - 1 Fc Olen
Ludaci&co. 5 - 2 E.N.D.
Round 3 ~ 08.01.2008 Ludaci&co. 3 - 0 WO Fc Olen
Herešin KC 2 - 5 E.N.D.


Group 26

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Romania Green Monsters 3 3 0 0 9 13 1
Mexico Zapopan 3 2 0 1 6 10 3
Finland Pyhät Pallonpyörittäjät 3 0 1 2 1 2 10
Belgium vc Houwse 3 0 1 2 1 2 13


Round 1 ~ 25.12.2007 vc Houwse 1 - 1 Pyhät Pallonpyörittäjät
Zapopan 0 - 2 Green Monsters
Round 2 ~ 01.01.2008 Zapopan 7 - 0 vc Houwse
Pyhät Pallonpyörittäjät 0 - 6 Green Monsters
Round 3 ~ 08.01.2008 Green Monsters 5 - 1 vc Houwse
Zapopan 3 - 1 Pyhät Pallonpyörittäjät


Group 27

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Netherlands SEH 4 3 3 0 0 9 11 4
Argentina rafeboma2 3 2 0 1 6 15 5
Germany Sendling 70 3 1 0 2 3 6 12
USA Florida Frenzy 3 0 0 3 0 5 16


Round 1 ~ 25.12.2007 Florida Frenzy 4 - 6 Sendling 70
rafeboma2 3 - 5 SEH 4
Round 2 ~ 01.01.2008 rafeboma2 5 - 0 Sendling 70
SEH 4 3 - 1 Florida Frenzy
Round 3 ~ 08.01.2008 SEH 4 3 - 0 Sendling 70
rafeboma2 7 - 0 Florida Frenzy


Group 28

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
USA HoangSongPhuongOanh 2 1 0 1 3 7 5
Czech Republic FC Olymp Ostrava 2 1 0 1 3 5 3
Spain INKT F.C. 2 1 0 1 3 5 9


Round 1 ~ 25.12.2007 HoangSongPhuongOanh 0 - 3 WO FC Olymp Ostrava
INKT F.C. idle
Round 2 ~ 01.01.2008 HoangSongPhuongOanh 7 - 2 INKT F.C.
FC Olymp Ostrava idle
Round 3 ~ 08.01.2008 FC Olymp Ostrava 2 - 3 INKT F.C.
HoangSongPhuongOanh idle


Group 29

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Latvia FC Nuplysheliai 3 2 0 1 6 7 3
Mexico Atlante 3 2 0 1 6 9 6
Slovakia Hughost 3 2 0 1 6 6 5
Italy sporting vermilion sands * 2 0 0 2 0 3 8
  • Atlante missed the first round because they were still in the national cup.
  • sporting vermilion sands entered the cup as a replacement team and missed the first round.

Round 1 ~ 25.12.2007 FC Nuplysheliai 3 - 0 WO Atlante
Hughost idle *
Round 2 ~ 01.01.2008 sporting vermilion sands 2 - 5 Atlante
Hughost 2 - 1 FC Nuplysheliai
Round 3 ~ 08.01.2008 Hughost 1 - 4 Atlante
FC Nuplysheliai 3 - 1 sporting vermilion sands


Group 30

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Italy Cappionara 3 1 2 0 5 3 2
USA Chicago Rocks 3 1 1 1 4 6 8
Spain U.D.San Pedro y San Pablo 3 1 1 1 4 7 10
Indonesia RedMersey FC 3 1 0 2 3 10 6


Round 1 ~ 25.12.2007 Chicago Rocks 0 - 0 Cappionara
RedMersey FC 7 - 0 U.D.San Pedro y San Pablo
Round 2 ~ 01.01.2008 RedMersey FC 2 - 4 Chicago Rocks
U.D.San Pedro y San Pablo 1 - 1 Cappionara
Round 3 ~ 08.01.2008 U.D.San Pedro y San Pablo 6 - 2 Chicago Rocks
RedMersey FC 1 - 2 Cappionara


Group 31

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
Italy Sacramento Kings F.C. 3 3 0 0 9 9 2
Spain San Roque de Lepe 3 2 0 1 6 9 3
Portugal Red Team Utd 3 1 0 2 3 2 9
Netherlands C.V.V. Willemstad * 2 0 0 2 0 0 3
  • C.V.V. Willemstad entered the cup as a replacement team and missed the first round.

Round 1 ~ 25.12.2007 San Roque de Lepe 6 - 0 Red Team Utd
Sacramento Kings F.C. idle *
Round 2 ~ 01.01.2008 San Roque de Lepe 1 - 0 C.V.V. Willemstad
Red Team Utd 0 - 3 Sacramento Kings F.C.
Round 3 ~ 08.01.2008 Red Team Utd 2 - 0 C.V.V. Willemstad
San Roque de Lepe 2 - 3 Sacramento Kings F.C.


Group 32

Team Pld Won Draw Lost Pts GF GA
USA Real Gainsborough 3 2 1 0 7 11 2
Oceania Digi F.C 3 1 1 1 4 6 4
Germany Borussia Goslar 3 1 1 1 4 7 12
Denmark Quilder Allstars 3 0 1 2 1 3 9


Round 1 ~ 25.12.2007 Borussia Goslar 3 - 2 Digi F.C
Real Gainsborough 3 - 0 Quilder Allstars
Round 2 ~ 01.01.2008 Real Gainsborough 7 - 1 Borussia Goslar
Quilder Allstars 0 - 3 Digi F.C
Round 3 ~ 08.01.2008 Quilder Allstars 3 - 3 Borussia Goslar
Real Gainsborough 1 - 1 Digi F.C




Olympic Games Tournament
OGT I | OGT II | OGT III | OGT IV | OGT V | OGT VI | OGT VII | OGT VIII | OGT IX | OGT X | OGT XI | OGT XII | OGT XIII

OGT XIV | OGT XV | OGT XVI | OGT XVII | OGT XVIII | OGT XIX | OGT XX | OGT XXI | OGT XXII | OGT XXIII | OGT XXIV | OGT XXV

Mini OGT I | Mini OGT II | Mini OGT III | Minor OGT IV | Minor OGT V | Minor OGT VI | Minor OGT VII | Minor OGT VIII | Minor OGT IX
Minor OGT X | Minor OGT XI | Minor OGT XII | Minor OGT XIII | Minor OGT XIV | Minor OGT XV | Minor OGT XVI | Minor OGT XVII | Minor OGT XVIII